Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segitseg (tul rovid a kerdesem...

Segitseg (tul rovid a kerdesem, hosszabban a megjegyzesben) ?

Figyelt kérdés

Van egy problemam, ami mar huzamosabb ideje fennall, es azt erzem bele fogok orulni. Ezt jobb lenne elkerulni, de egyaltalan nem tud segiteni senki, igazabol a kerdest kiirni is ertelmetlen, de mar teljesen ki vagyok. Nagyon nagy vonalban arrol van szo, hogy eleg kemeny mentalis megterhelesen megyek keresztul, szunet nelkul, tobb mint egy eve. Ez onmagaban nem negativ, rengeteget kell koncentralnom, fejlodnom, sosem all le az agyam. A problema ott kezdodik, hogy ezt a folyamatot (aminek hataridore kell vegbemennie) akadalyozza nehany szemely, akik ellen nem tehetek semmit. El vagyok akadva, nehezen haladok es egyre orultebbnek erzem magam tole, mert elegge maximalista vagyok, es nem szeretem ha valaki miatt nem tudok haladni (raadasul rendkivul fontos dologrol van szo, talan eletem legmeghatarozobb feladata, amit meg kell csinalnom). Annyira a vegletekig fajul az ebbol kialakulo harag, hogy fizikalis/mentalis - nem tul kedvezo tuneteket produkal, hihetetlenul aggressziv vagyok, es tobb reszletbe nem is mennek bele, mert

Szoval ez az, a masik rossz dolog benne, hogy nem kerhetek segitseget, pl. pszichologust/orvost, mert egybol elzaratna. Es nem erek ra, rengeteg a dolgom, haladnom kell. Nem szeretnek beleorulni, de mar annyi valtozast tapasztaltam magamon (a kornyezetem is), hogy lehet ez mar visszafordithatatlan. A problema kivalto okanak nagyon surgosen meg kene szunnie. Elnezest a keves reszletert, de eleg osszetett is a dolog.



2022. szept. 14. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért pár részletet mondhatnál
2022. szept. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Eskuszom igyekeztem a leheto legtobbet, amit lehet. Ez igy keves, hogy barki is azonosulni tudjon vele, viszont megvan a szovegnek a maga hangulata, talan valaki akad hasonlo cipoben, vagy eleg illuminalt allapotban, hogy valaszolhasson ra.
2022. szept. 14. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha valaki miatt nem tudsz haladni a dolgoddal, addig van időd elmenni pszichológushoz. Ha a maximalizmusod miatt érzed ezt a frusztrációt, akkor azzal egy pszichológus jó esetben tud valamit kezdeni.

Illetve általában az emberekkel lehet beszélni (ha nem frusztrált, ideges, dühös állapotban mész oda hozzájuk, akkor jobb esélyeid vannak, hogy meg tudd győzni őket), szóval lehet megkérhetnéd őket, hogy ne akadályozzanak a fontos dolgodban.

Amennyire általánosan írtad le a problémát, a fentiek meg tudnák oldani a helyzetet.

2022. szept. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Merget vennek ra, hogy bent tartana. Komolyan

De azt most nem lehet, egyaltalan

Igazabol amitol jobban elfajul a dolog, az az, hogy levezetni se tudom ezt a "feszkot". Nem lehet levezetni, es beszelni sem lehet rola senkivel.

Tartom magam, amennyire birom, de mar nagyon neheziti a mindennapokat, mintha megfulladnek tole.

Olyan ez, mintha probalnal lelegezni, de be kell fognod az orrod es a szad. Mert nem szabad "igy lelegezni"

Es szabalyosan fuldokolsz tole

2022. szept. 14. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem jobb szakemberhez menni, mint börtönbe, de te tudod, hogy mennyire súlyos a problémád. Amíg képes vagy kontrollálni magadat, addig van esélyed rá, hogy ambulánsan foglalkozzanak veled.
2022. szept. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Sporttal, pl futással, minden stresszt le lehet vezetni. Csak kifogásokat keresel, pedig amúgy lenne megoldás.
2022. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Családtag vagy munkahelyi kollega akadályoz?
2022. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erről az akadályozó emberről írhatnál bővebben, és arról hogy mit akadályoz, akkor lehetne jobb tanácsot adni.
2022. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!