Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat, hogy Borderline-...

Előfordulhat, hogy Borderline-os legyek? (kifejtés megjegyzésben)

Figyelt kérdés

A dolgok onnan indultak, hogy kiskoromban a kortársaim kiközösítettek, és gyakran bántottak is, ami az általánosban sem javult. Most egy jobb közegbe kerültem, de úgy érzem, valami nincs rendben velem. A családi hátterem sem valami jó, de nem nagyon beszélek ezekről.

Az érzéseim olyanok, mint valami hullámvasút: vannak időszakok, mikor nagyon fel vagyok dobódva, és tettrekész vagyok, de egy egészen aprócska dolog is képes annyira felzaklatni, hogy padlóra kerüljek. Ilyenkor jön az önmarcangolás, meg az önpusztító gondolatok, az is előfordult már, hogy fogtam egy éles tárgyat, és elkezdtem karcolgatni a karomat. Furcsa, de megkönnyebbültem. Ez egyébként mindig előjön mostanában, de igyekszem visszafogni magam, többnyire sikerrel.

Úgy érzem, mindenki távol áll tőlem, és senkiben nem bízhatok, ami szintén megőrjít. Ha egyedül vagyok, akkor meg legszívesebben elbújnék: attól félek, hogy valaki figyel engem. Persze tudom, hogy ez lehetetlen, de a félelem akkor is ott van.

Továbbá nem tudom elfogadni önmagamat: ha a tükörbe nézek, akkor csak egy ronda, kövér embert látok, akit igazából senki nem szeret, és semmiben sem jó, mert amiben igen, abban is elbizonytalanodott már.

Régebben voltak határozott elképzeléseim magamról: most már magam sem tudom időnként, mit akarok.

Emésztem magam, de senkinek nem szólok, hogy baj van.


2012. jan. 29. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
youtube eckhart tolle findhorn lelkigyakorlat a megoldásod kulcsa
2012. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az biztos.........
2012. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Borderline betegségről még nem hallottam...


Velem már születésem előtt kiszúrtak, mert az egyik orvos úgy megnyomkodta anyám hasát, hogy mai napig van egy benyomódás a koponyámon. Utána születésemkor egy teljes napot váratták a váróteremben, miután elfolyt a magzatvíz. Csak másnap estére jött egy normális orvos, aki le tudta vezetni a szülést. Ráadásul a köldökzsinór is a nyakamra tekeredett így majdnem megfulladtam.


Utána óvodában egy kivétellel az összes óvónéni bántott, a társaimmal egyetemben. Később általános iskola maga volt a pokol, középiskola dettó. Folyamatosan lelki terror ért és fizikai bántalmazás. Végül itt az egyetemen eljutottam odáig hogy legalább fizikailag nem bánt senki. További probléma volt az évek során, hogy a kedves anyukám folyamatosan óvott a világtól, egy önálló életre képtelen gyereket nevelt a fiából... :(


Velem is ugyanez van, egyszerűen meg akarok halni, már legalább 7 éve, hiába voltam orvosnál, csak pillanatnyilag javult a helyzetem (1 évre). Utána visszaestem. Pár napja én is majdnem véget vetettem az életemnek. Bár én nem könnyebbültem meg, hanem csak még szánalmasabbnak éreztem magam, amiért nem tudtam még ezt sem megtenni. Remélem sikerül megoldást találni a problémádra. Engem is nagyon érdekelne.

2012. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Úgy tudom, egyik legjellemzőbb tünete, hogy bárki bármit mond, személyed elleni támadásnak, összeesküvésnek veszed. Feltétlenül menj el háziorvoshoz, aki tovább fog utalni. Mindenképp beszélj orvossal, mert ez komoly betegség. Nem hülyeségből írom, találkoztam ilyen beteggel. De fontos lenne, hogy találj valakit, aki támogat ebben. Nagyon nehéz betegség ez. De ha van már betegségtudatod, az a legnagyobb lépés a gyógyulás felé!

2012. márc. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ennyiből nem lehet megállapítani, menj el egy pszichológushoz, ott le leszel tesztelve, beszélgetés stb, azután lehet pontos diagnózist mondani.

De én nem borderline-ra tippelek, sőt nem is személyiségzavarra, egyszerűen szorongásra, esetleg depresszió. Menj el pszichológushoz!

2012. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 3/5

a kiközösités, lelki-fizikai bántalmazás nálam is játszott óvodától középsuli 10. osztályáig.... nem birtam, kirugattam magamat, aztán felajánlották a suliba h menjek át esti gimibe. az már jó volt, be tudtam illeszkedni, normális értelmes emberek vettek körül.... de igy az emberekkel sose jöttem ki, sose voltak legjobb barátaim, a kapcsolataim is csak pár hjónapig birták ki, vagy ellöktem magamtó l az embereket :S

2013. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!