Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duciltiat írt ki az orvosom....

Balogh Zsozsó kérdése:

Duciltiat írt ki az orvosom. Régen cymbaltat szedtem, az bevált, most ezt írta ki. Vélemények?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a hatóanyag csak más a gyártó.
2022. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es írta. Ugyanaz a gyógyszer (két gyàrtó, két generikum név).
2022. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szedte valaki, volt mellékhatása?
2022. aug. 8. 20:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért kérded, ha már szedted? 🤔
2022. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem sem a cymbalta (duloxetin), sem az olwexya (venlafaxin) nem volt jó. Mindkettő SNRI típusú antidepi.


Most neked ettől jó vagy rossz lesz? 🙄

2022. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4. - re: szerettem volna megkérdezni, hogy milyen nellékhatása volt másiknak, sajnos nekem volt az elején elég durván, 1 éve nem szedem, és izgulok, hogy most megint ugyanúgy kidőlök- e tőle 2 hétre.
2022. aug. 8. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:

6

Értem.


Hát, sztem ez is egyéni.


De én pl. kétszer kezdtem el szedni az escitalopramot (SSRI típusú antidepi) és az első alkalommal az elején kicsit rossz vot, másodszor egyáltalán nem, pedig emelt adagban, infúzióban kaptam az első 5 napon.


Még két másik két antidepit kezdtem újra, azoknak meg másodszor már nem volt hatásuk egyáltalán.


Milyen kezdeti mellékhatások voltak nálad a duloxetintől?

2022. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2, 4, 5, 7 voltam
2022. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon felerősödött a szorongásom. De a legrosszabb volt az állandó rosszullét, hányinger. Nem tudtam enni, pihenni, dolgozni sem tudtam elmenni. Most nem vagyok olyan mély ponton, és így bízom benne, hogy hamarabb kezdem a gyógyszert, így jobb kesz.
2022. aug. 9. 09:12
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Drukkolok. Az ún. kezdeti mellékhatások hamar (pár nap alatt) elmúlnak. A hatás meg hetek múlva jön (gyógyszer- és egyénfüggő, h mikor).

2022. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!