Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek hogy derült ki,hogy...

Kinek hogy derült ki,hogy bordeline szindrómás?És milyen gyógyszereket kapott rá?

Figyelt kérdés
Van egy sejtésem,hogy valószínűleg abban szenvedek,de már úgy érzem néha megorulok
2022. aug. 17. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Pszichológus, pszichiáter nélkül csak öndiagnózis, rosszabb esetben mások (félre)diagnosztizálása.
2022. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem gyógyszert amikor nem volt mellette más pszichés betegségem.
2022. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Jav: nem kaptam
2022. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Beutalot kertem extrem szorongas miatt, ami diszfunkcionalt. Aztan kaptam antidepit szorongasos zavarra pszichiaternel. Tb-s 10 perc alatt adta a diagot. Emellett terapiara kertem beutalot. A terapeutam 2.alkalmon felvetette a szem.zavart, borderlinenal vizsgalnak felul. Szoval pszichiaternel errol szo sem volt. Regebben gyanitottam van vmi a szorongason kivul, ami gyokeresebb problema, gyanitottam h talan bpd. Viszont inkabb nem foglalkoztam ezzel, mert nem tudtam eljutni szakemberhez, bizonytalansagban meg utalok elni.


Egyet mondhatok, ne diagnosztizald magadat semmivel! Rendkivul karos, es ez csak egy cimke, ami semmit nem er addig, mig nem kapsz melle megfelelo segitseget. Menj el egy szakpszichologushoz es csak a problemaidrol beszelgess, ne emlits semmit szem. zavarrol eleinte. Ha van nalad ilyesfele problema, akkor eszre fogja venni. Ha nincs, akkor pedig orulj. Masik h rengeteg atlapolas van kulonfele mentalis betegsegek kozott, nem hiaba kell ezert a kepesitesert rengeteget tanulni egy pszichokogusnak/pszichiaternek.

Gyogyszer meg passz, szem. zavarra nincs konkretan gyogyszer, de bizonyos tuneteit lehet enyhiteni gyogyszerrel, ertsd depi, szorongas stb.

2022. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Nekem nem mindenhol értettek egyet a border diaggal. Pl Thalassa Ház 4 hónap bentfekvés alatt sem állapította meg.

Bipolt az egyik orvos mond, a másik szerint nincs.

A régi pszichózisom skizofréniának vélték 3 évig. 10 éve nem adják a diagnózist.


Mindezt úgy, hogy az utóbbi években havi 4x50 percet lát olyan orvos, aki pszichoterapeuta is.

2022. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam megölni magamat. Utána kerültem pszichiátriára és ott kaptam egy tesztet miután kezdtem erősödni

Az 4 féle személyiségzavart "szűrt ki"

A személyes pszichiátriai találkozók pedig 3 személyiségzavarra szűkítették a kört


Bordeline-antiszociális-paranoid személyiségzavar.

2023. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!