Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha okot, vagy diagnózist...

Ha okot, vagy diagnózist keresek a gondjaimra, pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulnom?

Figyelt kérdés

Szinte biztos hogy valami "nincs rendben". Szüleim, meg családom folyton mondják hogy mindig más világban éltem, meg hogy érdekes ember vagyok stb..

Visszatekintve én is látok dolgokat


Így, hogy van egy kis élettapasztaltom már, dolgozok már egy ideje, párkapcsolatban vagyok (Ez kb életem második értelmes, mély kapcsolata egy családomon kívüli emberrel) A jelenben is érzem hogy valami máshogy működik itt.


Részletekbe nem akarok bele menni. Az a lényeg, hogy össze szeretném szedni a gondolataim, el akarok velük menni valakihez, elmagyarázni neki az élethelyzetemet, majd az ő segítségével rájönni hogy amúgy mi történik.


Azért ezt akarom, mert nincs egy konkrét gondom/problémám amiről beszélni kéne, hanem sok, kisebb-nagyobb dolog adódik össze amikre szeretnék magyarázatot találni. Nem akarok ide-oda járni diagnózist üldözve valamire, az lenne a legjobb ha valaki meghallgatna, és eleve a jó útra terelne (vagy ha van rá módja maga segítene nekem)



2022. szept. 3. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológushoz. Ha jól értem nem komoly problémád van, ami gyógyszerezésre szorul, hanem inkább úgy érzed, hogy rossz beidegződések szerint működsz.
2022. szept. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vannak bizonyos dolgok amik megnehezítik a mindennapjaimat, több szempontból is. Ezekre jó lenne valami megoldás, de nem tudom hogy honnantól szükséges a gyógyszeres kezelés.


Már egy pár éve, kisebb-nagyobb sikerrel magamtól is próbálok fejlődni. Szóval én már annak is örülnék ha csak egy címkét rámvágnának, hogy végre legyen valami magyarázat a helyzetre, azon kívül hogy "én mindig más voltam"

2022. szept. 3. 01:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Diagnózist Pszichiáter állithat fel, mert ő orvos! Megkérdezi kérsz-e rá pirulát, ha igen felír, esetleg valami diagnózist is kapsz hozzá, ami beleillik amit elmondasz....


Lélektani dolgokkal, pszichológus foglalkozik.


Én már vagy 10 féle Diagnózist kaptam....


Leginkább, ha lélekkel szeretnél foglalkozni, ajánlom a pszichoterápiás osztályokat, ami lehet müvészetterápia,tánc terápia, nagy csoportos terápia, egyéni....stb.

Van bentfekvős TB alapon, nekem ami bejött, az a SOTE pszichoterápiás osztály.


Voltak ott magasvérnyomással,depressziós, borderlineok,szorongók,bulémiások,anorexiások.....

HAJRÁ!!!!

Nagon kedvesek voltak velem, ja és ha nem kapsz gyógyszert pszichiátertől, ott sem kell semmit sem bevenned, nem kell ettől félned!


25/L

2022. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!