Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vehessem rá a szüleimet,...

Hogy vehessem rá a szüleimet, hogy elmehessek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Ha az ember nem kezeli a traumát, mikor dolgozza fel?


Évek óta vannak hullámvölgyeim, betriggerelődöm és akkor szarul vagyok, emlékbetörések, nem alvás, rémálmok.


Elakarok szakemberhez menni, de a szüleim nem engednek el, mert félnek, hogy begyógyszereznek. Mondtam nekik, hogy csak pszichológushoz akarok menni, az nem add gyógyszert, de nem… olyasmiket mondanak, hogy sétáljak, ne ragadjak le a múltnál, csak túlreagálom…


Hiába próbálom mondani, hogy ez ennyire nem egyszerű…


16F



2022. szept. 3. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Menj el iskolapszichológushoz.
2022. szept. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nincsen.
2022. szept. 3. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
16 évesen nem kell hozzá a szülő.
2022. szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fárasztó96 ***** válasza:
74%
16 voltam, mikor pszichológushoz kerültem, nem jó akaratomból. Nem kell hozzá szülő. Legtöbb családsegítö és gyermekjóléti szolgálatnál található pszichológus.
2022. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Sztk-n jelentkezz be pszichiáterhez, nem kell szólni róla otthon. Mondd meg neki, hogy nem szeretnél gyógyszert szedni, de segítségre van szükséged. Sok helyen van már sztk-n is pszichológus, de kell hozzá beutaló a pszichiátertől. A pszichiáter meg legalább ad egy diagnózist, amit a szüleid kezébe nyomhatsz, hogy tessék, nem reagálod túl.
2022. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%
A pszichiater pont, hogy gyogyszeresen kezel. Van ingyenes lehetoseg pszichologusra, csak rohadt hosszu szokott lenni a varolista. Keress olyanokat, akik most jarnak a mesterszakos tanulmanyaik vegen, es gyakorlatot akarnak szerezni, vagy csaladsegitoben erdeklodj.
2022. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

NE keress olyat, aki most jár a mesterszakos tanulmányai végén! Nem vállalhat el egyedül úgy, hogy nincs pszichológusi diplomája, mindegy, mennyire van hozzá közel. És ha lehet, ne "sima" pszichológust keress, hanem inkább klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát.

Egyébként 16 év felett nem kell a beleegyezésük. Keress valakit a neten, aki számodra szimpatikus (és hitelesnek tűnik), és menj el hozzá. De a családsegítőnél vagy a pedagógiai szakszolgálatnál is vannak pszichológusok.

2022. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!