Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az idegrendszer szabályozza a...

Az idegrendszer szabályozza a szexualitást?

Figyelt kérdés

Teszem fel van egy férfi, aki kb két év alatt eljutott oda, hogy minden nővel lefeküdne, még olyanokkal is akik abszolút nem jönnek be neki, pedig sosem volt ilyen, inkább monogám, visszafogott, mostanra pedig atfordult teljesen másba.

Itt inkább az idegrendszer gyengülése okozhatja ezt a fordulatot, vagy esetleg lelki problémák állhatnak a háttérben?

Pontosan mit szabályoz az idegrendszer a szexualitásban?


2022. aug. 1. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Semmi köze az idegrendszernek hozzá. A szex fontos tényező minden ember számára, az lényegtelen, hogy nő vagy férfi. Van aki egész életében el van nélküle, van aki egy napot nem bír ki. És ez ugyan úgy meg van nőben és férfiban is. Aki minden nővel lefeküdne, ha szembe jönne, inkább csak a szex miatti frusztrációtól van, hogy egyszerűen senkivel nem tud lefeküdni. Semmi köze az idegrendszerhez. Ha azt vesszük, akkor én is akár lefeküdnék bárkivel, mert nekem se volt már jó ideje, és rám szar hatással van a szexuális feszültség. Túl sokat gondolok rá. Bár én ha annyira akarnám megoldanám prostival. :)
2022. aug. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De én azt olvastam, hogy az idegrendszer fontos tényezője a szexualitásnak. Mármint orvosi könyvekben olvastam erről.

Mondjuk én nem ezen a síkon szerettem volna ezt vinni. Teszem fel, életszerű példa, öreg bácsi, nem bír magával eloveszi a nyílt utcán és önkielégít, vagy pl egy nemierőszak, nem bírja tovább, nem tud uralkodni magán és elköveti.

Én azt szeretném megtudni, hogy vajon hány százalékban az idegrendszer és hány százalékban a pszichés/lelki zavar a tényező egy ilyen dologban, mondjuk az esetek nagy százalékánál. Vagy az egészet ra lehet húzni a neveltetésre, azon belül a lelki és különböző pszichikai sémára, hogy rosszul nevelték, nem kapott megfelelő nevelést, nem szocializálódott rendesen. Mondjuk egy nemieroszak elkövetőnél ezt eltudom képzelni, de mi a helyzet pl az öregúrral. Aki sosem csinált ilyet...

Demencia, elbutulás...az idegek, erek meszesedése...?

De akkor én mi a fenét olvastam, hogy fontos része az idegrendszer a szexualitásnak, mert ha jól értem, meg mindnehol csak azt hallani, hogy ennek ugye gyermekkorban kell keresni a miertjet, vagy valamilyen hatás érte és ezért lett elkövető.

2022. aug. 1. 03:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindent az idegrendszer irányít, a “lelki” vagy “pszichés” jelenségeket is. Nem lehet szétválasztani a kettőt.
2022. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!