Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az asperger szindrómának...

Az asperger szindrómának vannak-e borderline szindrómához hasonló tünetei?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, a neten olvastam a borderline szindrómáról, és egyéb hasonló ilyen lelki állapotokról (nem tudom hogyan nevezzem ezeket), de nagyon hasonlítok ezekre, pl a borderline-nal kapcsolatban szinte olyan dolgokat írnak, amik nálam is így vannak, de egyéb hasonló mentális nyavalyák, illetve az alacsony érzelmi intelligencia tünetei is szinte mind igazak rám. Nagyon rég voltam már agyturkásznál és pszichiátrián (utóbbin rengeteget voltam kiskoromban), akkoriból csak aspergert állapítottak meg nálam, de emlékeim szerint adtak nekem mindenféle gyógyszereket, tán valami nyugtató hatásúakat, talán dühkitörések ellen (?), de egyik se használt rajtam, ahogy egy pszichológus/egyéb hasonló szakember se tudott tartósan hatni rám. Anyukám mindig mindent az aspergerre fog, nem tudom, hogy ezek a borderline tünetek is lehetnek amiatt? Most októberben leszek 19 éves, de a mai napig vannak dühkitöréseim, nagyon labilis vagyok, bármikor rám jöhet, ha valami nem tetszik, nagyon alacsony a tűréshatárom úgymond, és egy nagy senki vagyok, mert egy iskolát se tudok a felénél tovább kijárni, ott is előjöttek a dühkitöréseim (teli volt az ebédlő, mégis tőlem zengett, ki kellett menekíteni mindenkit úgymond), na meg rá is untam az egész sulira, tananyagra, mindenre. De ez még nem minden, inkább le se írnék többet. Az életnek értelmét se látom, kb a képzeletembe vagyok bezárkózva egész nap, a komfortzónám is szent, bár ez tényleg lehet aspergeres tulajdonság, ahogy a dühkitörések is, na de mint mondtam, a borderline tünetek is kb igazak rám. Ez ráfogható az aspergerre, vagy valami más nyavalyám is lehet mellette?

2022. szept. 27. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző minden aspergeresre, de Lizankát például diagnosztizálták többek között Borderline-szindrómával.
2022. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mik borderline tuneteid szerinted?
2022. szept. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*mik a
2022. szept. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Ismertem egy lányt, meg volt győződve róla, hogy aspergeres, még blogolt is róla. Aztán apránként eljutott addig, hogy talán csak "önvédelemből" diagnosztizálta így magát, közben többször megfordult zárt osztályon is, orvosok megállapították róla, hogy borderline.
2022. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

#4 sok az átlapolás diagnózisok között, ezért nem szabad öndiagnózist felállítani és inkább szakemberhez fordulni, aztán az hátha nem diagol félre. Nincs teszt arra, ami meghatározná pontosan kinek mi a baja.


Kérdező én még mindig várom, hogy leírd a border tüneteket,amik igazak rád. Hogy állnak egyébként az emberi kapcsolataid és a személyiségedet milyennek érzed/látod?

Ismertem egyébként aspergerest. én borderes vagyok, ég és föld a különbség számomra. Non-verbális dolgok nem léteznek aspergereseknél.

2022. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!