Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elindulni a...

Hogyan lehet elindulni a nemváltáson?

Figyelt kérdés

Picit nehéz téma tény.


No de nemrégiben coming outoltam ismerős körben. Nagy meglepetésemre rendkívül elfogadóak voltak ismerősök és barátok is.

Munkahelyen is megvolt a coming out végül is de az egy bunkó munkatárs indította be végül egész jól elfogadtak ott is.

A szüleim teljesen elfogadóak és évek óta tudják. A testvéreim is jól elfogadták nem is csoda mint kiderült a szüleink összes gyereke szivárványos ahogy én is. :D


Most töltöttem a 26 ot és közel 4 éve élek lányosan kicsit. öltözködésben nem annyira nyilvánul meg csak otthon.És sok ideje érzem azt hogy nem érzem jól magam a bőrömben. nem szeretek fiú lenni. egyszerűen ez nem én vagyok.

világ életemben lányos voltam. És a lány barátok szerint is nagy esélyel lelkileg is lány lehetek.

Szerencsémre egész jó alapokkal indulok mert a férfi hormon szintem a béka segge alatt van. 13 éves korom óta stagnál gyengén.

13 éves korom óta 170 centi vagyok és 50kg kereken! és nagyon szép vékony tini lány alkatom van...(barátnők irigylik a alkatomat és a popsim)


No de a lényegre térve.:hogyan lehet elkezdeni a nemváltást. Elindulni ezen a hosszú folyamaton? Olyat hallottam hogy pszichológustól kell valamilyen szakvélemény. Meg hogy olyan két év a nemváltás kb. És jó adag pénzt is fog igényelni.

Nos szeretném ebben kérni a segítségeteket hogy el tudjak indulni ezen a nehéz úton. Tippek tanácsok minden és hogy mennyire van lehetőségem vagy hogyan kell. A alapok megvannak elvileg és nagyon jók a alacsony hormon szint, a vékony lányos alkat a 170es magasság 50kg súly. saját hátközépig érő haj amit nagy becsben tartok. Egyszerűen nagyon jó alapok vannak mindneki szerint.

Ebben kérném a segítségeteket. :)



2022. aug. 6. 00:13
1 2
 11/13 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#10


Igen így értettem azt hogy ott lassítjàk ahol tudjàk.

Most én is arra várok hogy kirendeljék a szakértőt. 3 megnyert per utàn. Előtte még hiànypótlàsra be kellett mennem egy anyakönyvi hivatalba személyesen nyilatkozni, 10e eljàràsi költséget megfizetni. (pedig annó 2020. januàr elején úgy adtam be a kérvényt ahogy azt ők leírtàk, mert megkerestem őket ez ügyben, most azt mondtàk hogy nem úgy kellett volna) Most arra vàrok hogy kijelöljék az időpontot és a szakértőt. ( holott az egyik elutasító hatàrozatàban elfogadta a szakvéleményeket a transzneműségem alàtàmasztàsaként) Ez az egész csak arról szól hogy még egyett belénk rúgjanak, mégjobban megalàzzanak minket, még tovàbb tudjàk húzni az időt.


Niki

2022. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

No így átolvasva mindent hirtelen. Látom nem csak én vagyok a beszédes típus. :)


Igen ahogy a barátnők, nőgyógyász barátnő és más ismerősöm is mondják tényleg nagyon jó alap vagyok.Mondhatni tökéletes.

Igen a szervezetem alig termel tesztoszteront. ez derült ki a hormon vizsgálatból és a alakom/izomzatomat elnézték úgy vélik nálam nem indult meg a tini korban a fiúsodás így ahogy fogalmaztak a szervezetem megmaradt a nulla álláspontban. Igen a ösztradiol is alacsony de ahogy nézte a vizsgálatkor éppen magasabb volt a női hormon szint mint a férfi. A csontritkulás pici jelei érezhetőek... De igen ezen elmosolyodott a doki hogyha tervezem a nemváltást akkor blokkolás az nem fog kellen és spórolok is akkor. Még nem vagyok annyira benne a hormonokban így a adnrocur meg a ösztradiol monoterápiát még nem értem annyira. :S

Igen nagy esélyel így most utána olvasva tényleg interszex lehetek.

Egyébként van is egy kis info nem tudom van e lényege. Annak idején én iker lettem volna de a 5 hónap körül a másik magzat egyszerűen eltűnt.... Későbbiekben kisgyerekként vittek sokat pszichológushoz mert más voltam mint a normális és kicsit furán viselkedtem. voltak váratlan döntések amikre nem emlékeztem.. Bár ez valszeg nem sorolható ide. De mikor úgy 16 éves koromban beszéltem a szüleimmel hogy én lelkileg lánynak érzem magam akkor említették hogy iker lettem volna. Meg teljesen megértik és elfogadják.


