Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3-5 éves korom környékén...

3-5 éves korom környékén többször volt epilepsziás rohamom, azóta egyszer sem tört rám, lehetséges, hogy amiatt vagyok mai napig érzékeny az erős fényekre, utcazajra, tömegekre?

Figyelt kérdés

Ha képernyőnbesetleg sorozatnézés közben látok villogó, erős fényt akkor nincs semmi érzékenység

Viszont egy plázában pl tudna zavarni az erős, mesterséges fény, illetve nagy tömeg, zaj

Visszavezethető ez az epilepsziás időszakomra?

21/L



2022. aug. 25. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet az is de más is.

Rohamozni sokminden miatt lehet, amúgy teljesen normál agy is tud ilyet bizonyos körülmények közt.



A kék szeműek átlagosan érzékenyebbek a fényekre mint a barna szeműek.


Lehet neurodivergencia is, pl autizmus vagy ahdh miatt érzékenyebb valaki.


Lehet pszcihológiai oka is, mert mióta tudod, hogy volt ez a probléma, tartassz azoktól a dolgoktól amik esetleges kiváltó okok lehetnek. (még akkor is, ha ezek ténylegesen nem triggerek).


Vagy pl agórafóbia?

2022. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én epilepsziás vagyok.

Nem feltétlenül jár együtt a zaj és a fényérzékenység.

Én dolgoztam olyan helyen ahol különböző zajok voltak, kiabáltak az emberek, meg minden pont piros és kék színben is villogott (meg sárga és fehér). És semmi.


Gyermekkori epilepszia meg kinőhető.

3 ilyen embert is ismerek, akik ma már fiatal felnőttek.


Én meg fiatal felnőttként estem bele. De nekem enyhe.

2022. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


+ tények; válthatnak ki bizonyos fények (kék-piros főleg) rohamot, meg ha videókat nézel ott is, ha olyan effektek vannak. Pl egy népszerű és színvonalas videós csapat (magyar) erre felhívja a figyelmet újabban a videóik kezdése előtt (itt azért megjegyezném, hogy nem kéne akkor túltolni az effekteket... ), mert elvileg jeleztek nekik vissza hogy rohamot kaptak.


Egészséges ember is kaphat rohamot, ha olyan hatás éri -amiből nem biztos, hogy epilepszia lesz.


Ha meg fennáll(t) a betegséged, akkor go orvos. Nincs kőbe vésve, hogy nem újulhat ki.


Ennyit tudtam segíteni.

2022. aug. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sokminden okozhat rohamot, több epilepsziást ismerek akiknek a villogó fény nem probléma.


Ami pl kiváltó ok lehet:


-kimerültség


-a napirend felborulása


-dehidratáltság


-érzelmi tumultus


-gyógyszerekkel való variálás, vagy valami blokkolja a gyógyszert


-az égvilágon semmi, csak úgy berohamozik X időszakonként.

2022. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igazából csak annyi, hogy forgalmasabb utcákon, tömegközlekedésen, zsúfolt bevásárlóközpontokban van rajtam egy szorongás. De nem pánikolok különösebben csak van rajtam egy kisebb szorongás

Viszont érdekesmód, ha barátommal vagyok akkor ez a szorongás teljesen megszűnik, így ez autizmus nem lehet ugye? A szociális készségeim amúgyis rendben vannak.

2022. aug. 25. 13:20
 6/12 A kérdező kommentje:
Agorafóbiám nincs, annyira tényleg nem rossz a helyzet, csak kíváncsi vagyok, hogy lehet bármi köze az egésznek ahhoz, hogy egykor epilepsziás rohamok törtek rám
2022. aug. 25. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Pedig ez az agóra fóbia lesz, hiszen ha a barátoddal vagy ez megszűnik.


A szociális fóbia nem egyenlő a csökkent szociális készséggel.


Én pl az ellentéted vagyok ilyen téren. Ahdh miatt igényleg a nyüzsit, a tömeget, mert ez stimulál. Elmegyek bulizni, 200 ember, zene, fények, hangok, táncolnak mellettem, és esetleg még az energia ital+alkohol is dolgozik.

Ez engem lenyugtat, sokkal inkább mintha pl egy csendes szobában ülnék és olvasnék.


De emellett a szociális készségeim időnként nem túl jók. Hajlamos vagyok mások szavába vágni, vagy pl átugrani 2-3 logikai összefüggést, ami nekem egyértelmű, de másnak nem.

Ráadásul mivel hiperérzékeny tudok lenni mások hangulataira és érzelmeire, túlreagálom azt ha valakinek rossz napja van.



Szóval ja, a két dolog nem ugyanaz.

2022. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És az agorafóbiások erős, esetleg pislákoló fényekre is érzékenyek, nem csak a zajokra?
2022. aug. 25. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt hívják úgy, hogy érzékszervi túltelítődés, túl sok egyszerre az inger és már nem tudsz mitkezdeni vele.


Egyénileg változik, hogy ki mire érzékeny.


Van aki pl attól kap frászt ha a haja a nyakát csiklandozza, vagy ha pl egy étel íze túl komplex és túl intenzív.



pl:

[link]


Ez egy hang okozta érzékszevi túltelítődés, látszólag ok nélkül, "csak úgy" elkezd sírni a kis pingvin.



És igen, lehet ez az agórafóbia tünete, hiszen a sok inger túltelít, egyszerűen nem tudsz ennyi embert, fényt, hangot egyszerre értelmezni, és nem vagy képes háttérbe szorítani azt, ami nem fontos.

2022. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát azért sírni meg így nagyon pánikolni nem kezdenék el, legyen szó bármekkora zajról, fényről

De erős szorongás jellemző tud lenni, ha erős a zaj, nagy a tömeg

2022. aug. 30. 21:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!