Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már 3-4 éve küszködök a...

Már 3-4 éve küszködök a szociális szorongással. Hasonló embereknek mi vált be?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokszor volt összeomlásom, hisz az újonnan szerzett munkahelyemen rengetegszer kerülök interakcióba ismeretlen emberekkel. A kollégáim nagyon kedvesek velem, de nem tudom önmagamat adni, stresszelek és túlgondolok minden apróságot. De tényleg. Mindent. Ami kezd borzasztóan fárasztó lenni. Jelenleg is túlgondolom a szövegemet és 5x átírom, ha úgy érzem hogy valami ismeretlen embernek nem fog tetszeni. Az önképem kuka, utálom ahogy kinézek, legyen rajtam -10/+10kg, smink vagy sem, sosem tudtam szeretni magam. Pszichológusnál jártam, de nem tudott segíteni és jelenleg meg sem engedhetem magamnak, hogy járjak. Megpróbáltam a napló írást, manifesztálást, meditációkat és semmi. Kitettem magam helyzetekbe (pl.: elmenni a boltba [EGYEDÜL!! Merész, mi?]) de úgy érzem minden ilyen alkalommal mindenki engem néz és a hibáimat lesik. Ilyenkor remegni és izzadni kezd a kezem, szédülök, fáj a mellkasom, nehezen kapok levegőt és mintha ott helyben megakarnék halni. Próbálkoztam, de eredményül hónapokig fájt a mellkasom, akkor is mikor nem voltam kitéve ilyen szituációnak. Úgy érzem felfal ez az érzés és elveszi az igazi énemet a világtól. Szeretnék az a vicces, kreatív és segítőkész ember lenni, aki igazán vagyok. Mert tudom, hogy ez vagyok, de nem merem a véleményemet hangoztatni, képtelen vagyok nemet mondani dolgokra, nem merek megszólalni a munkahelyemen és egy unalmas, egyszerű lánynak tűnök. Főként azért jöttem el diákmelózni, hogy ismerjek meg új embereket és ismét kitegyem magamat ilyen helyzetekbe de ez akkora szenvedés. Nem akarok egyedül lenni, de nem tudok emberekkel lenni. Annyira rosszul érzem magam közöttük és nem tudom mikor lesz ez jobb. Azért írtam ezt le, hogy tudjam valakinek sajnáltatni magam mert képzeld, ezt se tehetem meg azzal a kevés barátommal anélkül, hogy bűntudatom ne legyen és ne féljek a ki nem mondott rólam szóló gondolataiktól. Szóval kérlek, ha sikerült neked ezt legyőznöd.. Leírnád mennyi időbe telt és mi segített? Kösz

20/L



2022. aug. 26. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor menjél el a pszichiátriai gondozóba, az ingyenes. Ha szerencsés vagy, pszichológushoz is juthatsz, de ha már ilyen testi tüneteid is vannak, hogy nem kapsz levegőt, remegsz és izzadsz, az már indokolttá teszi a szorongásoldó gyógyszer szedését. A pszichológus mért nem "tudott segíteni"? Hányszor voltál, mi történt nála?
2022. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lebeszéltek a gyógyszerről mert ha elvileg befejezed akkor csak szarabb lesz és hízáshoz is vezet. A pszichológusommal hetente beszélgettünk erről és mindig ugyanazokat a dolgokat mondta, ő ajánlott sokat a fentebb említett dolgokból, de eddig mind eredménytelen volt. 1 évig tudtam járni hozzá.
2022. aug. 27. 00:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdök. Eleinte nem volt vele gondom. Kereskedelemben helyezkedtem el, kommunikalnom kell emberekkel. Eleinte nehéz volt, de leküzdöttem. Viszont miután már nem aggódtam ezen és nem akartam megfelelni senkinek, akkor jelentkeztek testi tünetek is, amiket leírtál. De nem is az adott szituációban, hanem nálam a hosszabb utazások során jelentkezik, illetve nap végén, ha kimerültebb vagyok. Ha szeretnél beszélgetni, írj rám. Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.
2022. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer és pszichoterápia együtt. Ha ennyire szenvedsz az ingereknek való kitevés közben, akkor arra rá kell segíteni szorongásoldóval. Ha megszűnik a szorongás, elhagyható a gyógyszer. Hízáshoz meg az vezet, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit ledolgozol. Egészséges emberként nem kötelező hízni. Pillanatnyilag a normális életvitellel összeegyeztethetetlen módon szenvedsz, és feltételezésekre hivatkozva nem léped meg az orvosi kezelést.
2022. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
4-es, sajnos ismerek olyat, aki eléggé meghízott a depresszióra szedett gyógyszer hatása miatt. Fokozza az étvágyat. Meg szerintem alapból is káros az egészségre. Mint minden gyógyszer. Letenni pedig nagyon nehéz, ha már hozzászokott a szervezet. A tünetek is rosszabbak lehetnek utána.
2022. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez az állandó stresszelés, hogy nem mer emberekkel szóbaállni legalább annyira káros az egészségre, sőt. Mérlegelni kell a gyógyszer hozadékát és veszélyét, szerintem itt az előbbi a több. Letenni le lehet lassan, amikor már nincs rá szükség. Az étvágy esetleges fokozódása pedig nem elég ellenérv egy ilyen súlyos szorongásnál, akkor majd kevesebbet eszik, mint amennyit kíván.
2022. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Tarts ki, a terápiák néha csak sokára segítenek. Néha csak a sokadik. Vagy tíz éve voltam egyen, a végén azzal búcsúzott a doki, hogy: "Élvezze az életet!" Nem tudtam ezzel mit kezdeni, sőt, felháborított - hát hogy lennék én erre képes? Aztán most egy másik terapeutánál szóba került az élmény terápia, hogy a depresszióra hajlamos embereknek következetesen erőltetni kell a közösségi élmények szerzését. Igyekszem ezeket előre megszervezni, hogy muszáj legyen rájuk elmenni, mert aznap már ritkán van hozzá kedvem, aztán mégis jó lesz, és ez jót is tesz a lelkiállapotomnak. Na, hát erre utalhatott a korábbi terápia, amit tíz évvel később értettem meg. Ezt csak azért írom, hogy néha sajnos sok idő, amíg az ember megérti, felfedezi magát...

