Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Nyugodtnak lenni vagy boldognak lenni?

Figyelt kérdés

Én személy szerint azt tapasztaltam már, hogy a boldogsággal az a baj, hogy az előbb-utóbb elmúlik. Gondolok arra, hogy elveszítheted az álom állásod, összetörheted azt a klassz autót, aminek úgy örültél. stb

Viszont ha azt nézzük a nyugalom nem ilyen, vannak emberek, akik vészhelyzetek közben is tudnak higgadtak maradni, ilyenek a mentősök, vagy tűzvédelmi oktatáson is azt tanítják, hogy maradj nyugodt. Most feltételezem, hogy ha jó a relaxációs képességed, akkor mindig tudsz nyugodt maradni.

Azaz, a nyugalom többet érne, mint a boldogság? Szerintem a nyugalom édesebb, de ez csak az én véleményem.


2022. szept. 9. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kettő együtt szokott járni. Csak vannak akiknek nem külső, anyagi dolgoktól függ a boldogságuk. De a boldogtalan ember ritkán nyugodt, maximum közönyös.
2022. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én boldog lennék ha végre nem stresszelnék minden nap valami miatt
2022. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a vészhelyzet közben higgadtnak maradni, egészen más lelki állapot, mint az a fajta nyugalom amit a gondtalanság állapotában érzek. Szóval véleményem szerint, ha baj van de higgadt vagyok attól még k…. sz.rul érzem magam. Viszont ha boldog vagyok, akkor egyértelmű, hogy nyugodt is.
2022. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem azt kérdezted, amit akartál. Ha igen, akkor sajátos boldogságértelmezésed van, számodra a boldogság=izgalom. Pedig a nyugodtság és a boldogság nem egymást kizáró fogalmak. Valószínűleg nyugalom helyett inkább egyhangú, unalmas állóvizet akartál kérdezni.
2022. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát figyelj. Ha már idetévedtem elmondom mit gondolok. Én személy szerint hívő ember vagyok, vagyis hiszek Istenben. Számomra tulajdonképpen ez aboldogság forrása és tulajdonképpen egyfajta állandó nyugodtságot/nyugalmat is eredményez. Tudok a hitem által erőt meríteni, haproblémák adódnak az életemben, vgay ha nehézségek támadnak az életemben. Ha szomorú vagy boldogtalan vagyok, vígaszt tudom meríteni szintén a hitemből, és ezáltal újra feltud vidulni a szívem. Mióta hívő lettem sokkal kevesebbett aggódom, sőt azt vettem észre, hogy számos olyan dolog miatt aggodalmaskodtam korábban, amikre ha most ígyvisszatekintek tulajdonképpen eltörpülnek a szememben és ma már egyáltalán nem stresszelek vagystresszelnék miattuk.

Egyébként én csak arra akarok kilyukadni, hogy nem feltétlen kell egymástól szétválasztani a boldogságot és a nyugalmat vagy nyugodtságot.

Illetve rákell jönnünk, hogy mi is valójában a boldogság. Ha megnyerném a lottót, vennék vagy kapnék egy luxusverdát, minden nap a legjobb éttermekben ehetnék, oda utaznék az egész földkerekségen, ahova csak akarnék, de a szívemben nem lenne nyugalom, béke és szeretet, akkor én nem lennék boldog.

2022. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Hogyan tudnál boldog lenni ha nem vagy nyugodt?
2022. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt érteni értem, hogy nem lehetsz boldog úgy ha nem is vagy nyugodt. Viszont én tapasztaltam már olyat, hogy bár boldogtalan vagy, mert nem úgy alakulnak a dolgait, csak épp nem agyalsz, leszarod napod van. Úgy állsz hozzá, hogy majd alakul, nem görcsölsz azon, hogy mi lesz. Erre a fajta nyugodtságra gondolok. Ezért szerintem a kettő esetenként különválhat. De lehet, hogy ez csak apátia, nem tudom.
2022. szept. 9. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
En zseniálisan tudom művelni a nyugodt témát. Ez boldoggá tesz
2022. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5. Én is úgy éreztem, hogy "Ha szomorú vagy boldogtalan vagyok, vigaszt tudok meríteni szintén a hitemből, és ezáltal újra fel tud vidulni a szívem." És akkor pár hónap leforgása alatt elvesztettem apámat, a két hónapos unokám több mint egy hónapja kórházban van, az öcsémnek kemoterápiára kell mennie az előrehaladott limfóma miatt, a férjemnek vakbélműtétje volt (mondjuk ez nem nagy dolog a többi közt), közben apósomat kell gondozni, mert már két éve ágyhoz kötött mert combnyaktörést szenvedett.. és bár eddig mindig boldognak, nyugodtnak és kiegyensúlyozottnak ismert mindenki, felszökött a vérnyomásom 210/148-ra, két napba telt mire injekciókkal leszorították...
2022. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!