Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt folyamatosan...

Miért érzem azt folyamatosan hogy mindenki ellenem van?

Figyelt kérdés

Félek a konfliktusoktól ha ilyen helyzet van vagy azt gondolom hogy lesz nagyon stresszes leszek gyomoridegem lesz. Elég egy kis veszekedés valakivel és egyből attól félek hogy bosszút fog állni rajtam tönkre akar tenni. Mivel nem nagyon vannak emberi kapcsolataim attól is félek hogy össze fognak ellenem és akkor tehetetlen leszek egyedül mások ellen.

Ilyeneken idegeskedek hogy mi van ha a szomszéd megmérgezi a kutyámat stb. Akárhova megyek attól félek valami baj lesz.

Bár tudom hogy néha túlreagálom a dolgokat de mégse tudok megnyugodni félek hogy ezek megtörténnek. Egyszerűen nem tudok megnyugodni, nem tudom biztonságban érezni magam 😔 És mintha az agyam direkt ezekre a gondolatokra keresne bizonyítékokat.



2022. aug. 17. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Van családod, közeli rokonaid akikre baj esetén 1000% számithatsz?


Ezek kényszeres gondolatok már, tulzóak de kiváltó ok lehet ha nincs akire számithatsz ha baj van.

2022. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vannak családtagjaim az a baj hogy őket is féltem hogy velük történik valami rossz pl. baleset, betegség

Másokkal már egy ideje egyáltalán nem beszélek bizalmatlan vagyok az emberekkel sajnos 😔

2022. aug. 17. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk jelentős hátrány hogy ebben az országban élsz de ezek már kényszeres gondolatok, keress meg pszichológust! (mert rosszabb lehet)
2022. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Depresszió, önbizalomhiány.
2022. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szorongás. Generalizált szorongásnak nézz utána.
2022. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!