Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elindulni a...

Hogyan lehet elindulni a nemváltáson?

Figyelt kérdés

Picit nehéz téma tény.


No de nemrégiben coming outoltam ismerős körben. Nagy meglepetésemre rendkívül elfogadóak voltak ismerősök és barátok is.

Munkahelyen is megvolt a coming out végül is de az egy bunkó munkatárs indította be végül egész jól elfogadtak ott is.

A szüleim teljesen elfogadóak és évek óta tudják. A testvéreim is jól elfogadták nem is csoda mint kiderült a szüleink összes gyereke szivárványos ahogy én is. :D


Most töltöttem a 26 ot és közel 4 éve élek lányosan kicsit. öltözködésben nem annyira nyilvánul meg csak otthon.És sok ideje érzem azt hogy nem érzem jól magam a bőrömben. nem szeretek fiú lenni. egyszerűen ez nem én vagyok.

világ életemben lányos voltam. És a lány barátok szerint is nagy esélyel lelkileg is lány lehetek.

Szerencsémre egész jó alapokkal indulok mert a férfi hormon szintem a béka segge alatt van. 13 éves korom óta stagnál gyengén.

13 éves korom óta 170 centi vagyok és 50kg kereken! és nagyon szép vékony tini lány alkatom van...(barátnők irigylik a alkatomat és a popsim)


No de a lényegre térve.:hogyan lehet elkezdeni a nemváltást. Elindulni ezen a hosszú folyamaton? Olyat hallottam hogy pszichológustól kell valamilyen szakvélemény. Meg hogy olyan két év a nemváltás kb. És jó adag pénzt is fog igényelni.

Nos szeretném ebben kérni a segítségeteket hogy el tudjak indulni ezen a nehéz úton. Tippek tanácsok minden és hogy mennyire van lehetőségem vagy hogyan kell. A alapok megvannak elvileg és nagyon jók a alacsony hormon szint, a vékony lányos alkat a 170es magasság 50kg súly. saját hátközépig érő haj amit nagy becsben tartok. Egyszerűen nagyon jó alapok vannak mindneki szerint.

Ebben kérném a segítségeteket. :)



2022. aug. 6. 00:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Egyszerūen levágod a golyszlikat egy éles késsel és voilá
2022. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy nagyon nagyom bonyolult es hosszadalmas folyamat. A legjobb lenne ezt szakavatott orvossal megbeszelni aki felvilagosit lepesrol lepesre egy elozetes elbeszelgetes kereteben.

Biologiai, hormonalis, pszichologiai, sot jogi lepesek is felolelik ezt a bonyolult, eveken atovelo folyamatot.

Kerlek ennek fenyeben ahhoz fordulj aki mar tobb ilyen pacienst is vegigkisert ezen az uton. O tudja a legjobban. Itt gyakorin csak 90% talalgatas megy.

2022. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ, hogy mit akarsz átalakítani.
2022. aug. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja a kettes, nincs ilyen one size fits all dolog, egyéni esetek vannak.


Szociálisan igazából neked kell elindulni az úton.

Találd meg az új stílusodat, hogy milyen ruhák, haj, cipő, smink illik hozzád, mi az ami praktikus.



Általában orvosilag az első lépés a hormonális rész lesz, de ebből is van többféle verzió, attól függően mi a cél.


Ha genetikád olyan, lehet neked a tartós szőrtelenítés a prioritás.


Másnak a hajbeültetés fontos.


A harmadik az arcát szeretné nőiesebbé tenni, a száját feltölteni, az arcélét kikerekíteni.


Van akinek a hormonok csinálnak cicit, mások kés alá fekszenek.


Van aki BBLre megy.


Van akinek nagyon fontos az alsó műtét, mások inkább várnak vele, a komplikációk miatt.

2022. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tessék :)

[link]

