Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus/pszichiáter tud...

Pszichológus/pszichiáter tud segíteni az önbizalomhiányomon, esetleg pánikbetegségemen?

Figyelt kérdés
Ráadásul van még itt kissebbségi komplexus is. Eleve introvertált vagyok,de szerintem nem ez az oka ezeknek, hanem: 30 kiló felesleg (ami ellen el kezdek harcolni szeptembertől,de lehet, hogy kicsit későbbre tolom, nem lustaságból,de szorongok a nyilvános helyeken, akkor egyenlőre mégis mit kezdhetnék egy edzőteremben?), nagyon ritka haj, nem hullik,de nem tudom, hogy mikor lett ilyen ritka, mindig látszik a fejbőröm, hát még ha izzadok, borzasztó látvány,mint egy kivágott erdő,de ami a legjobban zavar: az arcom két oldala tiszta piros,de tényleg, egybefüggően és állandóan, felkelés után a leghalványabb,de akkor is nagyon zavaró,stresszre és melegre/ hidegre borzasztó, de nyugalmi állapotban is. Eleve nem vagyok jóképű, hát még így? Bőrgyógyász atópiás dermatitiszt állapított meg, hát nem tudom. Adott kenőcsöt,de szerintem rosszabb lett tőle az arcom közepe, viszont egy nagyon kicsi területén mintha valamennyire halványult volna,de ez annyit számít,mint halottnak a csók. Az utcára néha alig merek kimenni,a zsúfolt zárt terek borzasztóak,izzadok, szorongok, ez akkor nincs így,ha legalább egy ember van velem. Egyedül borzasztó. Megfordul a fejemben az öngyilkosság egy ideje, nem tudom elképzelni magamról,ahogy megteszem, viszont sokszor látom az öngyilkosság szót a fejemben, lehet furcsán hangzik,de erre gondolok. Hiányzik az emberi támogatás is,azok az igazi érzelmi barátok, nem a haverok. Meg tud még menteni egy szakember? Köszi, hogy elolvastad. 16/F
2022. aug. 22. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van megoldás rá. A fogyás beindulasa láncreakciot fog beinditani!!!


Én amikor fogytam 15 kg - ot, elmúltak a bőr, ízületi, magas vérnyomás, és minden olyan problémám, aminek meg csak nem is sejtettuk az eredetét.


A külcsínrol már ne is beszéljünk! Szóval tudsz segíteni te is magadon!!


De ésszel kell nekiallni. Kalóriaszamlalast javaslok neked. Van egy yazio nevű program, töltsd le a telefonodra és már holnap kezdj neki.


Nem lesz rövid idő, de hidd el, hogy sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben és sokkal jobban fogsz kinezni is.

2022. aug. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. És az otthoni támogató közeg is kell, beszélj a szüleiddel a problémáidról. Ha nem fogékonyak erre, akkor nagyszülők, tanárok, bárki, akit bizalmadba tudsz fogadni segíthet.

A 30kg felesleggel meg mától tudsz harcolni, ugyanis az edzőterem mit sem ér, ha az étkezési szokásaidon nem változtatsz, a sport nagyon fontos, de érdemben nem fogyaszt, és ekkora túlsúllyal bicklizni, vagy sétálni is bőven jó még.

Igyál vizet, ne nassolj, egyél sok-sok zöldséget, nagyon finomak csak sóval, de sütve/főzve ízesíthetőek bármilyen fűszerrel. Kevés hagyományos köret, sok zöldség, saláta, savanyúságok már egy hét múlva komoly változást mutatnak a mérlegen, nyilván ész nélkül nem lehet, remélem találsz ebben is segítséget.

2022. aug. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tud segíteni ezen pszichológus.

Pszichiáternek ez nem területe.

2022. aug. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!