Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kikapcsolni a...

Hogy lehet kikapcsolni a társadalomnak megfelelést?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, és folyamatosan azt hallom/látom, hogy a környezetemben a velem egykorúak gyereket szülnek, házasodnak, építkeznek stb.


Én kb. sehol sem vagyok, most építem újra a karrieremet, párkapcsolatom sincs jelenleg.


Óriási szorongást okoz ez, néha megborít a terveimben, és azon gondolkodok valami gyorsabb megoldásra kellene váltani, hogy "én is felvegyem a versenyt".


Ez ösztönös az emberben, és csak elnyomni lehet, vagy valóban eljuthat az ember egy olyan szintre, amikor nem érdekli, hogy mások mit csinálnak?


Igazat mondanak a cikkek, vagy csak ámítás, és az embernek legalább a tudatalattijába benne lesz az összehasonlítás?


2022. aug. 31. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem létezik a társadalom, aminek meg kellene,meg lehetne felelni. Egy rakás ember van különböző életuttal. Te most azt éled meg, amit meg kell élned.


Az elvárások a fejedben vannak.

2022. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Darius- ***** válasza:
66%
Magadnak akarj megfelelni, a saját jövőd múlik rajta nem másoké.
2022. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, a társadalom különféle emberekből áll össze. Vannak, akik nagyon lent vannak (már elnézést a kifejezésért), és akik nagyon fent.


De van egy átlagos szint, amire törekszik az ember, fiatalok többsége.


Na most ha ettől az átlagos szinttől nagyon eltér az én életutam, elgondolkodok, hogy miért.


Még ha a hideg ráz ki ettől a családos élettől, amit sok fiatal bevállal most, akkor is irigykedve gondolok rájuk, mert valamiért ez a megszokott és amit a többség szeretne, ha megkérdeznék. Azt gondolom, lehet ott a boldogság forrása.


Másképpen fogalmazva szeretném a magányos farkas életemet élni, saját magamat építeni, de nem sikerül, mert ez a belső szorongás ellehetetlenít, mert teljesen mást látok a környezetemben, a világban.

2022. aug. 31. 12:49
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Hogyan lehet életútakból átlagot számolni?
2022. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet sokat általánosítok. Valami biztos nem stimmel a gondolkodásmódommal, amit hallok/látok arra túl sokat alapozok, és már azokat veszem az alapnak.
2022. aug. 31. 13:10
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha jól értem, nem is azért vágysz az általad felsorolt dolgokra, mert annyira szeretnéd, hanem azért hogy mások “jobb” véleménnyel legyenek Rólad?
2022. aug. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6


Nem tudom. Ott látom a boldogság forrását. Mintha azt kellene csinálni, mert ezzel a kulonckodessel csak a baj lesz. És igen, a jobb vélemény...


Közben pl. nem szeretnék sem gyereket, sem házasodni.

2022. aug. 31. 13:35
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem szeretnél gyereket sem asszonyt, akkor mi életed Célja?
2022. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Karrier, azt dolgozni, amit szeretek. És egy stabil párkapcsolat, gyerek nélkül.


Ill. utazni, mert kb. semmit sem láttam a világból eddig.

2022. aug. 31. 19:30
 10/19 A kérdező kommentje:
A 80%-os lepontozó indokolhatna mi a baja a válaszokkal 🤔
2022. aug. 31. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!