Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem javulok a terápiától...

Miért nem javulok a terápiától, vagy miért nem csinál semmit velem egy pszichoterapeuta sem?

Figyelt kérdés

Röviden: 4 éve sikerült kiszabadulnom egy bántalmazó kapcsolatból, de rá egy hónapra elég rosszul kezdtem lenni. Szorongás, nem bírtam kikelni az ágyból, memória zavar, folyamatos levertség, fáradság, koncentráció hiány, nehezen találom a szavakat, és néha még gondolataim sincsenek kb. A teljesítményem minden téren lecsökkent, nincsenek szociális kapcsolataim, és állandó öngyilkossági gondolatokkal küszködök.


Na most több pszichológusnál, pszichiáternél is voltam, de senki se segített. A mostani terapeután egyben pszichiáter is, és az egyik legjobb, még sincs SEMMI javulás, pedig 1 éve járok hozzá. Amikor szedtem gyógyszert, akkor kicsit jobban éreztem magam, de mióta letettem, újra szarul vagyok. Azt SENKI nem mondta meg eddig, h mi a f*sz bajom van, pedig egy r*hadt terapeutának talán ez lenne a dolga... Az utasításokat betartottam, de csak ilyen javaslatok érkeztek eddig, h "menjek sportolni", "igyak több vizet" stb. Ezek aztán k*rvára segítenek rajtam b+...


Szóval a kérdés: mi a f*szt csináljak, ha egyik doki se segít, de még azt se ismerik be, h l*faszt sem tudnak tenni értem, ne dobjam ki a pénzem feleslegesen az ablakon és inkább öljem meg magam?!


2022. szept. 4. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát az igyál több vizet elég bizarr tanács. Ezek szerint nem tudod elhagyni a gyógyszert, szólj a pszichiáternek, hogy írja fel újra. És próbálj egy másik klinikai szakpszichológust keresni, ezek szerint mégse ez a legjobb.
2022. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Érkeztek már rosszabbak is. Volt egy klinikai szakpszichológus hölgy, aki azt mondta, h menjek ki a pusztába, és kiabáljam ki magamból a fájdalmam. De talán még ő volt a legrendesebb és leglelkiismeretesebb, mert ő valóban foglalkozott velem, és bátorított arra, hogy meséljem el a panaszomat. Csak őt már nem kereshetem fel újra, mert nagyon idős, és félek, h meghal pont a terápia alatt.
2022. szept. 4. 18:35
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Hát még keress. Hülye tanácsok adása nemigen visz előre.
2022. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
Tartsd be az örök szabályt: segíts magadon és az Isten is megsegít. Feltehetően túlságosan önállótlan vagy, nincsenek saját terveid, eddig a bántalmazód "gondoskodott" a programjaidról és ahhoz kellett igazodnod. Most, hogy saját magadra vagy utalva, nem találod a célt.
2022. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémával küzdök. Most hagytam ott a harmadik klinikai szakpszichológust. Egyszerűen nem tudok velük szót érteni. Ráadásul minimum tízszer el kell menni egyhez, hogy kiderüljön vele sem működik, a százezrek meg csak repkednek az ablakon. Olyan mint egy szerencsejáték.
2022. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne várjál 10-ig, ötös, ha 5 alkalom nem jön be, és már az is ráhagyással van, már 3-nál erős a gyanú, akkor az már nem is fog. A stílusa, módszere, lelkiismeretessége lejön annyiból.
2022. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De az a rossz, és a frusztráló az egészben, hogy a Google értékelések között csak 5 csillagos van, tehát nem lehet rossz szakember, nem az a baj. A hangot is megtudtam vele találni, de egyszerűen nem javulok.
2022. szept. 4. 20:08
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
Hát, ezt neki vesd fel, de antidepresszáns kell, nem volt itt az ideje az abbahagyásának. Azt az orvos javasolta?
2022. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%

A háziorvosodtól kérj éves nagylabort és ha csillagos érték lesz rajta, azt vizsgáltasd tovább.

A terapeutáknak egyetlen megjegyzése sem vicc. Ha nem mész ki a pusztába, nem tartod be az utasításait, akkor persze, hogy nem tud segíteni, de ez rajtad múlik. Engedd, hogy segítsenek, azzal, hogy betartod, amit kérnek. Igyál több vizet, sportolj és kiabálj a pusztában.

Nem írtad, hogy mért hagytad el a gyógyszert? Kellene valamit szedned, ha jobban voltál tőle.

2022. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kimentem kiabálni. Egyébként azért hagytam abba, mert a szívemet nagyon terhelte, állandóan dobogott. Újat meg már nem akartam kérni, azt hittem, hogy megleszek Nélküle is.
2022. szept. 4. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!