Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nagyon betegesnek számít?

Ez nagyon betegesnek számít?

Figyelt kérdés

Szeretek öngyilkossagról fantáziálni néha magamtól, olyankor jól esik. Nem értem, hogy miért vagyok így, de olyankor tényleg jól esik...azt se mondanám, hogy csak depressziv hangulatomban van ez.

Egyébként van, amikor kínomban gondolok öngyilkosságra vagy bántalmazásra, de akkor nem élvezem, csak állandóan betör a gondolat és szabadulnék tőle.

Tisztában vagyok, hogy ezek nem okésak...



2022. szept. 27. 00:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve járok terápiára, vannak diagnózisaim. Ezekre nem kérek felhívást.
2022. szept. 27. 00:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha jársz terápiára akkor ott tedd fel ezt a kérdést szakembernek. Mit vársz, hogy itt Marcsijancsik azt mondják hogy ok vagy nem? Persze hogy nem, ezt te is tudod vagy legalábbis sejted.

Terápián hozd fel ezt a témát hogy a végére járjatok, hát azért van!

2022. szept. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem merem felvállalni ezt ott....lesülne a pofámról bőr....sose beszéltem ezekről senkinek.
2022. szept. 27. 01:09
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyszer jött fel az öngyi gondolatos téma, de csak belekérdezett. Azóta elő sem került, meg más se ami a fentinél vállalhatóbb talán...

Már így is egy barátom is rám fogta, hogy nem akarok meggyógyulni azért kezdtem önsérteni magamat néha... Félek, hogy elítélnek, lecsesznek, a cselekvésemre kerül hangsúly, nem pedig arra, ami ezt kiváltja, vagy h mások figyelméért teszem...

2022. szept. 27. 01:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért jársz terápiára akkor, ha nem vállalod fel? Így semmi értelme. A barátod, hogy mit mond, az most lényegtelen, engedd el.
2022. szept. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Drága szívem, a pszichológusnak rohadtul mond el! Ő egy idegen, aki nem része a közösségednek, ne úgy érezd, mintha a szomszédnak mondanád el!

A terápiában neked van a legtöbb dolgod, ő csak segíteni tud, te látod a legjobban a lelked, keresned kell a gondolkodási hibákat, amiket vele ki tudtok javítani. A macska rúgja meg! :-) 49f

2022. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyszer fel akartam hozni ezzel kapcsolatos dolgot....aztan egy eset kapcsan kezdtem felhozni, mikor rettento nagy onutalatot ereztem, de pszichologusom ram szolt, meg leallitott h ne legyek ilyen magammal, aztan a lenyeget nem tudtam elmondani h bantottam magamat akkor.

Idopontot meg altalaban sokara kapok, es addigra kiveszik a fejembol ez a problema a tobbi mellett. Meg mikor ott vagyok vmiert nem jutnak eszembe azok a dolgok, amikrol beszelnj akartam, meg mintha nem is tudnek ezekkel ott akkor azonosulni. nem tudom ez is egy vedekezo mechanizmus, vagy mar vmit en beszelek be magamnak.

Mindenesetre koszi toletek kicsit, h beolvastatok, hatha kovi alkalommal ennek lesz hatasa es beszelek a dolgokrol.

2022. szept. 27. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hát írd le előre, amikor épp eszedben van, pl. most, és ezt a papírt vidd magaddal. Ez halogatás, amit művelsz, ez is ellened van, meg akarod úszni.
2022. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy 8 írja az a legjobb taktika. Ilyenkor fogj egy papirt és írd le mi vàltotra ki, mi a helyzet, mit érzel, a gondolatok, mitől múlt el.. és vidd magaddal és olvasd fel neki. Megoldást kell erre találni.
2022. szept. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Okés, kicsit hagytam állni magamban ezt a témát, megteszem, leírom egy papírra a dolgokat, ahogy #8 mondja. Neked is köszi #9 a kiegészítő pontokat, hogy még mit írjak le. Én úgyis csak simán kulcsszavak írnék magamtól, többet aligha, mert nevetségesnek érezném magamat, hogy lehet túlgondolom.
2022. szept. 30. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!