Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma ???Ez lehet az oka a...

Trauma ???Ez lehet az oka a Borderline vonasaimnak / személyiség zavaromnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem hogyha elváltak a szüleim 2éves koromban és az apukammal igazából csak 4 éves koromtól töltöttem kellő időt mert a lathatasokon o máshol volt én meg a nagyszuleimnel ,illetve apukámnak sok barátnője volt( kb 8 persze nem egy időben )akiket be is mutatott nekem ez kb 12 éves koromig volt igy aztán végül elkotelezodott

Illetve apukam nem engedte annyira hogy önálló gondolatom legyen (pl nem támogatott a céljaimba hanem le beszélt róla ) illetve ha o elhatározott valamit akkor annak úgy kellett lennie .

Van egy tesom és gyakran úgy éreztem hogy jobban szereti

F\16



2022. szept. 24. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Az elsőnek nem hinném, hogy túl sok köze lenne hozzá, viszont a korlátozásnak és a saját gondolatainak a rád való erőltetésének nagyon is.
2022. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy 16 évesen nem vagy diagnosztizálható se bpd se semmilyen szemlyisegzavar. De alapvetően nyilván ezek amiket leírtál okozhatnak sőt szinte biztos hogy okoznak valami problémát későbbi életedben.

Milyen tüneteid vannak?

2022. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló

A magánytol és az elhagyastol való felelelm

öngyilkossági gondolatok

Hangulatingadozás

Depresszios is voltam

Nem érzem stabilnak a kapcsolataimat

Néha kise visszahúzódó vagyok szocalis terén néha ellenkezőleg

A gondolataim és érzelmeim el uralkodnak rajtam és a gondolataimat nemtudom elválasztani a valóságtól

És néha vannak paranoid gondolataim is pl valaki követ figyelnek

2022. szept. 24. 20:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek a tüneteim
2022. szept. 24. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket rengeteg dolog okozhatja, voltál már pszichológusnál? De apád biztos is hogy nagy szerepet játszik ezekben
2022. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Elsoszamu szabaly: Nem diagnosztizaljuk magunkat.

Kettes: Ha elakadasunk van az eletben, akkor pszichologushoz fordulunk.


18ev alatt nem fognak diagnosztizalni szemelyisegzavarra, es 25 eves korig fejlodik a szemelyiseged, ugyhogy ezek meg valtozhatnak.

De jo lenne, ha segitseget kernel es elmennel egy szakemberhez beszelgetni a problemaidrol, lehetoleg klinikai szakpszichologussal. Altalaban a mentalis bajok eleg jol visszavezethetoek gyerekkori kornyezeti hatasokra . Boritekolhatod, hogy ami veled tortent az tuti betett valahogy nalad. Lehet ez borderline is, ahogy erzed, de ezt egy szakember fogja neked megmondani. Van sok atlapolas szemelyisegzavarok es nem szemelyisegzavarok kozott. De te meg fiatal vagy, valtozhat ez az allapot meg.Ezert fontos, hogy egy szakember alkosson diagot. Meg a korodbol kifolyolag a tuneteidnek az intenzitasat a kamaszkorod is befolyasolhatja.

2022. szept. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!