Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok mostanság különös...

Miért vagyok mostanság különösen allergiás a bántásokra?

Figyelt kérdés
Lassan 1.5 éve diagnosztizált OCD-vel küzködök. Szedtem már rá több gyógyszer mondhatni inkább kipróbáltam most egy egész jóba fogtam bele, mert minimális mellékhatása van, és egész jól érzem magam legtöbbször. Viszont amit észrevettem sokkal undokabb vagyok sokszor, türelmetlen, feszült/aggresszív, és attól félek hogyha valamit épp nem hallottam akkor az beszólás volt, vagy egy anyázás vagy bármi. Különösen allergiás lettem az anyázás/apázásra még ha haver poénból is mond valamit pl: "Hova az anyádba mész?" vagy bármi ilyen kis apró hülyeséget aminek ő se tulajdonít nagy jelentősséget, és én se tulajdonítanék, de mégis kezdek rajta kattogni ilyenkor félek hogy összekapok vele, vagy olyan kényszergondolatok jönnek hogy megszakítom vele a kapcsolatot stb egy ilyen kis apróságért. Ezzel mit kezdhetnék?

2022. aug. 31. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Hat ez egy mellekhatasa lehet az ocd gyogyszerednek: ingerultseg, feszultseg. Ha ahogy irod jo, lehet testnek meg hozzakell szoknia az anyaghoz es jobb lesz. Ha nem, meg mindig valthatsz gyogyszert.
2022. szept. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyógyszerek mellett érdemes pszichológushoz is járni, hogy segítsenek a téged frusztráló dolgok kognitív feldolgozásában, újra keretezésében. Hogy pl. emlékeztesd magad minden ilyen helyzetben, hogy amit te érzékelsz, értelmezel, az egyáltalán nem biztos, hogy valóban az, aminek most épp gondolod.
2022. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!