Én önsegítő könyvekkel is próbálkozom, pl. az Ursus librisnél elég jók jelennek meg. Pl. Felfelé a lejtőn, A szorongás feloldása, esetleg nézz körül náluk. Pl. az előbbiben írják, hogy a sport javítja az ember szociális készségeit, a nélkül, hogy bármit tudatosan máshogy csinálna, könnyebben megy neki.

Amit ez az új terapeuta mondott és szintén tanulságos, hogy a depisek nagyon sokat foglalkoznak magukkal, és lehet próbálkozni ezt kontrollálni, hogy pl. hm, mióta rágódok is ezen vagy azon a velem kapcsolatos dolgon? Na, akkor most abbahagyom egy órára és kifelé figyelek. A szövegedben is az látszik, hogy te is elég sokat foglalkozol magaddal. Mi lenne, ha társas szituációkban nem azon rágódnál, hogy jaj, mit fogsz elrontani, hanem csak a többiekre figyelnél? Mit mondott Péter, mire gondol Csilla, hogy hordja a haját Tünde, ki tetszhet Csabának? Eleget foglalkoztál magaddal, kicsit feledkezz meg magadról, és nézd a többi embert. :-)

Ez azért is jó, mert látod, hogy ők sem tökéletesebbek nálad, ők is néha elrontanak dolgokat, és te sem ölöd meg őket ezért, így valszeg az sem olyan nagy dráma, ha neked nem sikerül tökéletesen valami. :-)

Jól csinálod, hogy mész új helyekre, pl. diákmunkába! Az új helyeken mindig új esélyt kapunk, hogy kicsit jobb arcunkat mutassuk a többi embernek! 49f

2022. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# hez még akartam írni, hogy: ma már nagyon sokféle terápia van, ha egyik nem segít, meg lehet próbálni egy másikat. Én pl. próbáltam kognitív-viselkedéses (CBT) terápiát és katatím imaginatív pszichoterápiát (KIP), mindkettőnek volt haszna. A KIP-ben külön jó, hogy nem nyelvi, hanem mintha egy közvetlen kapcsolatot jelentene a tudatalattinkkal. Most fogok menni egy EMDR terápiára, de javasoltak sématerápiát is. De persze jó lett volna, ha valami 16 éves koromban egyszer s mindenkorra megoldja ezt a helyzetet, de sajnos nem ez jutott.
2022. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező leány,

velem hasonló a helyzet, jelenleg 17 éves fiú vagyok és egy súllyosabb szociális szorongással küzdök, jelenleg 2 hetente elkeztem ezzek kapcsoolatba pszichológushoz járni viszont tisztában vagyok azzal hogy ő csak tanácsot tud adni és következményeket, de nálam az szorongás olyan szintű minden helyzetben hogy képtelennek érzem magam a válozásra, gondolkoztam hogy megkérném iratson fel valamilyen szorongás tompító bogyót, mert így csak az lefelesüjjedő ördögi körömbe maradok, én nem vagyok egy szakember csak annyit tudok javasolni, hogy kezdj el magadon dolgozni, mert minnél korábban kezded el annál hamarább és biztosabb lesz a változásod, ha az a szakember akihez jártál számdra nem volt hiteles akkor keress egy másikat, mert ha nem megy egyedül és még ahogy leírtad a barátaiddal se tudod megosztani a gondjaid csak az értékes idődet veszetgeted az életből.

2022. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!