Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia veszélyes?

Skizofrénia veszélyes?

Figyelt kérdés

Olyan sok különböző választ olvasok itt erről.


- Sokak bepánikolnak és mondják, hogy gyorsan szedj gyógyszert, különben megfogsz mindenkit támadni, stb…


- Valakik szerint sok skizofrén nem is agresszív, inkább másik mentális betegek szoktak az lenni.


- Felvoltak azok az emberek pontozva, akik szerint a skizofrénokat nem kéne élve hagyni, mert annyira megnyomorítják a másik életét.



Ez szomorú… miért kell pár esetről ilyen nagy következéseket levonni? Hogy mindegyik d*g*lj*n meg?



2022. aug. 10. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerszedés nélkül veszélyes minden skizó.
2022. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezelve van az oké, ha kezeletlen azzal van a baj. De szerintem alapból teljesen mindegy mi a betegség, ha valaki annyira felelőtlen, hogy nem tesz azért, hogy kordában tartsa azt én is elítélem.

Egyébként ez van ma itthon, az emberek tudatlanok, hajlamosak ítélkezni annyi alapján, hogy valakinek mentális betegsége van. De egy mentális betegség se kell, ahhoz hogy valakit elítéljenek a viselkedése alapján...Itt gyakorin meg még szélsőségesebb ez a fajta emberi viselkedés.

Viszont a gyógyszer kötelező, ha skizofrén, vagy más betegség miatt hallucinációk vannak. Egy hallucináló, téveszmés periódusában lévő beteg kiszámíthatatlan, nem csak a környezetére hanem saját magára nézve is. Ha szedi a gyógyszert, akkor pacsi neki.

Azzal meg ne foglalkozz, hogy ki mit mond, a lényeg tényleg csak annyi, hogy kezelve legyen. Nem kell megd*gölnie senkinek sem.

2022. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, én most hagyom el a gyógyszert orvos mellett, pedig paranoid skizofréniát diagnosztizált nálam 1 éve.

Azt mondja nem kell gyógyszer mert jól leszek nélküle is. De ha lesz még egy epizódom szednem kell újra.

2022. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rokonom megölte a saját anyját, mert az volt a téveszméje, hogy bántani akarja őt! Nem kamu. Átvágta a torkát. Majd a kocsmába ment, ahol elmesélte mit tett....
2022. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!