Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy trauma eredmenye?

Egy trauma eredmenye?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem.


Szoval nehany nappal ezelottig egyszeruen nem neztem horrort (csak evekkel ezelott egyszer-egyszer), mert ugyis csak takargattam a szememet felelmemben.


A minap szakitott velem eletem szerelme. Szornyen szenvedek, olykor panikroham tor ram, vagy uresnek erzem az elmemet, vagy zokogok... Tehat nem tudtam, mivel lehetne elterelni a figyelmemet, igy kivetelesen a horror filmek fele fordultam. Csakhogy furcsa modon semmit nem erzek. Nem ijedek meg, nem felek, csak nezem, mintha barmilyen mas film volna. Tudom, hogy sokaknak ilyen egyszeru, de nalam ez akkora valtas, hogy sosem hittem volna, hogy megtortenhet.


Lehetseges, hogy olyan megrazkodtatas ert a szakitas miatt, hogy igy jon ki rajtam? Ez marhara nem egeszseges valtozas szerintem. Gondolkodom, hogy terapeutat keresek, ugyanakkor talan lehetseges, hogy magatol rendezodik ez...



2022. szept. 25. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Az nem rossz, ha felkeresel egy terapeutát, mert szerintem az a nagyon nem normális, hogy ennyire figyelgeted magad.
2022. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakítás nagyon megterhető és nehéz érzelmileg, természetes hogy szarul leszel jó ideig, pláne ha még csak most szakitottatok. Ha extrémebb dolgok fognak torténni (depresszió, öngyilkossági gondolatok, evészavar, stb.), vagy sokáig (hónapokig) megmarad ez az állapot akkor érdemes szakemberhez menni. Persze elmehetsz most is, talán segít majd kicsit, de ez egyfajta gyászfolyamat, tehát max abban fog segíteni hogy rendesen átéld, megéld és feldolgozod a dolgokat. De a helyzetedben ez abszolút nem egy kóros dolog és nem igényel sürgős ellátást vagy bármit. De mondom ha szeretnél elmehetsz egy pszichológushoz hogy könnyebben feldolgozod a szakítást.
2022. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elso, nem a kerdesre valaszoltal. Az, hogy ismerem magam, es hogy meglepo szamomra egy ilyen valtozas, teljesen normalis.


Masodik, koszonom a valaszt. Igen, tudom, hogy ez egyfajta gyasz. Eleg kemeny dio lesz vegig csinalni.

2022. szept. 25. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, csak elég patetikus volt ez a “szakított velem életem szerelme, azóta nem ijedek meg, nem félek a horrorfilmektől”.


Nem kell túlreagálni, túlgondolni. Teljesen normális, hogy letompít a fájdalom.

2022. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen alapvetően ilyen szituációban ez normális, attól még nem kellemes, és ha sosem tortént meg vele ilyen jogosan ijed meg a kérdező, de abban tényleg egyetértek hogy ez semmi komoly, persze azért ha több hónap múlva is ugyanilyen szarul leszel akkor már nem lehet majd ez rámondani és akkor valóban érdemes lenne elmenni szakemberhez
2022. szept. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!