Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jellemző az adhds személyre...

Jellemző az adhds személyre hogy nem gondolkodik mielőtt beszél?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Is-is. Az ADHD-t úgy kell elképzelni hogy a történések mindig “5 perccel” előbb vannak a gondolatoknál. Tehát a páciens izgága, csinál ezt meg azt, végig se gondolja. Úgy képzeld el mint egy kisgyereket akire rájött az 5 perc és összevissza szaladgál, ugrál, beszél, gondolatai megszakítás nélkül követik egymást, nem tud leállni.

Szóval ebben a testi és mentális környezetben minden adott hogy a delikvens ne gondolkozzék mindegy egyes mondat előtt.

2022. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rengetegszer mondok hulyesegeket, vagy kerdezek valami tok egyertelmu dolgot, amire mar tudom is a valaszt, mire vegigmondom a kerdest. Vagy a tipikus visszakerdezgetes, hogy mit mondott a masik, mintha nem hallottam volna, de mire elkezdene ujra elmondani, mar reagalok is ra, mert amugy hallottam, csak kellett par masodperc, hogy fel is dolgozzam az infot🫡
2022. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Impulzivitás.
2022. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abszolút igen.
2022. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!