Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia miért nem...

A skizofrénia miért nem gyógyítható?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert az agyban lévő szerkezeti eltérések okozzák, nem lelki trauma, vagy más szerzett mentális probléma.
2022. szept. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez olyan ijesztő...
2022. szept. 5. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez olyan, mintha valakinek a szemszinét akarnád "gyógyítani" - vele született tulajdonság, amin nem lehet változtatni
2022. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
40%
Nem értek egyet. A skizofréniára való hajlammal születnek emberek, de az nem jelenti azt, hogy a betegség ki is alakul. Van valami, ami kiváltja. Pl. felismerték, hogy akik gyerekkorukban nem szobában tartott macskák közelében nőnek fel, elkaphatnak egy fertőzést, ami okozhatja.
2022. szept. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
#4 toxoplasma gondii?
2022. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne már, évekig küzdöttem ezzel a toxoplasma dologgal, mert gyermekkoromban belenyúltam a homokozóban a macskakakiba. Akkor skizo leszek?!
2022. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Megkerestem a tudományos cikket. Nem skizot okoz A T. Plasma hanem okozhat olyan pszichózist az akut fertőzés, mint ami skizoban van.


In humans, acute infection with T. gondii can produce psychotic symptoms similar to those displayed by persons with schizophrenia.

2022. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
91%
Igazából a skizofrénia csak egy tünetegyüttes, aminek még ma se tudják az okát. Valószínű sok minden kiválthatja. De ha valaki ilyen hajlammal születik, még nem jelenti azt, hogy feltétlenül meg is betegszik.
2022. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg gyógyítható mint minden betegség feltéve ha az ember megtalálja a gyógyulás útját vagy mondhatnám azt a személyt Jezus Krisztust aki gyógyít… ebből nekem isten s a hitem nélkűl lehetetlen lett volna meggyógyúlnom 15 éve hogy megtértem s elkezdtem a biblia alapján közeliteni a kérdéshez és meg kellett hozzá változtatnom a világnézetemet… a biblia alapján diagnosztizáltam a dolgot s beláttam hogy a betegség a bűn következménye amire meg egyetlen gyógymód a bűnbocsánat.Ez az alap innentől egy jó tíz év volt mire hitemet kifejlesztettem megvallásokat olvastam mert a hittel kimondott szónak teremtő ereje van pl isten is szavával hozott létre anyagot azaz az univerzumot ez kicsibe nálunk is működik ezt tapasztaltam a hittel kimondott szó atrendezi sz emberben a géntérképet enben én hiszek,4 éve már dolgozok minden félelmem elmult a szeretet változtatott meg,más embert faragott belőlem a szeretet maga egy személy Jézus,csodálatos dolog ezzel a szerettel összeforrni egyből képes megváltoztatni de az igazság az,hogybez egy mázli mert isten kegyelme mázli nem adatik meg mindenkinek,köszönöm hogy hozzászólhattam
2022. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mondjuk kérdés, hogy nem lehet-e lelki úton gyógyítani, mert Jung állítólag tett ilyet.
2022. okt. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!