Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom azt, hogy...

Honnan tudhatom azt, hogy kényszergondolataim vannak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy kényszerbetegséget állapítottak meg nálam.

Nagyon remélem, hogy kényszerbeteg vagyok.

Nagyon félek attól, hogy nem vagyok kényszerbeteg és ezeket a gondolatokat tényleg így gondolom.

Igazából kettő nagyon erős gondolat gyötör.

Az egyiket a nyár elején megoldottam, de most visszajött.

A másikat már kétszer megoldottam de most visszajött.



2022. aug. 8. 14:49
 1/2 anonim válasza:
100%

Kényszerbetegségnek több fajtája van. Az egyik amikor csak a kényszergondolatok gyötörnek, a másik amikor csak a kényszercselekedet ( ilyen pl a kóros kézmosás, késztetést érzel valaminek a megérintésére, esetleg többször ellenőrzöd, hogy bezártad-e az ajtót, kórosan figyelsz arra, hogy rend legyen meg ilyenek) és van amikor a kettő együtt jelentkezik. Az utóbbinál a kényszergondolat okozta szorongást próbálja a beteg csillapítani bizonyos kényszeres cselekedettel.

Nem tudni mi a pontos oka a kényszerbetegségnek, de arra gyanakodnak, hogy elfolytott negatív érzelmek okozzák, esetleg az agyban bizonyos hormonok hiánya is lehet.

Nem tudom miért bízol abban, hogy valóban kényszerbeteg vagy, mivel aki ezzel küzd az tényleg nagyon szenved, nincs egy nyugodt pillanata, folyton szorong, rituálékhoz van igazítva az élete.

Én is szoktam ettől szenvedni időnként és amikor jelen van nagyon szenvedek tőle. Az iskolában folyton a mosdóba jártam, szorongtam, mikor meg annyira eluralkodott rajtam suliba sem tudtam menni mert féltem, hogy észre veszik rajtam és azt hiszik megőrültem.

Minden esetre, ha orvos megállapította nálad ezt akkor hidd csak el neki, ő ehhez jobban ért mint egy laikus. Sok betegség van aminek a tünete hasonló, de nagyon nem ugyanaz a két állapot és a kezelési módszer is más.

Sok kitartást kívánok!

2022. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálam olyanok szoktak lenni hogy leszúrnám a barátomat vagy megfojtom a kutyámat ès ezek a gondolatok azèrt vannak hogy szorongást okozzanak neked ,mert tudod hogy nem tennèd meg . Ha ezek a gondolatok nem okoznak szorongást akkor van a baj .
2022. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!