Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket tönkretett mentálisan...

Titeket tönkretett mentálisan a középiskola?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 21:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9: hogyhogy nem fordultatok az osztályfőnökhöz, vagy más tanárhoz (akihez bizalmatok volt)...???

Tényleg nem értem, hogy tűrhettétek!

2022. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a középiskola nélkül is súlyos problémáim lennének, de az a szeméttelep biztos, hogy rátett még egy jó nagy lapáttal.

Otthon bántalmaztak a szüleim már kisgyermek korom óta. Az egyetlen hely, ahol biztonságban érezhettem magam, az általános iskola volt.

Sajnos miután elvégeztem a hatodik osztályt, a szüleim úgy döntöttek, hogy átíratnak engem egy "elit" gimnáziumba. Én egyáltalán nem akartam másik iskolába menni, de ez a családomat egy percig sem érdekelte. Sajnos felvettek, utana pedig kezdődhetett a kettő évig tartó szenvedésem.

Már az első napok alatt is nagyon szomorú voltam és nagyon rosszul éreztem magam az új iskolában, ahová beírattak. Nem beszéltem senkivel. Órák alatt csendben ültem a padban, szünetben pedig kimentem a parkba, hogy végre egyedül lehessek. Sehogy nem tudtam magam túltenni azon, hogy most már nem az imádott általános iskolámba járok.

Ezt észre is vette az akkori szemét osztályfőnököm. Mindjárt el is kezdett engem csesztetni.

Először csak abba kötött bele, hogy mégis hogy merészelem azt tenni, hogy nem beszélek az osztálytársaimmal. Megpróbáltam normális stílusban elmagyarázni neki, hogy nekem idő kell ahhoz, amíg ezt megszokom, de nem érdekelte.

Utána egyre több dologért kezdett el piszkálni engem. Belekötött az öltözködési stílusomba, a hobbijaimba, majd végül elkezdett akkora baromságokért is belém állni, mint hogy: "XY, mégis miért sétálsz a fal mellett?!".

Sajnos ez valóban mind megtörtént. Egy idő után elkezdte a többi tanár is ezt csinálni velem.

Természetesen nemsokára a hülye osztálytársaim is rám szálltak, mert nem beszéltem senkivel és azt látták, hogy a tanárok is gyűlölnek engem.

Elkezdtek a teljesen átlagos testalkatomon gúnyolódni. Annyit csesztettek, hogy evészavaros és alvászavaros lettem. Több hónapig csak zsírszegény túrót és almát voltam hajlandó enni. Egy idő után folyamatosan sírtam mindenhol és dührohamaim voltak.

Természetesen amikor látták, hogy milyen állapotban vagyok, elkezdtek még inkább belém taposni. Nem volt hová mennem. Otthon a szüleim vertek, az iskolában pedig engem üldöztek a tanárok és a tanulók is. Barátaim csak az általános iskolában voltak, de velük már nem találkozhattam többet.

Időközben drogos botrány is történt abban az "elit" gimnáziumban, de abból természetesen nem csináltak ügyet. De ha én véletlenül elkéstem egy óráról, akkor máris jött a több perces megalázás.

Én mindennek az ellenére végig kitűnő tanuló voltam, de ezzel nem foglalkozott senki.

Időközben annyit romlott a mentális állapotom, hogy én is pszichiátriára kerültem.

Segíteni ugyan nem tudtak rajtam, de időközben legalább a hülye szüleim felfogták, hogy át kell engem íratni egy másik iskolába. Most már valóban egy rendes gimnáziumban tanulok. Nem foglalkozik velem senki, de legalább már nem is csesztetnek.

A szemét volt osztálytársaimnak és tanáraimnak nem fogom megbocsátani soha, hogy tönkretettek engem.

2022. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy aki azt hiszi, hogy ha szól valaki a szülőnek, tanárnak, és akkor azzal meg lesz oldva minden, nem tudja, hogy a szülők, tanárok kb. le sem tojják, hogy mi van a gyerekkel. Igazgatóhoz járni pedig Magyarországon nem szokás. Amerikai filmekben van az, hogy bemegy a gyerek az igazgatóhoz, és kötetlenül elbeszélget vele. Nálunk ilyen nincs a valóságban. Éppen az ellenkezője van, először is az iskola igazgatója valami felsőbbrendű lénynek hiszi magát, aki nem áll akárkivel szoba, a másik pedig, hogy nem akarja, hogy az iskola rossz fényben tűnjön fel, ezért próbálja eltusolni a konfliktusokat, plusz saját magát sem szeretné lejáratni, és a főnökét, aki a helyi tankerület vezetője. Elég csak emlékezni a nemrég kirobbant eseményekre, amikor kiderültek, hogy ezt is bántalmazták, azt is. Szóval nem úgy mennek a dolgok a valóságban, ahogyan sokan elképzelik.
2022. júl. 30. 13:15
 14/14 anonim válasza:
9es vagyok. Lett szólva iskolatitkárnak és anyukámnak is meséltem. Kaptam is a hasznos tanácsot, hogy "ne foglalkozz velük, akkor majd biztos beleunnak". Egyébként az iskolatitkár beszélt azzal a pár sráccal végül és annyi eredménye lett, hogy ráadásnak még amiatt is b@szogattak, hogy miért szóltunk stb. Értelmetlen szólni bárkinek is.
2022. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!