Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus a gyermekem!...

Nárcisztikus a gyermekem! Valakinek hasonló tapasztalat? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
13 éves kamasz fiú, de már egészen kicsi kora óta ilyen jeleket produkál, de sajnos csak most találtunk rá a jellemzőkre és most tudatosodott bennünk, hogy ez lehet a probléma!

2022. aug. 11. 12:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
48%
Nézd, nem az én érdekem, hogy jóba legyél a gyerekkel, hanem a tiéd. A lepontozóknak mind üzenem, hogy a sorsukat ők kovácsolják és minden nyomoruk a rossz döntéseik előre látható eredménye. További jó önsorsrontást kívánok!
2022. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

#21.

Próbáltam, elfáradtam! Köszönöm a meglátásaid attól függetlenül, hogy nem értettük meg egymást! További szép napot kívánok!


#20.

Igen, pontosan ez a helyzet! Éppen most is ott van, mert itthon szobafogságot kapott, mert felelőtlenül viselkedett. (A kérésünk ellenére találkozott olyan ismerősével, aki előtte covidos rokonnál volt! Nem félünk a betegségtől, de a 70 éves édesanyámat műtötték daganattal és nem akartunk semmilyen betegséget odavinni...rajtunk kívül senkije nincs!!! Mint utólag kiderült, elkapta az ismerőse...)! Felhívta a Férjem az anyját, hogy sok a gond a gyerekkel, segítsen kitalálni mi legyen, a szemünkben igazat adott nekünk, majd közölte, elviszi egy kis időre, tehát kimentette a felelősség alól! Akkor most mit tegyünk?


Olvastunk sokat a témában, nagyon sok cikk foglalkozik ezzel a fajta jellemmel, és nagyon sok egyezést találtunk! Keresünk már szakembert, de addig szeretnénk jól csinálni a dolgokat, amíg kapunk megfelelő támogatást!

2022. aug. 12. 13:59
 23/38 anonim ***** válasza:
65%

Az anyja szarkavarását sejtem a viselkedése mögött. Magától, ha szeretetteljes környezetben nőtt fel, nem hiszem, hogy ilyenné vált volna.

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de valószínűleg szakember segíthet megoldani a helyzetet.

Sok erőt kívánok nektek!

2022. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

#23.

Igen, mi is ezt sejtjük! Volt már pár elszólása a gyereknek!

Most megpróbáljuk úgy csinálni, mintha kiszálltam volna a neveléséből, persze a háttérben segítem továbbra is az apját, hiszen nem hagyom Magára, de a gyerek úgy fogja tudni, mintha csak az apja foglalkozna vele...így az anyja is ezt az infót kapja majd, és talán leáll!

Köszönöm szépen, hogy normális hangnemben próbáltál segíteni! 🙏😍

2022. aug. 12. 21:57
 25/38 anonim ***** válasza:

24-es, ez szerintem nem jó ötlet, de persze ezt ti tudjátok.

Lehet, hogy érdemes lenne esetleg ezzel kapcsolatban is tanácsot kérni a pszichológustól, akihez elviszitek, már ha elviszitek.

2022. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz már nem visszük, kettőnél is jártunk, az egyik 65.000.- Ft volt, ahol kb. annyit kaptunk, hogy nincs vele semmi baj, kamasz!

Gyermekpszichiátert fogunk már megkeresni, mert komolyabb segítség kell, ez már túlnőtt rajtunk!

Már írjuk a listát, amit meg fogunk kérdezni Tőle!

Gyógyszert semmiképpen nem fogunk adni Neki, mert nem leszedálni szeretnénk, hanem megjavítani a helyzetet és normális életet élni, illetve felnőtté nevelni ezt a gyermeket!

2022. aug. 13. 02:17
 27/38 anonim ***** válasza:
26-os, én is járok pszichológushoz, egyáltalán nem drága, alkalmanként 6.000 forintnyi összegbe kerül. Mondjuk, való igaz, hogy ez Románia. Nem tudom, hogy Magyarországon mennyibe kerülnek a pszichológusok.
2022. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

#27.

Az első alkalommal 15.000.- Ft volt, utána alkalmanként 7.000.- majd 8.000.- ahogy emelte az árát! Mester pszichológus vizsgával rendelkező szakember, és nem jutottunk sehova... ☹️

2022. aug. 13. 13:06
 29/38 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a pszichológussal volt a gond. Nekem teljesen más téren, más probléma kapcsán, de rengetegett segített a pszichoterápia, pedig nem voltam még rengetegszer, csak kb. 7-8 alkalommal.
2022. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

A mester pszichológus vizsga nem okleveles pszichológus akar lenni? MA képzés elvégzése után adják ezt a titulust. De nem ez a szavakon lovaglás a lényeg, csak az a gyanúm, hogy nem szakpszichológus akinél jártatok. Ez azért lenne fontos, mert nekik nagyobb tudásuk, tapasztalatuk van. Gyermek klinikai szakpszichológushoz lenne érdemes mennetek, hogyha még adtuk esélyt pszichológusnak. Szerintem érdemes, mert egyedül nem fogjátok ezt elbírni. Nem azért, mert rossz szülők vagytok, hanem mert ez amit leírsz, nagyon nagy teher. Gyerekpszichiáterből is ki lehet fogni jót, aki nem odáig lát, hogy gyógyszer, hanem terápiásan is foglalkozik a gyerekkel/családdal. Esetleg a családterápia is lehet jó lenne, mert ez rendszerszinten probléma. Most kérdés, hogy az anyjával mi lenne, mert bár nem egy háztartás, de mégis benne van a képben, de ehhez nem értek, nem vagyok családterapeuta, de ismerős családnál egyszer behívtak mindenkit, apa-anya, az apa felesége, ott is hasonló volt a helyzet.

Gyermekpszichiáternek Dr. Mészáros Gergelyt ajánlom, régen a Vadaskertben dolgozott, (ott úgy tudom nagy a várólista de egyébként őket is érdemes lehet felkeresnetek, ha más nem tájékozódás céljából).

2022. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!