Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve már evészavarban szenvedek. Eleve ez is tönkretette már a mentális egészségemet de mostanában elkezdtem nagyon sokat az öngyilkosságra gondolni, már edzeni sincs kedvem pedig imádtam csinálni. Semmihez nincs kedvem, ha lehetne egész nap feküdnék és sírnék. Balatonon vagyunk de már a partra sincs kedvem lemenni. Szinte minden nap sírok. És bármikor valahol magasan vagyok arra gondolok milyen lenne leugrani és csak meghalni. Régebben féltem lenézni de mostmár csak nézek le. Már azon is gondolkodtam, hogy bántani akarom magam. Elakarok tünni. Kérlek segítsetek, mit tehetnék, mi történik velem stb. Nagyon kéne a segítség. Szerintetek depressziós vagyok, vagy az nem ilyen?

2022. aug. 3. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
De, ilyen. Vagy menj magán klinikai szakpszichológushoz, de akár állami pszichiáterhez is.
2022. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nemtudom eldönteni mert vannak ritka boldog pillanati is az életemnek, tegnap nagyon sokat nevettunl egy filmen barátnőmmel de aztán összességében boldogtalan vagyok
2022. aug. 3. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Amiket leírtál, az kimeríti a depressziót. Akkor is, ha akadnak felszabadult pillanatok. Mindenesetre töltsd az idődet olyan társaságban, olyan tevékenységekkel, amik örömet okoznak, mert annak gyógyhatása van.
2022. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp keress fel egy szakembert. Igen, ez depressziónak tűnik az alapján amit leírtál, akkor is, ha vannak vidám pillanatok.

Tényleg mindenképp keress szakembert, csak ezt tudom mondani...

2022. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

A depresszió nem azt jelenti, hogy ne lennének boldog pillanataid.

A depresszió az a hangulati rendszered zavara. Hirtelen ingadozik a hangulatod és az idő nagyobb részében rossz kedved van és rosszak a magadról és a világról alkotott gondolataid. Emellé testi panaszok is jönnek.


Szóval de, a depresszió az pontosan ez. Engem ezzel kezelnek.

Nyomás pszichiáterhez, segíteni fog neked! Ha ír fel gyógyszert, szedd be!

Ha azt mondja elég a terápia, akkor elég az is.

2022. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérlek fordulj időben orvoshoz
2022. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!