Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxot hány dbot és mennyi...

Xanaxot hány dbot és mennyi ideig lehet szedni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 8. 21:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon komoly függést fog okozni, magadtól nehéz lesz lejönni róla. Egyre többet fogsz szedni, de már annyit az orvos nem ír fel, ismerősöktől fogod könyörögni. Ne kezdd el, mert nem lesz vége.
2022. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Ha ezt a gyakorin kérdezed, az régen rossz, orvosi felügyelet nélkül ne szedj Xanaxot. Pontosan azért, amit az első írt: minden benzodiazepin, így az alprazolam is komoly függőséget tud okozni. Ezeket a gyógyszereket csak indokolt esetben, a lehető legrövidebb ideig, a legkisebb hatásos dózisban szabad csak szedni.
2022. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Annyit kell beszedni, amennyit az orvos előírt, se többet, se kevesebbet. Ha nem neked írták fel a gyógyszert, eszedbe ne jusson bevenni. Menj el inkább te magad orvoshoz, ő majd eldönti, kell-e nyugtató neked, milyen fajta, és milyen dózisban.


Egyébként ha túl sokat szedsz be egyszerre, zombi leszel tőle, aki lépni is alig tud, amíg ki nem ürül a szervezetedből. Annyit nem ér meg az egész.

2022. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3%
Jól írják a többiek. Én sajnos egy rossz időszakban elkövettem ezt a hibát és nagyon nehezen szoktam le, vagyis ment, de viszont szörnyű szenvedés volt. Állandóan felriadtam álmomból, folyt rólam a víz, volt, hogy ébren lét alatt vert le a víz kegyetlenül, aztán meg fáztam (30 fokban...) hatása alatt pedig nem bírtam fel kelni rendesen reggel, pedig próbáltak kelteni. Mindenkit ellene beszélek azóta, hogy tanuljon a hibámból, ők ne legyenek olyan h.lyék mint én régen.
2022. szept. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ehh..tegnap este bevettem masfelet, (soha nem szedtem, csak egyszer irattam mert úgy ereztem kelleni fog), és SEMMI hatása nem volt. Kb fél óráig úgy éreztem tök nyugi vagyok..vagy csak bebeszéltem ezt magamnak, aztán elmúlt, ugyanúgy szorongtam,rosszul aludtam és korán keltem.
2022. szept. 9. 08:27
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

Hány mg-osból vettél be 1,5-et?


Jobb lenne inkább pszichoterápiába kezdeni vagy inkább antidepit szedni. Egyeztess szerintem orvossal, hogy most is ez a legjobb választás-e neked.

2022. szept. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
8%

1-es. Igaz, hogy függőséget okoz és van aki így járt, mint amit Te írsz. De ennek nem az az oka, hogy szedni kezdte a gyógyszert, hanem az, hogy nem akkora adagban, ahogy fel lett neki írva. Annak aki annyit szed, nem fogy el idő előtt a gyógyszere, nem kéreget másoktól nyugtatót, nem száll el magas adagokkal.


Nem mindenkinek kell magasra emelni, jó időszakban sokan el tudják hagyni tűrhető megvonási tünetekkel.


Nem tartom jónak ilyennel riogatni azokat, akiknek ezt írja fel az orvos. Nem az az általános, amit Te írsz.

2022. szept. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
#7: A Xanax hosszú távú, éveken át történő szedése valóban addikciót okoz. Egyre magasabb és magasabb dózis kell ugyanazon hatás eléréséhez. Arról nem is szólva, hogy hosszabb távon demenciát okozhat. A szorongó embereknek tehát a Xanax semmiképp nem jelent végleges megoldást. Ha valaki már több éve szedi, az egyetlen megoldás az, hogy idővel valamilyen más, helyettesítő gyógyszerre kell cserélni. Mindezt nem én találtam ki, hanem a pszichiáterem mondta.
2022. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hozzá évekig szedni, hogy függő legyen valaki. 4es voltam. Nyugodtan ezt is le lehet pontozni, én tapasztalatból mondom, nem csak így gondolom, hanem átéltem... mondjuk én frontint szedtem, de egyre több kellett és magamtól raktam le végül...
2022. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%
Ha demenciát okozna, fel sem lehetne írni.
2022. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!