Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek csak én gondolok...

Szerintetek csak én gondolok túl mindent? (Megintcsak röviden összefoglalva, az nyissa fel ezt a posztot akinek van hozzá idegzete és motivációja, köszönöm)

Figyelt kérdés

Nos mostanában elkeztem ezen filozofálni, hogy miért is érzem magam roszul a bőrömben és én eddig ara jutottam hogy mindent túlgondolok és megfelelően akarok végezni, főleg mentálisan.Ez szerintem az lehet az oka hogy súlyos önbizalomhiányom lehet, az alatt hogy"mindent túlreagálok" azt értettem hogy szinte már betegesen képes vagyok túlgondolni a dolgokat egy példakép: Ha valamit nem tudok megcsinálni ahogy egy normális ember megtudná, legyen szó minőségről vagy sebességről azonnal betér az a gondolat hogy én fogyatékos lehetek és azért nem vagyok képes ezt meg azt elvégezni, mondom legyen szó bármiről is!és rájöttem hogy ezzel csak a saját energiámat szívom el fölöslegesen hogy ezzel baszogatom magam hogy én mennyire butácska is vagyok, a vicces hogy mikor elkeztem írni ezt a posztot felmerült bennem hogy képes leszek-e úgy kifejteni a gondolataimat hogy mindenkinek az érthető legyen és már megint elkeztem aggódni hogy nem fogok tudni ezzel kifejezni a fő problémám és megint idiótának gondolom magam, viszont hogy most rájöttem hogy amit csinálok nagyon rögeszmés gondolkodás viszont ez azt hozta belém hogy méghülyébb vagyok mint azt hittem és ez csak örökké folytatódna amibe már lassan kezdek beleőrülni, vagyis már az vagyok(ezzel a mondattal megint egy ördögi kör alakult ki bennem)...

És ez a rögeszmés negatív túlgondondolkozási módszer már azt hiszem gyerekkoromban is jeln volt, példakép ami talán a legrégebbi ami jelenleg eszembe jut az az, hogy mindig is én másabbnak éreztem magam a többi gyerekhez képest ez még kisiskolás koromból van hogy én voltam az osztályban és azthiszem az életben is az egyetlen ember aki annyira durván nem tud rajzolni hogy hatalmas aggódást kelt bennem hogy valami bajom van(ördögi kör), vagy hogy nem tanultam meg írni, hogy azt más és beleértve én is eltudjam olasni:D, a viccelődést félregondolva én ezt nagyon komolyan veszem és komolyan akár évekig képes vagyok azokon agyalni miért nem vagyok valamit képes mint egy átlagos ember elvégezni...

Így összefoglalva amit saját magamról gondolok az az hogy nagon súlyos önbizalomhiányom lehet és van ami hez társul egy beteges pánikolás attól hogy másabb vagyok mint az átlag, jah és ebbe az is beletartozik hogy ha valamiben kitünő vagyok akkor az is kiváltja a ezt a pánikot hisz más nem tudta volna úgy megcsinálni az adott dolgot mint én és máris kialakul az ördögi köröm.....

Nem tudom hogy jó ötlet e ezt kiírnom a nyilvánosságra egyrészt mert agyhalotnak fogtok nézni és én tudom magamról hogy az vagyok szóval nincs problema, és azt se tudom ha megint magamra ismerek és az véleményt amit írtok rólam hogy konkrétan mi bajom is lehet magamra veszek és ezen fogok évekig agyalni mégha tök f@szságot is írtok hogy én ilyen meg olyan beteg vagyok...

Lehetséges hogy csak hipochonder vagyok idk..


Remélem hogy ezzel nagyjából kitudtam fejteni a problémám szóval a kérdésem az lenne hogy hogyan tudnék ezen változtatni, mielőtt valaki azt írná hogy sok gyógyszerre lesz hozzá szükségem vagy csak trollkodni akar az inkább kerülje a kérdésem mert nem vagyok rá kíváncsi és senkit se erőltetek hogy válaszoljon, de nyitott vagyok az értelmes véleményekre, köszönöm.


2022. szept. 7. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah és attól is elkezdtem már aggódni, hogy így lassan demenciát(lehetséges már jelen van) vagy skizofréniát alakítok ki vagy ha testileg szomatizálódom akkor strokeot.
2022. szept. 7. 10:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichiáterhez, ez OCD gyanús.
2022. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es, Köszönöm a választ nos régebben én is hasonlóan úgy gondoltam hogy ez lehet ocd, de én annyival külömbözöm az többi ocd-s embertől hogy engem főleg a mentális egésség ami teljesen megbolondit az fizikai annyira nem zavar szóval nem vagyok az a tisztaságmániás stb. és én a neten nem tanáltam egyetlen olyan posztot is ahol kényszeresen valaki csakis az mentális egéssége miatt megbolondulna, habár lehet én nekem is az van csak akkor más okkok miatt alakulhatott ki ez nálam.

Pszichiáterhez én megfogadtam hogy nem megyek hisz ha kiderülne valami hogy nálam valami nagyon nincs rendben esetleg bekerülnék az diliházba vagy felírna rengeteg gyógszert amiktől csak mégjobban megbolondulnék és ezzel csak mégjobban tönkre tenném az életem.

2022. szept. 7. 20:05
 4/5 A kérdező kommentje:

ezt azzal tudom példázni hogy én a covid legelső időszakában se voltam annyira beparázva mint egy átlagember pl.nem mostam kezet minden percben, nem aggódtam hogy esetleg elkapom a covidot, sőt sose aggódtam annyira hogy elkapok valamilyen vírusos betegséget stb.

viszont pár éve rámtört egy pánikroham, amikor úgy éreztem hogy szívrohamom lehet és nagyon beparáztam, de próbáltam higgadt maradni és mikor már elmúlt ez az érzés utána néztem a neten hogy mi bajom lehet és ott konkrétan rengeteg szívbetegséggel kapcsolatos cikket elolvastam és amelyikből a legtöbb tünet rámillet attól azt gondoltam hogy nekem is konkrétan az a betegségem lehet(persze akkor még végkép nem voltam jártas az mentális betegségek témában), végül mikor bekerültem a sürgőségire akkor derítették ki hogy valósztinüleg csak bepánikolhattam.

2022. szept. 7. 20:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Vagyis konkrétan nem tudok választ adni arra hogy igazad lehet-e, én is csak laikusként dolgozom magamon és tudom hogy csakis egy szakember tudná megálapitani a betegségem, de viszont rettentően parázok hogy bekerülök a zártosztályra és akár az egész életem mégjobban tönkremegy, járok pszichológushoz de egyenlőre az szorongásom megoldásán dolgozunk.
2022. szept. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!