2022. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A nemváltás fogalma sok mindent takarhat, de nem írtad le, hogy pontosan mit is szeretnél. Hormonterápiát? Műtéteket? Megváltoztatni a neved és a neved hivatalosan is? A szociális tranzíciót már elkezdted, úgyhogy feltételezem, hogy a hormonterápiára gondoltál. Kell egy-egy szakvélemény klinikai szakpszichológustól és pszichiátertől. Ha ezek megvannak, keress fel egy orvost, aki felírja neked (ha az 5-ös által belinkelt oldalt nézegeted, akkor jó irányba indultál el 😊). El fog küldeni egy halom vizsgálatra, labor, hormonszint, genetkai vizsgálatok, ultrahang, utána megkapod a recepteket. Jó adag pénz... az attól függ, hogy mennyire sürgős, ha tudsz egy kicsit várni, akkor a vizsgálatok egy részét meg tudod csináltatni TB-re, pl. az ultrahangot vagy a vérvételt, de a gyógyszereket csak teljes áron fogják kiírni. Ha van arcszőrzeted, akkor a lézer az, ami húzósabb kiadás, na meg persze később a műtétek, ha szeretnél. De ha alacsony a tesztód, akkor feltételezem, túl sok arcszőrzeted nincs és esélyes, hogy hormonterápia nélkül is passing vagy, szóval felmerül bennem a kérdés, hogy szükséged van-e egyáltalán rá. Persze ezt neked kell tudnod. A hivatalos nemváltást viszont itthon felejtsd el, mert nem lehetséges (és elnézve a helyzetet még egy jó darabig nem is lesz az), úgyhogy ha szeretnéd, hogy a személyiden is az a név szerepeljen, ahogy szeretnéd, hogy hívjanak, akkor érdemes elgondolkozni a külföldi letelepedésen.
2022. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 harminezer oxigén ***** válasza:
48%

szia


A jogi nem- és névvàltoztatàshoz annyit hozzàtennék, hogy az ezt tiltó törvény az Alkotmànybírósàgon van, de nem tudni mikor fognak érdemben foglalkozni vele. A visszamenőleges hatàjàt màr eltörölte, de a kormànyhivatal nem igen foglalkozik a bentragatt kérvényekkel, pedig màr bírósàgi ítèletek kötelezik őket az eljàràs lefolytatàsàra, de ott lassítjàk ezeket ahol csak tudjàk.


Niki

2022. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
2022. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen látod ezt elfelejtettem! De Ezért van a kérdés hogy segítsetek a válasszal és többet megtudjak amit értékelek!

Nos voltam hormon teszten és mint kiderült a férfi hormonjaim szinte nincsenek. Szóval ez így eléggé ígéretes.

Én szeretnék rendes nemváltáson átesni hormon és későbbiekben akár műtét is.

Támogatóm akadna rá csak nem tudom a menetét hogy is van ez.

Igen a nemem és a nevem is szeretném hivatalosan megváltoztatni és hormon terápián és műtéten is átesni.


A szociális tranzíció alatt mire gondolsz? De igen a hormonterápiára is gondoltam. Akkor elsőnek a orvosi és pszichiáter szakvélemény kell? Okés.

Még nem volt időm megnézni a 5ös linkjét de a válasz után megnézem.

Oda küld ahova kell én megyek örömmel. Felőlem mindent megvizsgálhatnak csak minden legyen jó. :) A hormonszintet most néztük. gatyán van a férfi. :D Nem csoda hogy 13 éves korom óta tini lány alkatom van és jobban hajlik a testem a lányokéhoz mint a férfiakéhoz. :D 13 éve ugyna olyan a alkatom,súlyom.. mindenem ugyan az.

De örülök hogy részletesen leírod a vizsgálatokat így utána tudok nézni ésé akkor rákészülni végülis hogy mire számítsak. :)

A pénz nem gond elvileg. Akadnak támogatóim akik segítenek ebben örömmel.

TB-m az nincs szóval azt ne is keressük. ennek a országnak nem adózok szóval minden magánba megy.

Van arcszőrzet de alig alig, kb mint egy hormonbajós lánynak, és már eleve el akartak küldeni teljes lézeres szőrtelenítésre szóval ebben előre vagyok. :)

Alapvetőleg a testszőr alig nő nálam. Annyira alacsony a tesztóm. Konkrétan a hormonvizsgálatos eredményeket mikor megbeszéltem orvossal rá is kérdezett hogy nemváltásba kezdenék mert a igen tökéletes utam lesz.

A eredmény szerint nagyon inkább egy hormonzavarós lányhoz hasonlított a doki mintsem egy pasi hormon eredményéhez. bár a pajzsmirigyemmel akadnak gondok.. De több a női mint a férfi hormonom.hormonterápia nélküli passing mit takar?

Én mindenképpen szeretném a hormon terápiát és ha el is kezdhetem majd a legerősebb hormon tartalmú készítményt fogom igéényelni ha lehet. A költség nem számít elvileg.(javasolta is a doki hogy külföldön lehet nagyon jókat feliratni, magyarba sokat nem lehet kapni)

Igen Ezt is említették pont ma hogy a drágalátos homofób lmbtq ellenes fidesz sikeresen eltemette a hivatalos nemváltást egy jó időre.

külföldi letelepedés nincs tervben de ha hivatalosan nem váltok nemet és a papirjaim is maradnak a régiek de hormon kezelésen átesek az lehetséges?

