Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy tudjak...

Mit tegyek, hogy tudjak segíteni a páromon?

Figyelt kérdés

Kb. idén márciustól a párom (férfi) megváltozott. Folyamatosan rosszkedvű, eltűnt a mosoly az arcáról, semmihez sincs kedve, fáradt. Amikor ezek a tünetek megjelentek, elment orvoshoz, ahol felírtak neki egy hangulatjavító gyógyszert, amit csak 1 hétig szedett, mivel annyira elviselhetetlenek voltak a mellékhatások, hogy azt mondta, nem tudja tovább szedni. (A gyógyszer közben egyébként nagyon jól volt, a mellékhatásokat leszámítva.) Azóta szerintem még romlott az állapota mentálisan, ugyanis mostanra már beszélni is fáradt, hogyha telefonálunk, videótelefonálunk szinte csak én beszélek hozzá, az arca meg sem mozdul vagy nem is válaszol.

A kapcsolatunk kezdetén is ilyen volt, de nekem valahogy sikerült ebből kirángatnom, és boldogságot, mosolyt csalni az arcára, de már nem tudok. Kezdek eléggé kétségbeesni ettől, illetve a viták is egyre gyakoribbak, mivel nem kapok elég figyelmet és kommunikációt tőle, és ezt már én sem tudom a végtelenségig tolerálni.

Ő is belátja, hogy nem önmaga, de nem akárhányszor átbeszéltük ezt, soha nem találtunk indokot. Nem csak velem ilyen, hanem mindenki mással, ha a barátokkal elmegy valahova, ott is megjátssza magát.

Nem tudom, mit tehetnék érte? Nagyon türelmes vagyok, és próbálom ezt az időszakot tolerálni és segíteni mindenben, amiben csak tudom, de kilátástalannak érzem már a helyzetet. Szeretném visszakapni a régi páromat.



2022. aug. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld rábeszélni, hogy menjen vissza a pszichiáterhez, és próbáljanak másféle gyógyszert találni - hátha annak nem lesznek ilyen mellékhatásai.. .
2022. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű csak a szex hiányzik a párodnak.
2022. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
terhére van a kapcsolatotok, de ő nem akar szakítani, el is fogja érni, hogy te lépj le...
2022. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egy gyógyszernek mellékhatása van azt lecserélik. Miért nem ment vissza az orvoshoz?
2022. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Gyógyszer csere + terápia lehet megoldás. Önsegítő közösség kiegészítésnek.


Ha nem jó a gyógyszer, lecserélik. A kezdeti mellékhatások el is múlhatnak.


Mit szedett? Mi volt vele a baj?

2022. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom a gyógyszer pontos nevét, viszont ő 6-7 évvel ezelőtt is szedett hasonló gyógyszereket depresszió miatt, és akkor is nagyon szenvedett a mellékhatásoktól az első 3 hétben. Azért nem ment vissza, mert úgy érezte, hogy le tudja küzdeni ezt gyógyszer nélkül is, de nem látom, hogy sikerülne
2022. aug. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!