Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok az antidepresszánsokról?

Figyelt kérdés
Nektek hogy hatott, mire kaptátok, meddig szedtétek, és milyen fajtát? Köszi előre is.

2021. aug. 29. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Scippát kaptam generalizált szorongásra és pánikzavarra. A maximális 20mg-ot szedem belőle, a generalizált szorongásomat eltüntette, de a pánikzavarra nekem önmagában kevés. Az elején sok kellemetlen mellékhatással járt a szedése, de ezek folyamatosan enyhülni kezdek az idő múlásával.
2021. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
66%
Volt barátnőm évek óta szedte, semmit sem hatott. Az adott tüneteket elnyomhatja, de valójában sosem gyógyulsz meg és rengeteg mellékhatása van. Egy dologra jó, tudsz pihenni, nem zakatol állandóan az agyad.
2021. aug. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szorongásra szedek Citalopram standard adagot, ami 20 mg, 9 éve. Pszichoszomatikus tünetet is eltüntette, a puffadást a munkahelyen.

Negatív hatása, hogy fáradékonyabbá tesz, akár 15 órát is simán tudok aludni. A pozitív hatásai nekem többet nyomnak a latba, ezért szedem.

2021. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben depresszióra szedtem Stimulotont másfél évig. Hatékony volt.
2021. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én két éve szedem, úgy tűnik működik.
2021. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Kevert szorongásos és depressziós zavarra nekem először Scippát írtak fel, de nem működött és nálam erős izzadást és egyéb kellemetlen mellékhatásokat váltott ki. Másodjára Dulseviát kaptam, napi 60 mg-ost. Ahol ezt kiírták nekem, antidepresszánsok elkezdésekor sokan azt tapasztalták, hogy nincs székletük, ezért azzal még külön foglalkozni kellett. Kb. 2 hét mire hozzászokik a szervezet, nekem a Dulsevia aztán bizonyos szinten segített. 1 évig szedtem, most éppen leszokóban vagyok róla, de a megvonási tünetek elég rosszak eddig. Nem vagyok szakember, de tapasztalat alapján én akkor ajánlanám a szedését, ha olyan rossz mentális állapotba kerül valaki, hogy mindenképp szükségesnek érzi az efféle külső beavatkozást. Emberenként változóak a mellékhatások, de én e miatt elég sok rossz élményen mentem át, viszont a jó oldalát nézve, már sokkal kevesebb negatív, suicid gondolatom lett.
2021. szept. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!