Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális beteg lehet, vagy...

Mentális beteg lehet, vagy csak manipulál?

Figyelt kérdés

Anyósom borzaszóan kellemetlen személyiség, de az egyik legbosszantóbb szokása az, hogy tesz vagy mond valamit, és utána kerek-perec letagadja. De olyan meggyőzően, hogy kezdünk magunkban mi is kételkedni.

Példa: Megyünk a Nyugati aluljáróban, és hangosan előtt elkezd arról panaszkodni, hogy milyen sok itt a cigány.

Én: Légyszí, ezt ne itt.

Ő: Miért, mi rosszat mondtam már megint?

Én: Hangosan cigányozol.

Ő: Én nem mondtam semmit.

Én: Dehogynem, most mondtad, hogy milyen sok itt a cigány.

Ő: Egyáltalán nem mondtam ilyet.

És ezt gyakorlatilag bármilyen helyzetben vagy témában eljátsza, teljes meggyőződéssel.

Létezik, hogy tényleg elfelejti? Vagy ezzel csak manipulálni akarja a környezetét?


2022. szept. 13. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Időskori demencia egyik vezető tünete a rövidtávú memória romlása, bár ez a fokú feledékenység már elég komoly stádium lenne, képtelenség, hogy mellette ne lenne más, nem memóriát érintő tünete.


Valószínűbb, hogy tudatosan csinálja, ennek az oka megint képlékeny. Vagy viccből csinálja, szerinte szórakoztató, esetleg magát szórakoztatja.

Számtalan mentális betegség jele lehet, de mindegyiknek lenne egyéb tünete is. Pl. a krónikus hazudozás jelen van narcisztikus személyiségzavar esetén, antiszociális személyiség zavar esetén, különböző pánikbetegségek esetén.

2022. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszihopata szemelyisegzavar vonasa.
2022. szept. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!