Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniaval kapcsolatban...

Skizofréniaval kapcsolatban szívesen beszélnék érintettekel. Akár úgy is hogy a családban van ilyen beteg vagy ő maga az. Vannak itt ilyenek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Élettársam édesanyja skizofrén. Mire vagy kiváncsi?
2022. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogyan él? Szedi e a gyógyszert? Milyen minőségű élete van neki illetve a hozzátartozòinak?
2022. ápr. 25. 12:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: eleinte gyógyszert kellett volna szednie, de azt nem szedte be, emiatt havonta egyszer el kell mennie a házi dokihoz aki havi injekciót ad neki (depo azt hiszem) és az igazolással aznap el kell mennie a kórházba hogy igazolja megkapta a havi adagot injekció formájában. Hogyan él? Lassabb lett, lelassúlt, elhízott. Ezen kívül inkább jót tesz neki az injekció, mert megszűnt a paranoiája (ő nagyon durva szinten az volt) és nyugodtabb. Fogalma sincs arról hogy miért kell neki ez az injekció, mert nincs betegségtudata, de mivel nem akar zárt osztályra kerülni megint (kétszer volt ott amikor nem szedte a gyógyszereit és a paranoia megint előjött,ez csaladtagokra a fiára és rám is kiterjedt de durva szinten!) emiatt beadattatja az injekciót.
2022. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy az viszont az injekciótól sem szűnt meg neki, hogy a férjét állandóan ellenőrzi, kivel beszélt, mit beszélt, és ha a ferje vkivel (pl élettarsammal) beszél telefonon, akkor neki is ott kell lennie, hallani akarja hohy miről szól a beszélgetés, mert az a tudat benne maradt hogy mindenki róla beszél a háta mögött. Ha a férje elmegy vhova, akkor 30 percente felhívja. Szóval ezek a dolgok változatlanok maradtak.
2022. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2022. ápr. 25. 13:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szivesen. 🙂
2022. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akinek enyhébb fokú skizofreniaja van, ők pont hogy jól látják a világot. Mi látjuk az igazságot
2022. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mármint mi az, amit te látsz és egy egészséges ember nem? Ami szerinted hozzátartozik a valóság tényleges érzékeléséhez?

2022. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én személy szerint azt tudom/látom hogy nem lehet az életet csak a tudományra alapozni és minden irányítva van és az emberek kapnak jeleket és láthatják az összefüggéseket. Létezik az irányított sors, az enyém is az és nagyon rossz. Ezért tudom hogy van. Sokszor a megfigyelést is érzem/tudom mert van hogy naponta 10-15 jelet is kapok. Például a tegnapi napom is pont ilyen volt. Rémisztő. Van ami nem lehet véletlen.

Ha ettől skizofrén leszek, ám legyen, de arról még igazam van

2022. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Sajnos én is érintett vagyok anyukám révén.. :-(

Az egész életemet hazavágja ez a betegség,a testvéremét,apámét,

mindenkiét...Sok helyen olvasom hogy jól szinten tartható, hát én nem így látom.Borzalmas mikor eljut odáig a hozzátartozód hogy bekerül egy ilyen tipikus magyar pszichiátriára.. :-( Nálunk kb. 28-30 éves volt anyu,mikor először előjött, állandóan azt hitte meg akarja mérgezni,ölni apám valahogyan. Még gyerekek voltunk, mindig ment a cirkusz..Elvitték Újszászra, Gyöngyösre,mikor hová. Én gyerekként halálra voltam rémülve,

sokszor azt se tudtam hova lett ,mert apám pont tett rá hogy leüljön

beszélni velünk erről. De akkoriban csak ritkábban, két évente jött elő nála, később már egyre gyakrabban.Főleg ilyenkor tavasszal, nyáron a nagy hőségben, és miért ne, karácsonyra.Most hogy már idős, volt olyan hogy vagy másfél évig ki se jött abból az állapotból.Szobáját ilyenkor leamortizálja,minden ajtót be kell zárni. Eldugja az összes kést, fényképet,mikor mit. Folyadékot önt az elektromos berendezésekbe.. Apámnak hiába mondtam hogy a magyar kórházi ellátás keretein belül nem fog kigyógyulni soha, de még csak szinten se tudja tartani.De nem érdekli,ilyenkor kiabál anyuval, meg szidja hogy mindent tönkre tesz, de például nem képes arra hogy időben elvigye a szokásos injekciójára.Két éve pont emiatt vesztem össze apámmal,hogy tudja hogy mi lesz ha nem kapja meg időben, erre elküldött a pitsába. Miközben nyugdíjas, és állandóan piacra járkál kocsival, injekcióra nem tudja el-

vinni.30 éve tart ez az őrület,és még mindig eljátssza apám ugyanazt,

évről évre..Aztán persze kibukik,mert nem tud aludni se rendesen.

De ha azt mondom neki miért nem vitte időben el az injekcióra akkor meg van sértődve.Én vettem anyunak normális gumislepedőt gyógyászati boltban,

mert ő egy kínaiban vett valamit,ami minden,csak nem gumislepedő.

Tönkre is ment a matraca,és olyan szag van a szobájában hogy hányni

lehet.vettem új párnát,ágyneműt,kádba fürdőszéket,arra nem volt képes hogy

feltegye,miközben 10 ezer ft volt.Tegnap kimentem hozzájuk,nem egy településen élünk,vittem málnakrémlevest meg pizzát anyák napjára, és megint ugyanaz megy...És nekünk könnyű,mert havonta egyszer megyünk ki. Igen, könnyű,hogy 30 éve gyomorideggel élek, hogy

mikor jelenik meg anyám a munkahelyemen cipő nélkül,vagy megy át a szomszédba és nem hajlandó onnan eljönni.Hogy 30 éve nincs normális

karácsonyom,mert hiába van saját normális családom, mikor telefonon

felhív karácsony napján hogy apád meg akar ölni megint.És megy a cirkusz tovább.A testvéremmel is összevesztem már miattuk, két éve nem beszélünk,

csak ha róluk van szó.Mert én megmondtam hogy nem vagyok hajlandó tovább

velük foglalkozni,mert ilyen hozzállással menthetetlenek.Kerestem volna

otthont is,de mivel pszichés beteg,sima otthonba nem veszik fel.

Azt mondja ez a nagyon okos apám,hogy 100 ezerért berakják idősek otthonába..ja persze. Még ő okoskodik..Mit vár tőlünk? nekünk is vannak

gyerekeink,problémáink,munkahelyünk, így is egy életen át nélkülöztük

a segítségüket mindenben, az egész életünk azzal teljen el hogy

rajtuk idegeskedjünk,miközben ő maga arra nem képes hogy utána olvasson

az interneten mit lehetne tenni,vagy maszek dokit fizetni,

aki legalább figyelemmel kiséri anyu állapotát.Azt várja 30 éve

hogy magától megoldódjon a helyzet, nem érti hogy ez nem fog így.

Senki nem tudja mivel jár ez,aki nincs benne.És megoldás vagy

segítség semmi,magukra maradnak ezzel az emberek.

2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!