Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatnék tapasztalatokat,...

Kaphatnék tapasztalatokat, véleményeket erről?

Figyelt kérdés

Szóval ott kezdődött a történet, hogy édesapám novemberben hunyt el a covidban sajnos. Aztán most mi is elkaptuk a férjemmel, ennek már 2 hete, meggyógyultunk, már dolgozunk, minden rendben. Viszont úgy érzem talán mégsem minden.. Rettentő pánikolós lettem, pedig soha életemben nem voltam az még akkor sem ha kellett volna. Az első munkanapomon féltem egész nap nehogy ott legyen valami bajom hirtelen, amikor először utcára kellett menni akkor is rettentően szorongtam meg szédültem, a boltban ki kellett álljak a sorból mert úgy éreztem azonnal elájulok. És sajnos odáig fajult, hogyha egyedül kell itthon lennem akkor is sokszor rámtör a rosszullét, szédülök, mintha nyomna össze a fejem és csak arra gondolok hogy biztos most lesz velem valami.

Szerintem valami pánik problémát okozhatott a betegség gondolom az előtte történtek miatt (is). Ennek következtében sokat vagyok rosszkedvű, szédelgek, fáradékony vagyok, mintha le lennék szedálva és teljesen elment minden életenergiám.. Lehet ezt valahogy helyrehozni még vagy el fog ez valaha múlni?


2022. aug. 3. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyat hallottam, hogy egy általános fáradtság jelentkezik tünetként, ami a covid-ból kigyógyulást követő több héten át is tarthat. Elképzelhető, hogy az idegrendszeri hatás nálad pszichés jelenségekben nyilvánul meg. Pár hétig ne foglalkozz vele.
2022. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kínai gyógyászat szempontjából mondanék véleményt.

Amikor minden szerv egészséges, minden szervnek rendben van az energiája -a csíje- ezek szabadon, elzáródások nélkül áramlanak, akkor egészséges a test és az elme.

Amikor egy-egy szerv energiája lecsökken, akkor a mentális állapot is változik.

Pl ha valakinek alacsony a vese csíje, akkor fél a sötétben, aggódik fél minden miatt, ha a szív energiája alacsony, akkor határozatlan, depresszióba hajlóak a gondolatai, stb.

A covid nagyon igénybe vette sok ember szervezetét, és hónapokba telik kiheverni azoknak, akiket ez összekuszált.

Vannak akik fel se vették, vannak akik pedig alig élték túl.

Én kétszer estem át rajta, és amin nagyon meglepődtem, hogy kb 5 napig nagyon sötétek lettek a gondolataim. Számomra teljesen szokatlan módon, "gonoszabb" gondolataim voltak a betegség alatt...ez nagyon meglepett és szórakoztatott....aztán a coviddal együtt elment/visszaállt.

2022. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Mindkettőtök válasza nagyon hasznos volt!
2022. aug. 3. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!