Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy PTSD-m van,...

Segitseg kérdése:

Lehetséges, hogy PTSD-m van, de nem tudom a kiváltó okát?

Figyelt kérdés

Hetek óta nem tudok rendesen aludni, ha alszok is rémálmaim vannak. Ha hozzám ér, vagy közeledik valaki pánikroham szerű tüneteket produkálok és néha látszólag ok nélkül dührohamaim vannak és bántom magam, ha pedig ébren vagyok félek vagy bűntudatom van, de nem tudom mi miatt és állandóan megijedek.

Tehát a lényeg, hogy PTSD tüneteim vannak, de nem tudok arról, hogy trauma ért volna.

Nem akarom magam diagnosztizálni, vagy hasonló, inkább csak segítséget akarok kérni :)



2022. aug. 26. 04:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ezelőtt volt valaha ilyen időszakod? Ha c-ptsd, akkor nem egy konkrét esemény válthatta ki, hanem például gyerekkori elhanyagoltság, rideg kapcsolat a szülőkkel stb.
2022. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes. Menj csak orvoshoz, ha nem unják még, akkor te leszel a kísérleti egerük.
2022. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező. Mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Kivéve, hogy nincsenek rémálmaim. Egy rémálmom volt, idén, pár héttel miután kitört az Ukrán-Orosz háború. Szerintem nem a trauma miatt volt, hanem mivel az összes média forrásból csak a háború folyt. Azt álmodtam, hogy rakéták repkedtek, és egy pont a házunk felé jött, de mielőtt elérte volna a tetőt, kinyílt kis ejtőernyő és csak lyukat vágott a cserépbe és beleállt. Viszont a félelem, hogy meghalhatok bármelyik pillanatban, a biztonságérzet hiánya, erősen jelen volt. A biztonságérzet hiánya és a félelem dominálta az életem, mert anyám az első néhány kritikus éveimben depis lett és nem tudott érzelmi támaszt, biztonságot nyújtani. Nekem van egy teóriám. Az tudni lehet, hogy egyes pszichés betegségek, vagy annak genetikai prediszpozíciója két generációként öröklődik. Nagymamám kifogta a második világháborút, és nagyon nehezen hallott mióta egy hidat robbantottak nem messze tőle. Így utólag visszagondolva PTSD tünetei voltak. Ugye a PTSD-re jellemző a flashback, de nekem sosem volt. Mígy egyszer ezután az álom után

2-3 nappal, egyik este, mikor már félig meddig félálomba voltam, hirtelen beugrott egy hatalmas robbanás. Nem tudom mi volt, de az érzelmi töltete ugyazaz a félelem illetve a biztonságérzet hiánya volt, mint az álmomban.


Lehetséges, hogy anyámat kihagyva, én örököltem ezeket a dolgokat nagymamámtól, ugyanis mióta tudom az eszem, nem éreztem magam biztonságba. Most ez lehet anyám depije miatt volt, de lehet nagymamámtól öröklődött.

Ha valaki hirtelen váratlanul hozzám ér, vagy hirtelen váratlan hangokra megrémülök, megijedek, és néha felugrok. Ez mindneképp traumára utal. Bűntudatom is volt mindig is a félelem mellett, viszont nem tudom hogy miért. Sejtelmem van, de nem egy konkrét dolgot sejtek, hanem azt gondolom, hogy a szexualitással kapcsolatos dolgok miatt van. Legyen elég annyi, hogy kicsi voltam és láttam dolgokat amiket nem kellett volna, és próbáltam reprodukálni aminek következményeképp ért egy másik komolyabb negatív élmény. Tudtam, hogy valami rosszat tettem. Talán innen származhat.


Szóval a lényeg, hogy konkrét emlékem nincs traumáról, legalábbis nem egy nagy traumáról ugyanis életem során átmentem sok kis traumán, ami ugyanúgy PTSD-t vagy CPTSD-t okoz. A pszichológiában ezeket "t"-nek és "T"-nek nevezik. Kis trauma és nagy trauma. Egy kis trauma nem okoz komolyabb gondot, de ha huzamosabb időn keresztül ismétlődik, vagy több kis trauma éri az embert, felér egy naggyal, akár még rosszabb is lehet.Bocsi a hosszú válaszért, de tényleg egy az egybe mintha én írtam volna a szöveget... Még az önbántalmazás ami nálam nincs meg. Amúgy konkrétan mit értesz ezalatt? vagdosás? Én sose tennék ilyet, viszont én különböző szerekkel meg gyógyszerekkel teszem tönkre magam. Lehet ez is önbántalmazásnak számít, viszont ha jól tudom a fájdalomérzet a lényeg, én pedig csak rontom a szervezetem, nem okozok fájdalmat. Nálad hogy nyilvánul meg? Orvosnál voltál? Ha gondolod írj privátot. Minden jót!

2022. szept. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!