Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiskorúak! Mi volt az a pont,...

Kiskorúak! Mi volt az a pont, ahol a szüleitek azt mondták, hogy pszichológushoz visznek?

Figyelt kérdés
Hogyan vették észre, hogy segítségre van szükségetek anélkül, hogy eléjük állatok volna, hogy kérek perec kinyögjétek, hogy baj van?

2022. aug. 2. 22:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Kerek perec*
2022. aug. 2. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha senki.

Egyszer talán általánosban voltam az iskola pszichológusnal pár alkalmat, aztán 18 évesen voltam 6 alkalmat egynél, utána 25 évesen 1-2 ülésen egy harmadiknal(ezek államiak voltak) és aztán 27 evesen meg már fizetőshoz mentem, vele eltoltottem vagy 2 évet és lett haszna is. Nemrég meg voltam egy ultrarovid terapian(30 vagyok).


Apám nem volt, anyám meg folyton dolgozott. Kb nem is láttuk egymást, meg nem is volt olyan a viszony, hogy ennyire bensőséges problémákról szó essen. Ha gondunk volt azt elbagatelizalta, de ha neki volt gondja akkor jaj szegény.


Úgyhogy ha úgy érzed szükséged van pszichológusra, akkor kénytelen leszel magad intézni, mert úgy néz ki, hogy a szüleid leszrnak 😢😭😭

2022. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
16 évesen egy műtét előtt álltam. Nagyon vártam, mert utána egy hónapig nem kellett volna suliba mennem, ahol az egész osztály rám volt szállva. Az utolsó pillanatban lemondták a műtétet, nekem pedig suliba kellett mennem. Annyira rosszul éreztem ott magam, hogy elkezdtem éheztetni magam, hogy emiatt kerüljek kórházba, vagy meghaljak, mindegy volt, csak ne kelljen bemenni a bántalmazó osztálytársakhoz. Előtte is évek óta falcoltam, de anyámnak ez volt az utolsó csepp és elvitt pszichológushoz. Végig ott ült mellettem ő is, és konkrétan én alig mondtam valamit, max ha kérdeztek, anyám meg szénpanaszkodta magát.
2022. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Akkor decemberben töltöttem a 16ot, mikor elötte egy-két hónappal gyakorlati helyen rosszul lettem. Kb 5 évfolyamon át bántottak lelkileg, az egyik állandó dolgozóval csak betelt a pohár. Jártam 2013tól 2016ig állandóan, hogy a rosszullétek "orvosolva" legyenek. Az a pszichológus nem jár már ki, aki helyette van, az nem szimpi, magamat "kúrálgatom". Pszichiáter nem akar a fiatal korom miatt fogadni.
2022. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!