Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek milyen mentális...

Ezek a tünetek milyen mentális betegségre utalnak,és mit tudnék tenni,ha nincs pénzem pszichológusra?22/L

Figyelt kérdés

Kezdődött 15 évesen egy eveszavarral.Anorexias lettem,utána bulimias,és orthorexias.Evekig gyűlöltem magam és hiába edzettem,ettem rendesen az egész akkor javult,amikor végre sínre került az életem.

Lettek barátaim

Aztán mindent elvesztettem

Megint eveszavar,amit már szorongás kísért

A szorongások pedig panikrohamokba mentek át

Depressziós idoszakjaim is rengeteg volt

Volt,hogy annyira vert a szívem,annyira feszült voltam hogy nem mertem utcára menni az emberek közé

Félek attól,amit gondolnak.

De emellett iszonyat pörgős lány vagyok,aki ha nem éli ki magát,akkor magába roskad,és jön a depresszio.

Ilyenkor képes vagyok hülyeséget csinálni.Olyan dolgot,ami pillanatnyilag örömet okoz,de utána megbanom.Teszem azt olyan ember karjaiba futok,aki csak kihasznál.,mert úgy érzem senkim nincs,akinek valóban fontos.lennek.

Minden egyszerre szakad rám,motivalatlan vagyok,nagyon könnyen ideges leszek.

Sőt,gyakran kapok dührohamot.

Akkor magamat karmolom

Gyűlölöm magam amiért az vagyok aki

A külsom,a tukorkepem,a belsom egyaránt.

Hogy sokan bántottak,hogy hagytam hogy a lelkembe gazoljanak és van hogy hagyom újra mert annyira.maganyos vagyok hogy félek hogy valami hülyesêget fogok csinálni.

Remeg a kezem,nem merek rá nézni az emberekhez és félek hogy beszólnak az utcán.

Egyszer teljesen kiborultam és egy idősebb csávó meg akart verni mert beszóltam neki azért,mert nem engedett be a kórházba a skrizofren testveremhez

Úgy érzem hogy talpra kéne álljak

Sulizok,dolgozok

De a munkahelyeket gyűlölöm,az iskola nem motivál nem tanulunk,a szak amit akartam már nem is érdekel.

Édesanyám nem ert,O lenne nekemmvsak.

Fittyet hány rám

Csak a 35 éves battyammal törődik aki skrizofren

Nem szedi a gyógyszert ezért házat bérel neki,és eltartja

Tudom ez nem ide tartozik nem is tudom miért írtam le csak kurvára fáj hogy ennyire egyedül vagyok,hogy mindig hulyeseget csinálok hogy ne érezzem belül ezt a fájdalmat,ezt a szorongást depressziót és onutalatot.

Nem tudom mit.tegyek

Kértem időpontot a pszichiáterhez.mert tűrhetetlen az állapot amit érzek.

Mi a bajom,miért kell hogy ennyire elbaszoft legyen az egész?


2022. aug. 11. 21:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet, hogy más kell. Terápia is fontos lenne, személyiségzavarra, traumatizáltságra az az elsődleges.
2022. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha azt várod, hogy mondasz valamit, felír egy gyógyszert, ami utána mellékhatás nélkül meggyógyít, akkor felesleges odamenned.


Még egy adott problémának a gyógyszerét is hetekig szokták állítgatni, hogy eltaláljál a megfelelő mennyiséget.

Olyan gyógyszer is van, amit 2 hónapig kell szedni, mire feltöltődik vele annyira a szervezet, hogy elkezd hatni.


Ez, hogy felír valamit és mellékhatása van ezért többet nem mész, teljesen nonszensz.

Vagy mész és akkor hetekig-hónapokig próbálkoztok, állítgatjátok a gyógyszereket, vagy bele se kezdj.

2022. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

12es! Majdnem egy évig szedtem hangulatjavitot,ami tökéletesen hatott annyi baj volt,hogy 5orat aludtam max.

De még így is vállaltam

Amikor sínen lett az életem,akkor a doktornővel lecsökkentettuk az adagot,majd telejesen elhagytam,csak ugye utána egy újabb trauma történt,ami elohozott mindent újra,és még erősebben.

A duhrohamokat nem igazán mondtam neki,de nagyon sokmindent elmondtam ezen kívül,de nyilván csak pszichiáter,nem tudom,hogy ő fellalitja-e a diagnózist arról,mi is a bajom.

O csak annyit mondott akkor,hogy az én képem az egyáltalán nincs rendben,valószínű minden onnan indul Ki.

Most pláne nincs,mert porig alazott konkrétan egy nárcisztikus személy.

Borzasztóan érzem magam a kalitkajaban,de még is úgy érzem hogy csak O van nekem,és jobb,mint a magány.

Ha hülyeséget akarok csinálni csak O jut eszembe,utána mindent megbanok miután a pörgős időszakon lefolyt.

Bánat,uresseg érzése,kihasználtság érzése miközben persze tudom,hogy én akartam.

Nehéz ez az egész.

Ha nem megyek edzeni tükörbe nem merek nézni,rögosen nézem,hogy mennyit eszek,hogy meglegyen a napi lépés szám.

Minden apró dolgon kiborulok,érzékenyen érint,vagy nagyon ideges leszek tőle és nem tudom az érzelmeimet kezelni

Most frontint szedek,felírt a házi orvos,ameg nem megyek pszichiáterhez

0,25mg,de sokat nem érzek tőle.

Max elalszik fél órára,de a szorongás erősebb,mint bármikor.

Szóval de,tudom hogy mellékhatása élsz és idő még beáll,de valami mindenkepp kelleni fog.

A pénz a megélhetésre kell,a pszichológust jelenleg nem tudom állni.Ez van.

2022. aug. 12. 20:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!