Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Párkapcsolatban vagyok,...

Párkapcsolatban vagyok, féltékenykedek(leginkább egy lakótársamra) és már szinte kényszeresen paranoid, gyanakvó kérdéseket teszek fel barátnőmnek amikor a jelenlétében vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lakótársam egyebkent olyan aki miatt egyáltalán nem kéne féltékenykedni, mert egy ilyen tipik, nyomi, maradi, 30+ éves, flúgos, kb rohadó fogú csávó

Én meg párom 22 illetve 21 évesek vagyunk, mindketten igazabol tök átlagosak vagyunk(bar az tulzas hogy en atlagos lennek a paranoiammal :D) valamiért pont olyanok miatt feltekenykedek akik miatt nem kéne tényleg, ez önbizalomhiányból jöhet mert én szerintem az ilyen emberekkel hasonlithatom magamat, egyszer azon paráztam, amikor egyetemen volt(egy etemere jarunk egyebkent) es nekem lyukas oram volt, baratnom egyik tanárral beszelgetett elmondása szerint a folyosón, én pedig egyből azon paráztam, hogy miban ha flörtölnek?!( A tanár egyebkent egy 50es kopaszodó, sörhasú figura)

A féltékeny, alaptalan, paranoid gondolatok pedig kényszercselekvésekkel járnak, páromat már kényszeresen faggatom ilyesmi kerdesekkel(ugye nem azert hajoltal be amikor nezted hogy pattog a popcorn, mert vartad, hogy bejojjon a konyhaba a lakotarsam és meglassa, hogy hogyan pucsittassz a mikró előtt, ugye akkor se jönne be meg kompenzalna a rossz kinezetevel, hogyha amugy tök jókat lelkiznétek, ugye nem azért jegelted a kificamodott karodat a fagyott üdítőjével mert bejön a lakotarsam? Hogy neztek ki akikkel elottem kavartal? Jobb társaságnak találnád őt, hogyha én zombulnék és bemondanám az unalmast?)

Ha pedig nem teszek fel egy kérdést, akkor szorongok és a fejemben motoszkál. Viszont csak megcáfolni lehet a félelmeimet, és barátnőm is már kinevetett amikor a legelső ilyen agyament kérdést feltettem(azóta tudja, hogy szorongásoldassal jarnak ha megvalszolja őket, es mar nem nevet rajtuk, de nevetsegesnek tartja a kerdeseket)

Tudom én is jól, hogy hülyeségeket gondolok és semmi alapja a paranoiámnak, tudom azt is, hogy milyen valaszt ad a kerdeseimre, de mégis érzem a kényszert, hogy nyaggassam barátnőmet a kérdéseimmel, mert ha nem kapok választ addig ott motoszkál bennem a kérdés. Borzalmasan megkeseríti az életemet ez, de félek, hogyha nem tennék eleget a "kényszer kérdéseimnek" akkor csak a fejemben motoszkálnának és nem tudnám őket elhessegetni

Mit tehetnék ez ellen? Hogyan érhetném el, hogy elég legyen csak a saját szavamban bízni és higyjek a józan eszemnek?

Egyebkent jogosan merul fel a kerdes: miert van meg egyutt velem a baratnőm

Nos..szívügye, hogy oldja a szorongásomat, ujra a régi önmagam legyek, elhessegesse a kételyeimet éshát nagyon nagyon rám van kattanva, nagyon szeret, akárcsak én őt, de megha meg is bizok benne, nem tudok szabadulni a kenyszeres kerdezoskodestol(ami tudom mondjuk nem eppen a teljes bizalom jele...)pedig tudom hogy alaptalanok az agymenéseim



2022. aug. 23. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiater. Ezen egyedul nem fogsz tudni tullepni.
2022. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
77%
Beszélj egy szakemberrel, az nagyon fontos lenne. Az már nagy dolog, hogy belátod, hogy van egy ilyen gondod és szeretnéd megoldani. Én most nem tanácsolnék semmi mást, csak hogy menj el egy szakemberhez, mert az ő tudása kell, hogy segítsen, én átlagemberként csak itt jóakarva tippelgetnék. Amúgy nem gáz terapeutához járni, ha testi bajod van, akkor háziorvoshoz és kórházba mész, ha lelki és mentális bajod van, akkor pszichológushoz/pszichiáterhez. A barátnődnek riszpekt, nagyon rendes, hogy így próbál segíteni neked! És te is rendes vagy nagyon hozzá, hogy próbálsz megoldást találni a dologra! Szóval most jöhet az igazi megoldás, hogy szakemberrel egyezteted a dolgaidat, terápiára/beszélgetésekre jársz és ha kell, szeded az általa felírt gyógyszert is, ami talán segíteni is fog. Mindkettőtöknek könnyebb lesz, neked lecsitul a fejed, ő pedig felszabadul a faggatózásaid alól. Sok boldogságot nektek és jobbulást!
2022. aug. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Élvezd ki a kapcsolatod minden pillanatát, mert már nem fog sokáig tartani. Nem, nem a lakótársad vagy az ötvenes sörhasú tanár miatt lesz vége...
2022. aug. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Hogy a fenébe nem merül fel benned, hogy azonnal pszichológushoz menj?! Ha fáj a fogad, elmész fogorvoshoz. Ha fáj a szíved, elmész kardiológushoz. Ha beteges féltékenységgel az őrületbe kergeted a barátnődet, akkor hogy nem jut eszedbe jó esetben pszichológushoz, rosszabb esetben pszichiáterhez menni? Mire számítasz? Hogy majd csoda történik? Nem fog! Ez csak rosszabb lesz! Nem várhatod el a barátnődtől, hogy eltűrje!
2022. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
25%
3-as: te is feleslegesen tévedtél ide. A további bölcsességeit kérlek az ágyad mellé készített zsebkendőbe intézd. Kösz a nagyotmondó semmit, a kérdező nevében is.
2022. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
50%
Kérdező: Jó, hogy végül beláttad a probléma tényét, próbálj meg nem késlekedni az orvoshoz járással.
2022. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Egy hét múlva megyek pszichiaterhez, pszichologushoz már járok pár hónapja de kb csak romlott az állapotom, csak beszelek a problemaimrol, ő pedig bologat, es alig kérdez..kb mintha csak lelkiznek neki, alig kerdez a csaladrol, a gyermekkoromrol

Es inkabb a kognitiv viselkedestarapiat reszesiti elonyben

2022. aug. 24. 02:25
 8/18 A kérdező kommentje:
Csak azert tettem fel a kerdest(marmint itt GYIK-en) mert hatha bolcsebb lenne ezeket a kerdeseket nem feltenni, aztan lehet hogy miutan tuleltem az ezzel jaro szorongást már jobb lesz
2022. aug. 24. 02:26
 9/18 A kérdező kommentje:
Tesóm azt mondja, hogy bízzak a racionális énemben és bírjam ki, hogy ne tegyem fel ezeket a kerdeseket
2022. aug. 24. 02:29
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen őszinte vagy a pszichológussal? Tudja amiket itt írsz?
2022. aug. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!