Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire összezava...

Miért vagyok ennyire összezavarodva a kinézetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19/F vagyok. Én nagyon átlagon alulinak tartom a kinézetem, illetve ha kimegyek az utcára mindig úgy érzem mindenki néz és nevet rajtam a kinézetem miatt stb. (Amúgy eddig egész életemben kövér voltam amivel sokat bántottak, csak egy éve fogytam le kb normális szintre, lehet ez ilyen traumaként ért és most ezért van ez.)

Viszont idegen emberektől például bulikban vagy új barátoktól tök sokszor kapok pozitív megjegyzéseket. Például pár hete egy buliban egy feltehetőleg meleg fiú azt mondta rám hogy szépfiú, tegnap meg olyat mondtak rám hogy fuckboy, meg egy új barátom is azt mondta hogy a félénk viselkedésem egyáltalán nem illik a kinézetemhez, mert ő egy ilyen "menő csajozógépet" nézne ki belőlem.

Tényleg összevagyok zavarodva és nem tudom mit higgyek. Hogyan tudnám reálisan látni magam?


2022. aug. 8. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy eddig egész életemben kövér voltam amivel sokat bántottak, csak egy éve fogytam le kb normális szintre - mert 18 éven keresztül nem voltál megelégedve magaddal.


A tested lefogyott, és most már jól nézel ki, de az agyadnak is idő kell, mire átáll az új "én-re". :)

2022. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt pedig, aki bántott, szrd le. Fej felszeg, mert igenis jópasi vagy. Pont.


Ismételgesd magadnak, mert át kell programozni a fejedben lévő önbizalomhiányt.

2022. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!