Nos a szociális tranzíció akkor félig meddig van meg csak. Mivel a lány barátaim tényleg lány nevemen vagy a lányos becenevemen szólítanak. A munkahelyen is így szólítottak. És általában így is mutatkozok be és megjegyzem hogy nem szeretem a eredeti neveimet.A nőies öltözködés sajnos nem látszódik mivel pénzügyileg nem engedhettem meg magamnak eddig meg én nem szeretek "divat" fényében öltözködni hanem csak alternatív modon csak. Persze én is nagyon szeretem a női ruhákat és értékelem is őket. Van is és voltam már utcán is úgy de még munkahelyen is.Bár építkezésre pont nem volt jó a lány naci és top főleg nem a két lófarokba rakott haj mert bosszantott a munkavédelmi sisak... :D Meg is kaptam a építésvezetőtől hogy ki az a lány a állványon. Hát elmosolyodtam. :)

Sminkelni meg sajnos nem tudok de mindenképpen meg akarok tanulni mert nem vagyok elégedett a fiús arcommal.


Igen ezt tudom a arcszőr az szerencsére korom fekete nagyon vastag(már olyan mint a vastag cérna) szálak de elég ritkásan..borzalmasan néz ki...


A passing az igen megvan. Állandóan nőnek néznek és ennek örülök. Utcán sétáláskor vagy esetleg tömegközlekedéskor. De ha esetleg a férfi mosdóban vagyok ott is nőnek néznek és elmosolyodok mikor nem mernek bejönni a mosdóba helyette kétszer is megnézik hogy jó ajtón jöttek-e be és inkább kint várnak a ajtó előtt hogy kimenjek. :D


Hát meglátom akkor hogy is lesz és mivel kezdek. Ha azt írja fel azzal. :)

Akkor a két szakvélemény a első mindenképpen. akkor ennek neki is fogok ugrani. Jó kérdés mennyi esélyem van megszerezni vagy mire számítsak mit kell tenni a 2 szakvélemény megszerzésekor?


Hát ne irigyelj mert azért kaptam hideget meleget néha. :D

De engem szimplán nem érdekel a véleményük.Én meg azokat irigylem akik már elkezdték a nemváltást és a barátaim közt is van ilyen. Bár ők elég nehéz helyzetből indultak.


#11 remélem előrébb jutsz sikeresen. :)

2022. aug. 9. 14:23
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha magasabb az ösztradiol, mint a teszto, azért az nem rossz, ez valóban női szintnek tűnik... Ha az ösztradiol is alacsony, és a T még kevesebb, akkor viszont tényleg gyakorlatilag nulla a tesztoszteronszinted. Ehhez nem ártana pontos számokat tudni, de nőknél kb. egyenlő a két hormon szintje, férfiaknál a tesztoszteron a többszöröse. A tesztoszterontól is függ a nőiesedés, ha magas, akkor nem indul el, hiába viszel be a szervezetedbe ösztradiolt, nem fog lejjebb menni a T szinted (hacsak nem viszel be nagyon-nagyon sokat) ezért kell valami, ami a tesztoszteront blokkolja, erre szokás ciproteron-acetátot (Androcur) szedni, neked erre nem lesz várhatóan szükséged. Itt össze van gyűjtve egy csomó infó hormonszintekről, hormonterápiáról: [link]


Az arcszőrzetnél ez egy nyerő kombináció, ha még világos bőröd is van, a lézer pár alkalom alatt el fogja tüntetni.


A mosdós az egy elég klasszikus eset, szerintem majdnem minden transznemű embernek van hasonló tapasztalata. 😄


A pszichológusnál és a pszichiáternél egy-egy beszélgetős alkalomra számíts, mesélned kell magadról, az identitásodról, hogy alakult ki, stb., velem a pszichológus tesztet is kitöltetett, de azt otthon, vissza kellett küldeni neki. Nekem úgy tűnik, hogy eléggé biztos vagy abban, hogy mit szeretnél, úgyhogy nem lesz vele gond. Ha kell kontakt, írj privátban.


Azt elhiszem, hogy kaptál hideget-meleget, sajnos ez a transz nőknél általános. Én egy aránylag elfogadó közegben nőttem fel, de még így is gyakran b*ziztak meg lánynak gúnyoltak a fiúk az osztályban.

2022. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!