Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki gondolkodik így ahogy én?...

Ki gondolkodik így ahogy én? Lehet így szeretni az életet?

Figyelt kérdés

Bármilyen durván hangzik is, de én nem látom az élet értelmét és azt hiszem sokkal több dolgot nem szeretek benne mint amennyit szeretek. Na jó, amúgy keresztény vagyok és ez az, ami értelmet ad szerintem az életemnek mert így, hogy hiszek Jézusban és az örök életben és abban, hogy egyszer majd lesz egy új világ, ez így azért ad értelmet neki, az enyémnek biztos. Ez a kérdés mégsem vallási kérdés akarna lenni.

Sajnos az utóbbi években kifejezetten sok problémám volt, szinte másból se állt az életem. Betegségek, gyász, aggódás, a járvány miatti bezártság és még sorolhatnám. Emiatt se tudom tiszta szívből szeretni az életet és a másik, ami engem kifejezetten nyomaszt és elveszi a kedvem mindentől az a megfelelés.

Én úgy látom, hogy az egész élet egy állandó megfelelés másoknak. Legalábbis akkor ha nem hajléktalanként akarom végezni. Megfelelés az iskolában, főleg gimnáziumban és egyetemen (az általános iskola szerintem másabb), megfelelés a munkahelyen a főnöknek. Hacsak nincs nagy tapasztalatod már, akkor minden nap vizsgázol szinte és vagy jól megy és ott maradhatsz vagy kiraknak de legalábbis leszidnak. Ha kezdő vagy, akkor kifejezetten nehéz, de ha tapasztalt vagy, akkor is történhet bármikor bármi, ami miatt majdnem elveszted a munkád. Aztán az szép és jó, hogy kapsz fizetést, de ha nincs mázlid, akkor arra elég a pénzed, hogy megélj belőle. Meg persze mások is az alapján ítélnek meg hol dolgozol, mióta dolgozol, mennyire vagy sikeres, mennyi pénzed van. A magánéletben szintén a megfelelés. Elég nehéz manapság szerintem olyan embereket találni akik úgy szeretnek ahogy vagy és nem is hagynak ott egy idő után nem törődve az érzéseiddel, párkapcsolatban már van egy rakás mindenféle ideál, elvárás, hiperszuper külső kell majdnem mindenkinek, nehéz megfogni az embereket kivéve ha 10/10-es vagy, sokan a párkapcsolatban is csak bántják a párjukat érzelmileg meg valahogy csak magukkal törődnek. A barátságok ma már 80-90%-ban előbb-utóbb véget érnek, majdnem lehetetlen életre szóló barátságot kötni, a barátok is simán ott hagyhatnak egyik napról a másikra de akár fokozatosan is, nem mintha megbántanád őket, csak nem tartanak már igényt rád mert vagy nem vagy már elég érdekes nekik vagy mindennél fontosabb a karrier és nincs idő régi barátokra vagy pedig eleve álbarátság volt és csak addig kellettél neki míg hasznára voltál.


Én magam ezeket tapasztaltam, de a környezetemben is láttam már példákat.

Szerintetek lehet szeretni az életet akkor is ha ebből áll az egész?

Azért akinek rengeteg barátja van, sok pénze, egészséges is, népszerű és mindenki szereti, annak mégiscsak könnyebb jól érezni magát.

Ti is így látjátok, hogy amúgy az egész élet a megfelelésről szól?

Én teljesen így látom. Az emberek ítélkezőek, nagyon könnyen észreveszik a másik hibáit, mindig könnyebb kigúnyolni a másikat mint értelmesen reagálni. Aztán a karrier is totál a megfelelésről és az állandó stresszről szól. De amúgy a családban is meg kell felelni, én legalább jóban vagyok a szüleimmel de valahol még a szülőknek is irreális elvárásaik vannak és nem is szeretik a gyereküket, mintha szegény ő választotta volna, hogy létezik.


Én úgy vagyok már vele, hogy hiába vagyok fiatal, nekem már minden nyűg és csak muszájból csinálom. A hitemből tudok csak erőt meríteni, de azon kívül semmi értelmet nem látok semmiben.


