Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet a pánikrohamokat pszicho...

Lehet a pánikrohamokat pszichológus nélkül kezelni? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Már úgy fél éve gyötörnek pánikrohamok, van mikor tünetmentes vagyok de aztán újra előjönnek. Mindemellett van refluxom is, amivel azóta is szenvedek. A lényeg, hogy azóta gyakran előjön a nehézlégzésem, nyelési nehézségem, fulladástól/haláltól való rettegésem. A családom nem támogat, úgy gondolják hogy ezek a reflux tünetei + én generálom ezeket és hogy fejezzem be a hisztimet. Éppen ez miatt, illetve az anyagiak miatt nem tudnék elmenni jelenleg pszichológushoz, azonban eléggé szenvedek, alig eszek egy nap, ha végre sikerül valamit lenyomnom akkor pedig egyből elkezdek fuldokolni, úgy érzem mindjárt meghalok. Szeretném valahogy kezelni, mert már 5-6 kg-t fogytam, illetve nagyon kimerült vagyok. Probálkoztam eddig kezelni önerőből a pánikrohamjaimat de eddig nincs változás.

Valakinek esetleg valami tipp?


(Mielőtt lehülyéznétek és kiosztanátok vagy valami, azért hozzátenném hogy én is ember vagyok, hibázok és jelenleg padlón vagyok, és ezek kb az utolsó probálkozásaim míg van ennyi erőm hozzá.)



2022. szept. 16. 22:19
 1/1 anonim válasza:
100%
20-25 éves korom között én is pánikbeteg voltam, állandóan kerestem magamon a betegség jeleit, mindig más betegséget beszéltem be magamnak és ebből kifolyólag pánikrohamok jöttek rám, állandóan megsemmisülés érzésem volt, fulladtam, és a szívem úgy zakatolt össze-vissza. Egy ilyen roham után anyukám bevitt dokihoz, aki elég sok vizsgálatra küldött, végül kiderült hogy semmi bajom és elküldött psichologushoz. Na oda aztán már nem mentem, elég volt nekem az a tudat, hogy egészséges vagyok és fejben kell rendeznem ha jön a pánikroham. Ha éreztem hogy rámtör, légzőgyakorlatokat csináltam és próbáltam lefoglalni magam, elterelni a figyelmem. Ez az időszak kb addig tartott amíg befelyeztem az egyetemet és munkába nem álltam. A munka annyira lefoglalt hogy nem is volt időm pánikrohamra, azóta csak a számláktól meg az élelmiszeráraktól kapok pánikrohamot. De viccet félre téve megértem hogy mit élsz át és nem könnyű, főleg ha a környezeted is hülyének néz...én a helyedben elmennék egy általános kivizsgálásra, vérvételre és a reflux ügyben is keresnék fel dokit. Lehet kicsi megnyugvás lenne, ha tudnád hogy kutya bajod sincs és csak az agyad generálja a pánikot.
2022. szept. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!