Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akiknek be kellett feküdni...

Akiknek be kellett feküdni pszichiátriára nem féltek hogy az ott levő többi beteg elmondja hogy ott látott titeket, illetve hogy akár ismerőssel találkoztok ott?

Figyelt kérdés

Régóta vannak gondjaim, de hosszú éveken keresztül tudtam titkolni és a szűk családon kívül senki sem tudja rólam hogy bipoláris, személyiségzavaros vagyok

Tudom hogy be kellene fekudnom, de annyira borzalmas érzés felfogni hogy ott együtt leszek a többi beteggel, meg csoportterápián kell részt vennem

Pláne hogy meg sosem feküdtem kórházban ezelőtt.

Most is pánikroham közepette írom ezt a kérdést

Aki volt már kórházban nem tartott ettől?

Persze tudom hogy ilyenkor nem ezzel kellene foglalkozni, de nem akarom hogy bárki ilyesmit tudjon rólam

A kedves családom is előszeretettel jajgat, pletykál egész nap, volt hogy távolabbi rokonnak pofázták ki hogy mennyire beteg vagyok és otthon vagyok, amitől duhrohamot kaptam. Azóta csak meg inkább paranoiás vagyok

Egyszer nagyon rég voltam már pszichiátrián látogatóban, az annyira borzalmas volt hogy azóta rettegek hogy oda kerülök.

Orvosokat köti a titoktartás, de a többi beteget nem, ti hogy álltok ehhez?



2022. szept. 28. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha be kell feküdnöd, ne ezen agyalj! Hanem koncentrálj arra, hogy jobb állapotba hoznak, és jobb életet tudsz majd élni a kezelés után.
2022. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
A többi beteg jó esetben nem ismer téged és a barátaidat/rokonaidat, így nem fog tudni kinek pletykálni. Vagy ha mégis, akkor gondolom nem fog vele dicsekedni senkinek, hogy hát feküdtem épp a pszichiátrián, aztán megláttam az egyik kórterembe a Gizit, mert akkor ő is lebukik. Egyébként én is feküdtem 18 évesen pszichiátrián és jött a tesóm látogatóba és jött vele a barátja is, de nem volt belőle semmi kínos szitu, megértőek voltak.
2022. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Tavaly két hónapot feküdtem a phsziiátrián.Szerintem nagyon kicsi az esélye hogy ismerőssel találkozz.

Ott bent mindenkinek megvan a maga baja senki nem fog rólad semmit mondani. Sosem voltam ilyen helyen korábban viszont elég súlyos kényszergondolataim voltak amivel nem várhattam tovább így segítséget kértem. Feküdj be ha úgy érzed és ne félj. Ott pszhiiáterek vannak majd beállitanak egy gyógyszert és lesznek terápiák. Ha van kérdésed nyugodtan írj rám. Nem a legjobb oda bekerülni ez tény de az sem jobb ha az ember mentálisan szenved otthon.

2022. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha szégyen az, hogy valaki elmondja, ott látott, akkor ő is ott volt és így saját magát szégyeníti meg.
2022. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha ismerőssel találkozol, akkor te is ugyanúgy látod őt, mint ő téged.

Nem kell ezt cikinek érezni.

2022. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fèlni èn is voltam pszichiátrián 3honapot senki nem bántott sőt ott jobban éreztem magam a töbiekkel mint a suliban
2022. szept. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt.. Hidd el, hogy nem a kényszerzubbonyos, magukban motyogó emberekkel leszel összezárva, hanem sorstársakkal, beszélgettek, terápiára kell járnotok.


Sokan szégyellik a bentlétüket, 3 nap alatt pláne elfelejtenek, én voltam bent 5 napot, 17 emberrel haverkodtam össze, egyiket sem ismerném fel az utcán, pedig jó az arcmemóriám.

2022. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Erős pánikrohammal és depresszióval kezeltek kórházban. Csak, az éltetett, hogy segítsenek rajtam. Ennek 15 éve. Igaz, azóta is gyógyszert szedek. Mindemellett elvégeztem az egyetemet. Vezető beosztásban is dolgoztam 10 évig. Igaz, ez megterhelő volt. Tudják a barátaim, családom. Senki nem néz le.
2022. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismerossel futsz ossze akkor o is lebukik, aztan ha teged elmeselne o is lebukna masok elott. xd nem fog senki pletykalni rolad.

nem tudom milyen befekudni, de gondolj arra h hagyog segitsenek rajtad most.

En csak csoportos terapiara jarok ugyan, sose fektettek be, de sztem egyik legjobb dolog. Sorstarsakat talalhatsz akikkel azonosulhatsz, Ez meg egy nagyon jo dolog lehet hosszutavol.

2022. szept. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából nálam kicsit más a helyzet, nem celeb vagyok, de pl közösségi Medián jelen vagyok a munkám miatt is, az összes volt osztálytársam, volt munkatársam csak a csillogást láthatja, senkinek fogalma sincs hogy milyen durva dolgok vannak a fejemben és milyen betegsegeim vannak…

Ha a szülőhöz hazamegyek vidékre is mindig bujkalok hogy ne vegyenek észre a kisvárosban

Igen valószínűleg még nárcisztikus is vagyok valamennyire, ez is a gondom

Elég durva dolognak tartom hogy a “tip top” csaj aki voltam a depresszió előtt most lepukkant(ahova be kellene fekudnom az az volt) pszichiátrián kell hogy legyen

Az egy látogatás alatt meg olyan hajléktalan kinézetű embereket láttam ott hogy majdnem összeestem tőle… nem lenézem őket, csak nem gondoltam volna hogy valaha oda jutok hogy hajléktalannak kinéző férfiakkal meg büdös beteggel kell egy osztályon fekudnom…

El nem tudom képzelni mi lenne ha bárki megtudná hogy pl az amerikai életem után most a szülővárosom pszichiátriai osztályán fekszem… igen tudom csúnyán hangzik, nagyon mely visszaesés szerintem is

2022. szept. 29. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!