Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom talán skrizofrén...

Nem tudom talán skrizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
van néha hogy valakiről elég rossz dolgokat gondolok miközben vele beszélek és utána kb 5 másodperccel elkezdem magamat gyalázni ezért vagy amikor gondolkozok szokott lenni több véleményem es magammal vitatkozok fejben
2022. júl. 31. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár a gyikes pszichológusok messze földön híresek szaktudásukkal, inkább egy szakembert javasolnék.

Mellesleg a skizofrénia nagyon nem ez és egy egyébként is elég ritka betegség.

2022. júl. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fejben magaddal vitatkozás a skizofrénia! Minden ember pont ezt csinálja. Az ösztönéned vitatkozik a felettes éneddel. Nem lehetne, hogy a saját meggyanúsításod helyett utánaolvasnál akár csak egyetlen helyen a feltételezett betegségnek?
2022. júl. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
természetesen de nem tettem hozzá még pár dolgot mondjuk szzoktam olyasmiket hallani hogy valaki mászkál a lépcsőn vagy a parkettán mintha nyílna az ajtó ilyesmi elég gyakran közbe senki nincs itthon meg be sem törnek
2022. júl. 31. 01:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem hallod, csak félsz tőle. Skizofréniád nincs. Szorongásod van. Az is megér egy pszichológust.
2022. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
erről mondjuk tudtam pánikrohamok mellett és még régen diagnosztizáltak ilyen 3-4 éves koromban autizmussal is amiben nem vagyok biztos vagyis sőt biztos vagyok benne hogy nem volt jó diagnózis
2022. júl. 31. 01:32
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Akkor bőven ideje felkeresni egy klinikai szakpszichológust. Nem kitalált betegségekkel, hanem nagyonis valós szorongással, pánikkal.
2022. júl. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt feltételezed skizofréniád van, ami már magában egy elég nagy kijelentés, akkor miért nem kérsz időpontot a pszichiáterhez és ő neki mondod el az aggasztó gondolataidat? Egyébként ha hallucinálnál, akkor az a környezetednek már rég feltűnt volna, nem lehet nem észre venni. Viszont ebben a legdurvább, hogy egyedül te nem vennéd észre ezt amúgy, mert ilyenkor a betegnek nincs betegségtudata. Elég súlyos tünete pár komoly mentális betegségnek, nem csak skizofréniának.
2022. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy skizofrénia gyanújával ne klinikai szakpszichológushoz menj, hanem pszichiáterhez. Ezek a kórképek gyógyszeres kezelést igényelnek elsősorban, nem pszichoterápiát.
2022. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köze nincs a skizofréniához, tehát nincs keresnivalója pszichiáternél. Pont.
2022. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős szorongása van, akkor viszont lehet nem ártana.
2022. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!