Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem javulok a terápiától...

Miért nem javulok a terápiától, vagy miért nem csinál semmit velem egy pszichoterapeuta sem?

Figyelt kérdés

Röviden: 4 éve sikerült kiszabadulnom egy bántalmazó kapcsolatból, de rá egy hónapra elég rosszul kezdtem lenni. Szorongás, nem bírtam kikelni az ágyból, memória zavar, folyamatos levertség, fáradság, koncentráció hiány, nehezen találom a szavakat, és néha még gondolataim sincsenek kb. A teljesítményem minden téren lecsökkent, nincsenek szociális kapcsolataim, és állandó öngyilkossági gondolatokkal küszködök.


Na most több pszichológusnál, pszichiáternél is voltam, de senki se segített. A mostani terapeután egyben pszichiáter is, és az egyik legjobb, még sincs SEMMI javulás, pedig 1 éve járok hozzá. Amikor szedtem gyógyszert, akkor kicsit jobban éreztem magam, de mióta letettem, újra szarul vagyok. Azt SENKI nem mondta meg eddig, h mi a f*sz bajom van, pedig egy r*hadt terapeutának talán ez lenne a dolga... Az utasításokat betartottam, de csak ilyen javaslatok érkeztek eddig, h "menjek sportolni", "igyak több vizet" stb. Ezek aztán k*rvára segítenek rajtam b+...


Szóval a kérdés: mi a f*szt csináljak, ha egyik doki se segít, de még azt se ismerik be, h l*faszt sem tudnak tenni értem, ne dobjam ki a pénzem feleslegesen az ablakon és inkább öljem meg magam?!


2022. szept. 4. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kardiológián voltál vagy EKG-t néztek? Fontos lenne kivizsgáltatnod a szíved, mert akkor tényleg másféle gyógyszert kell szedned. Jó úton vagy!
2022. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Meg kell találni az életed értelmét. A delphoi jósda falára az volt kiírva, "ismerd meg önmagad". A pszichológusok/pszichiáterek nem biztos hogy toppon vannak az ilyen témában, hogy megmondják neked az életed értelmét.
2022. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
És amikor nem szedted a gyógyszert, akkor már nem dobogott a szíved? Aligha az antidepresszánstól volt az, inkább a szorongástól. Hiba volt abbahagyni, újra kell kezdeni, esetleg egy másikat.
2022. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy rákérdezek majd, hogy nem-e kéne inkább mégiscsak egy gyógyszer mankónak. Egyébként alapjáraton is erősebben dobog a szívem mióta depis vagyok, de akkor nagyon megijedtem, és letettem.
2022. szept. 4. 22:18
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Az orvos egyáltalán tudta, hogy abbahagytad a gyógyszert?
2022. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!