Egyszerűen a teljes baráti köröm. A nőgyógyász barátnőm de még a szüleim is azt mondják mindenem tökéletes a nemváltáshoz. A mostani ennyire tökéltes lány alkattal nemet váltani.


(Erről az jut eszembe ami múltkor a hiradóba volt hogy keresték a férfit és egy nő volt bevágva mert nem hivatalosan váltott nemet) :D


Igen van két kedves barátom akik nemet váltottak és a egyikük szintén bentragadt a kérvénye a nem és név váltásra emiatt nem tudtak elutazni nyaralni..

2022. aug. 8. 22:14
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7: Dede, foglalkoznak a bentragadt kérvényekkel, pár embert már be is hívtak "igazságügyi" vizsgálatra, hogy olyan megalázó kérdéseket tegyenek fel nekik, mint pl. hogy mikor maszturbáltak először. Viszont abban egyetértek, hogy lassítják az eljárást és mindent megtesznek azért, hogy megszivassák az embert.

#8: Jaj, igen, köszi, már vártam, hogy mikor jelenik meg ez a cikk a Gyakorin. A magyar TERF-ök bár kevesen vannak, elég hangosak és igencsak aktívak mostanság és úgy tűnik, sikerült elérniük a liberális média gonzó részét, akik gyakorlatilag mindent átvesznek kritika nélkül, ha elég nyugatosnak és libsinek tűnsz nekik. Kormányunk mellett a TERF-ök azok, akik azon dolgoznak, hogy megkeserítsék a transzok életét. Mindent megtesznek, hogy úgy állítsák be, mintha a detranzíció általános jelenség lenne a transznemű emberek körében és minden követ megmozgatnak azért, hogy olyan detransz embereket találjanak, lehetőleg FtMtF vonalon, akiket a transzok ellen tudnak fordítani. Tetszik, vagy nem, a detranzicionálók aránya nem több 3-4%-nál és ők is főleg a társadalom nyomása miatt (igen, az olyan emberek miatt, mint a TERF-ök) teszik ezt, vagy éppen azért, mert lelki problémákkal küzdenek, mint akiről a cikk is szól. Ráadásul jelentős részük egy idő után újra belevág a folyamatba, csak épp ezt minden egyes alkalommal, amikor felhozzák a témát, elfelejtik megemlíteni. Jobb lenne, ha a saját dolgukkal törődnének ahelyett, hogy fals információkat terjesztenének, elvégre ciszneműként semmi közük a transznemű emberek életéhez.

Kérdező: Akkor ez tényleg jó alap a tranzícióhoz, sőt, ha alig termel a szervezeted tesztót, akkor ajánlott is. Ha nincs a szervezetedben tesztoszteron, akkor valószínűleg az ösztradiolod is alacsony, mivel a férfi szervezetben petefészkek híján az a kevés ösztradiol a fel nem használt tesztóból bomlik le. A hormonhiányos állapotnak számos mellékhatása van, pl. csontritkulás, úgyhogy valamilyen nemi hormonnak mindenképpen jelen kell lennie a szervezetben. Mindenesetre nem kizárt, hogy blokkolásra nem is lesz szükség, hanem csinálhatsz ösztradiol monoterápiát, ami már csak azért is jó, mert az Androcurnak számos mellékhatása van. Majd az orvos megmondja, hogy a hormonszintjeid tükrében mire van szükséged. Amúgy az általad írtak alapján gyanús, hogy interszex vagy.

Szociális tranzíció alatt azt értem, hogy felvállalod a környezeted előtt, arra kéred őket, hogy a női neveden szólítsanak, nőiesen öltözködsz, esetleg sminkelsz, stb.

A lézer csak a világos bőr - sötét szőr kombóval működik, ha neked nem ilyen, akkor marad az elektrolízis, ami állítólag még fájdalmasabb, viszont ha kevés van, akkor nem annyira gáz.

Passing az esetedben annyi, hogy nőnek néznek az emberek.

Neked akkor Neofollinra van szükséged. Itthon is fel tudod íratni, viszont külföldről kell behozatni. Mindenesetre először Divigellel kezdj (az orvos is ezt fogja ajánlani).

Igen, lehetséges hormonterápia és műtétek is jogi nemváltás nélkül. A két szakvéleményt kérik.

Úgy tűnik, neked tényleg minden adott, egy kicsit irigyellek is miatta. Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá! A cikket meg inkább ne olvasd el, ha jót akarsz magadnak (ha még nem késő), masszív transzfóbia az egész.

2022. aug. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!