Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin vagy Escilatopram a...

Rexetin vagy Escilatopram a jobb ?

Figyelt kérdés

Rexetint szedek de állandóan aludnék, ha hazaérek munkából esek be az ágyba 2-2,5 órát alszom.

Escilatopramról olvastam a legtöbb jót, nem tudom megéri e lecsérlni ?!


2022. szept. 12. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanaz a hatása, fáradtságot okoz.
2022. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem éri meg
2022. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Az elöző kèt komment bàrmiféle objektivitást nem tartalmaz, szóval: Rexetinhez képest az edcitalopram nem álmosít mivel nincsen antihisztamin hatása, tehát ha csak az álmosság zavar akkor igen is beválhat a csere
2022. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Engem escitilről raktak át rexetinre (fél év kihagyással). Elvileg a rexetin az újabb, kevésbé fordul elő mellékhatás, és könnyebb lejönni róla. Hát én speciál se az escitilnél se a rexetinnél nem éreztem mellékhatást, viszont az escitil legalább 1 évig használt, amíg a rexetinnél szhart se éreztem. Az escitilt amikor elhagytam (direkt nem szakszerűen), akkor 3 napig voltak elvonási tüneteim (elviselhető), a rexetinnél meg az ég világon semmi. De pont ma megyek vissza a pszichiáterhez, mert ahogy véltük, nem ezek a gyógyszerek kellenek számomra (próba képpen írta fel, szval csak kísérleteztünk vele egy sort).
2022. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Valamire rosszul emlékezhetsz mivel a rexetin a legnehezebben abbahagyható SSRI. Ezekszerint te nem vagy hajlamos az elvonásra, de nagy átlagban rexetint nehéz letenni a rövid felezési ideje miatt
2022. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%

#3

1-es vagyok ezt nem tudtam. De engem a Citalopram is fáradékonnyá tett, munka után csak egy kávéval voltam használható állapotban. Egyhuzamban 15 órákat is bírtam aludni.

2022. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

#5 nyilván azért mondta ezt a pszichiáterem (nem a kút fejemből vettem), mert ezzel a termékkel szerződött le az orvoslátogatóval (mindene rexetines volt, a toll, a jegyzetfüzete, a tunikája), meg amúgy beszélgettünk róla, és a saját tapasztalata alapján is mondta azt, amit. Ja, meg nem mindegy, hogy kinek milyen problémára/betegségre írják fel, ez is változtat az összképen.


Én speciál qva hamar kialakítok toleranciát, de oly hamar le is tudom rakni. A demonizált frontint

(napi 3-4mg) is sikerült komplikációk nélkül elhagynom.

(Egyedül a nikotint nem sikerült legyőznöm, esküszöm, h ezt a fost a legnehezebb, pedig túl vagyok néhány cuccon már- ez az egyetlen, ami dependenciát alakított ki nálam).

2022. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!