Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van még mindig bűntudatom?

Miért van még mindig bűntudatom?

Figyelt kérdés

Bűntudatom van ha egyik nap többet eszek a másiknál

Pl 1700-1800kaloriat eszek jelenleg szalkasitok,kondizok heti 4x már több éve járok edzőterembe.

Már voltam anorexiás az idokalatt,orthorexias,aztán egy pár hónappal ezelőtt falasirohamaim voltak(persze akkor volt,hogy egy nap 3000kaloriat is bevittek)

Megelégeltem ezt,és egy hónapja 1700-1800kaloriat eszek,és jobban is érzem magam.

Nem vagyok kórosan sovány

Ha saccolni kéne akkor 49-50kg vagyok és 157cm

Anorexiás időszakomban 34kg voltam,amikor falasirohamaim voltak heti egyszer max kétszer felhiztam 53kg-ra

Gyűlöltem magam

De főleg amiatt volt mert utálom magam.

Önértékelési problémáim vannak már vagy 6eve.

Rossz párkapcsolat is belesodort ebbe,szakítás,rossz munkahely,iskolai bántalmazások,és itthon sem volt túl fényes a helyzet.

De egy hónap után megint többet ettem

Kb 2400kaloriat vittem ma be,alig mozogtam és emiatt is bűntudatom van ha nincs meg a 10.000napi lépés.

Tudom nem igazán normális.

De ha nem teszem így nem érzem magam jól.

Pszichológusra nem futja sajnos.

Pszichiáterhez jártam anno panikroham problémákkal és hangulatzavarral,depresszióval

Erre kaptam gyógyszert de ezt már abba hagytam.

Mit tegyek hogy végre ne undorodjak magamtól ha valamikor többet eszek ?

Mindig azt érzem nem jön rám utána a nadrag


2022. júl. 29. 17:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Hat ez egy hosszu es keserves ut lesz magad mogott hagyni de nem lehetetlen.

Azt kell megertened, hogy az emberi test csodalatosan, sot, fantasztikusan van osszerakva. Ha elegseges taplalekot vittel a szervezetedbe az agyad jelezni fog hogy oke, ennyi eleg volt. Jon a teltsegerzet. Minden esetben es minden alkalommal.

Na mar most, ha ez az automatikus jelzo reakcio, ez a reflex mindig jon, mert mindig jon, akkor neked csak enned kell. Hidd el, figyelmeztetve leszel arra hogy mikor eleg. Igy nem tudod tulenni magad, ergo, nem is leszel kover.

Ha meg megiscsak az idok soran felszedsz magadra par kilot, hat istenem. Kis sport es lemegy.

Ha nem akarod hosszu tavon tonkretenni magad akkor egyel rendszeresen. Ezek a "falonapok" veszelyezetette tesznek pl cukorbetegsegre, stb. Azt ne akard, az egy atok egyuttelni.

Becsult meg a tested, bizz az agyad jelzorendszereben. Az evesben nincs semmi rossz. A testunk tudja mibol mennyi kell es jelezni fog.

2022. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!