Régen lehet más volt a világ, de most szerintem minden téren katasztrófa, kivéve esetleg az orvostudomány fejlődését de az erkölcs, az emberi kapcsolatok, egymás elfogadása, békés magánélet, kiegyensúlyozottság egy nagy nulla.

Arra lennék kíváncsi, hogy csak én látom-e így és hogy vajon így hogyan lehet szeretni az életet.



2022. jan. 18. 00:03
 1/4 anonim válasza:

Szép estét! Ugyan így látom annyi különbséggel hogy szerintem nem arrol szól az élet h mindig mindenhol mindenkinek megfeleljünk. Baráti társaságomban is rengetegen küzdenek ezzel hogy megfeleljenek. Pedig az élet túl rövid ahoz hogy azt nézd mi jó a másiknak.Ahogy egyre nöttem rá jöttem hogy egyszer ugy is meghalok ugy sem fognak rám emlékezni akkor éljek, és úgy ahogy én akarok.

A koronavirusos világról meg annyi a véleményem hogy nem lehet így élni. Minden ember fél hogy milesz ha elkapja és vajon meggyogyul? az a baj tudod hogy az utobbi 2 évben mióta ez van én is rá jöttem sok sok dologra sajnos. Hogy vajon ez sosem fog elmullani? Hogy mindig ez lesz ameddig a vilag a vilag? Elso hullam aztan otodik hullam.

Már felkelni sincs kedvem mindent csak kényszerből csinálok. Nincs semmi motivációm se erőm. Rádaásul megváltpztam ez idő alatt. Mintha a testem 180• ot vett volna (nem 360• mert akkor ugyan oda jutok ki) Suliba sincs kedvem mar bejarni egyszeruen annyira nem akarok semmit se csinalni. Azt hogy hogy lehet szeretni az életet arra csak egy dolgot mondok neked jo na kettőt. Első elösször is szeresd önmagad és fogadd el magad teljesen amilyen vagy ne akarj ezen valtoztatni akar hova mesz akar kivel vagy. Masodik pedig találj egy okot ami miatt az életed szép lehet. Én realista vagyok szerintem elég egy ok hogy szép legyen az élet de kinek mi. Amugy hány éves vagy?

17/L

2022. jan. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan látom, már rég bele is fáradtam, semmi értelme.
2022. jan. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,


Én is a keresztény hitemből merítek erőt. Szerintem sikerült megtalálnod a legbiztosabb fogódzót az életbeli küzdelemhez.


Jézus azt mondja, nem lehet a tanítványa, aki nem utálja meg a világot sőt még saját életét is. No, te ezt már pipálhatod, s nem is kellett semmit aktívan tenned érte. No most magamból indultam ki, én így látom a helyzetemet. Máshol elhangzik, hogy aki a világ barátja akar lenni, ellenségeskedésbe kerül az Istennel. Ez arra utal, hogy e világban valami nem teljesen gömbölyű, baj van az értékrendjével, a berendezkedésével.


Olvass el egy Polcz Alaine: Asszony a fronton könyvet és meglátod, milyen mélységei vannak annak a világnak amiben most élsz.(figyelmeztetés: a legdurvább horrorfilmet amit láttál, szorozd meg tízzel kb. olyanra számíts).


„Azért akinek rengeteg barátja van, sok pénze, egészséges is, népszerű és mindenki szereti, annak mégiscsak könnyebb jól érezni magát.”


Ilyen bölcsességet nem olvastam a Bibliában célként. :)


„Ti is így látjátok, hogy amúgy az egész élet a megfelelésről szól?”


Saját tapasztalataimat tekintve én úgy fogalmaznék, a küzdésről szól. Apukám mikor fiatalabb voltam gyakran mondta (Madách Ember tragédiája lezárását idézve) „az élet célja maga a küzdés” akkoriban elég snassznak tartottam ezt a mondást, de idősebb fejjel már egyetértek, én is erre a tanulságra jutottam (39 vagyok).


Megfelelni különösebben nem akarok, nyilván annyira szalonképesnek kell mutatkozni, hogy megmaradj a munkahelyeden, nem olvashatsz be a főnöknek, ahogy szeretnél stb.

2022. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

helyesbítek, apukám azt emlegette belőle, hogy "mondottam ember küzdj és bízva bízzál"

(amit először írtam idézetet, csak a filozófiai háttér a mondás mögött)

2022. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!