Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A füves cigi okoz erősebb...

A füves cigi okoz erősebb függőséget vagy a sima cigi?

Figyelt kérdés

2022. szept. 25. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A thc pszichés fuggest okoz, vagyis gondolsz ra, hogy milyen jo lenne ha elboditana es addig sem vagy kepben, jobban erzed magad.

A sima cigi (vagyis nikotinos dohanytermekek) pedig a nikotin altal okoznak fuggest, fizikai tunetei vannak az elvonasnak, rossz alvas, idegesseg, es mivel a cigizes sokaknal potcselekves ezert mast potcselekednek, pl eves altalaban.


A fuggoseg attol is fugg, hogy mennyire vagy ra hajlamos meg mitol mi tart vissza. Barmire ra lehet függeni.

2022. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Másképp. A füves cigi úgy okoz függést, mint pl. a számítógépes játékok.


A sima cigi meg valódi függést okoz, a nikotin miatt.

2022. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

De gondolj bele, mennyibe kerül egy doboz cigi, meg mennyibe egy számítógépes játék.


Vagy pl. egy élettárs mekkora függőséget tud kiváltani.


A kormány szándékosan drágítja, ezzel is jót akarva nekünk, és jelezve, hogy mi vált ki nagyobb függőséget.


Pl. sokan már csak kocsival mennek mindenhova, teljesen függők lettek. Még bele is szeretnek páran saját kocsijukba. Drága is. Azért ilyen drága, mert a kormányunk jót akar, és szándékosan drágítja, nehogy rászokjunk. Ilyen a pénz is, szándékosan ilyen szarok a fizetések. Orbán magára vállalja a szenvedést, hogy mi ne legyünk függők a sok pénztől.


Ő szenved helyettünk. Egy egész nép helyett szenved. Magára vállalja a milliárdokat, csak azért, hogy nekünk ne legyen pénzünk, és hogy nekünk ne kelljen szenvedni.

2022. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Cigi (nikotin) okoz sokkal erősebb függőséget. 7 évig füveztem, de ha pár napig nem tudtunk venni,akkor is elvoltam. Elhagyni sem volt nehéz,mikor már nem akartam szívni. Enyhe sóvárgast okozott.


Cigi nélkül fél napig sem bírtam volna. Most se. Metadonról is könnyen lejöttem. Cigiről nem tudnék. Nagyon erős sóvárgast okoz a hiánya.

2022. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ugyanezt hallottam vkitől, amit 4-es ír. Ő csak füves cigit szív, simát egyáltalán nem, mert nem akar rászokni. A nikotin a heroin után a második legaddiktívabb szer.
2022. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyébként kevesen tudják, de nagyon erős méreg is. Ha nem elszívnád, akkor egy cigarettában jelen levő nikotin simán meg tudna ölni. (Na jó, talán kell hozzá másfél vagy kettő.)
2022. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Heroint nekem kipróbálva semmi függőséget nem okozott. Több,mint 1 év telt el az első és a harmadik alkalom között. Metadon jobb volt, rendszeresen fogyasztva sem okozott 1 év alatt olyan függőséget,mint a cigi. Sóvárgást sem éreztem elhagyaskor. Csak fájdalmat és feszültséget.
2022. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Előző: azért ezeket sem javaslom másnak.
2022. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7

Persze, nem mindenkinek jön be a heroin elsőre. Van, akinek két alkalomra is szükség van arra, hogy függő legyen. :)

2022. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Pl. a kokain sem okoz függőséget mindenkinél. Láttam/olvastam/hallottam, hogy valakinek semmi különösebbet nem nyújtott többszöri használat után sem.
2022. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!