Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én utálom a pszichológuso...

Csak én utálom a pszichológusokat? (szakmát nem az embert)

Figyelt kérdés

Mi a bajom a pszichológusokkal? nos nem az embert hanem a szakmát és az átverést utálom! de kifejtem hogy mire is gondolok pontosan!


2 ágra kell szétosztani a pszichológusokat, egyik a vérprofi, a másik az átlagos! kezdjük a vérprofival a kis mellékág! na szóval ezek az emberek akik nem csak pszichológusok hanem manipulatív emberek akik kihasználnak könnyen és könnyen a bizalmadba férkőzik és ott használ ki ahol tud! 1 igazi elme trükk mester!


"Jó de mi a helyzet a rendes pszichológusokkal? segítenek az embereknek"

Már hallom hogy teszed fel a kérdést, nos akkor térjünk át a normál pszichológusokra!


Itt is 2 ágat kell létrehozni! a kamu beteg és az igazi beteg!

Azok akik nem is betegek csak önsajnáltatnak vagy nincs barátjuk és 1 idegennek mesélik el a bajaikat, pszichológus ezt kihasználva azt mondja nekik "neked bajaid vannak, hetente 2x gyere el hozzám megbeszélni!" (persze ez neki jó pénz ezért csinálja!)


és mit tesznek azokkal akiknek tényleg bajuk van? kezébe nyomnak 1 gyógyszert ami megöli a lelkük.... ez aztán a becsületes ember/szakma.... arról nem is beszélve hogy olyan dolgokat állítanak be "mentális betegség" nek ami teljesen normális! például én már olyat is hallottam hogy "ordibálás a gyereknek nem jó és káros" mivan? régen harcba küldték a gyerekeket... de még a 80-90 években is kezet emeltek a gyerekekre! most meg ott tartunk hogy az ordibálás káros??? velem sincs baj mégis ordibáltak velem a szüleim! sőt olyat is mondtak hogy bárcsak ne születtem volna meg! és? itt vagyok? itt! van bajom? nincs! a pszichológusok nagyrésze csak bebeszélt betegeket akarnak maguknak akik azért ülnek ott mert "sérültek" közbe semmi bajuk! akinek meg van annak kezébe nyomnak 1 gyógyszert amitől lelkileg meghalnak... (pl antidepresszáns aminek hatása hogy lelkileg teljesen elgyengül, elnyomja az érzelmek nagy részét!)


Szóval elmondható hogy a pszichológia 1 átverő szakma ami kihasználja az embereket, akinek meg baja van azt letudják 1 gyógyszerrel "jóvanazúgy"

És ennek ellenére SENKI nem szólal meg hogy a pszichológusok ilyenek, helyette olyanokat látok hogy divattá teszik meg ajánlják!


És ez tényleg csak nekem szúrja a szemem? de halál komolyan, van akinek még ez szúrja a szemét? nem hiszem el hogy csak nekem szúrja a szemem hogy semmit mondó szakma létezik és ajánlják őket...

Nektek is szúrja a szemetek?



2022. okt. 3. 02:13
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Írjátok le nyugodtan ha ti is ilyen véleményen vagytok!
2022. okt. 3. 02:17
 2/40 anonim ***** válasza:
20%

Nekem nem szúrja a szemem, simán leszarom.

Én is voltam pszichológusnál, nem ért semmit, mivel csodát a pszichológus sem tud tenni. Tényleg annak jó, akinek nincs kivel beszélgetni, dugni nem akar (mert ha igen, akkor ugyanebből a célból elmehet prostihoz, az is meghallgatja a nyűgjeit és még meg is lehet dugni), és van pénze erre a szolgáltatásra. A gyógyszerekkel tömést inkább nem is minősíteném.

2022. okt. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%

Biztosíthatlak, hogy nem csak te utálsz minket, jellemzően a skizofrének se szoktak minket szeretni, mert jól elvannak a téveszméikkel, meg azok se, akik kényszerből jönnek, pl. bíróság kérésére. Nem vagy egyedül!

Gyógyszert mi nem írunk fel, azt a pszichiáterek teszik, légyszíves ezért őket utáld.

Sajnálom, hogy ordítottak veled a szüleid és azt kívánták bárcsak ne lennél.

2022. okt. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: miután leírtad ezt a pszichológusokkal kapcsolatosan:

"... és mit tesznek azokkal akiknek tényleg bajuk van? kezébe nyomnak 1 gyógyszert ..."

Ezután a kérdés vált hiteltelenné, pszichológus nem írhat fel gyógyszert, nem is adhat, még klinikai szakpszichológus sem.

Te általánosságban írtál pszichológusokról, kategorizálva őket.

Orvosi végzettségük nincs, gyógyszert nem adhatnak és nem ezzel foglalkoznak. Ha valaki pszichiáter és pszichológus végzettsége is van, az más eset, de nem ezt írtad, összekeverted a pszichológusokat a pszichiáterekkel.

Minden szakmában vannak hozzá nem értők.

Sose szoktak "heti kétszeri találkozást" javasolni (normál esetben).

Nem lehet ilyen kategorizálást csinálni hogy "vérprofi" és "átlagos".

Kihasználni meg nem használ ki, mert a hitelességét veszti el...

A lelki folyamatok lassúak, mint ahogy a problémák kialakulása is, van hogy hónapok alatt tudnak segíteni és a rávezetés, útmutatás, beszélgetés alapján maga a beteg látja meg a lehetőséget, végzi el magán a munkát stb.


Olvasd el "A terapeuta esetei" sorozat valamelyik könyvét, vagy Popper Péter "Praxis avagy angyalok a tű fokán" című könyvét, hogy rálátásod legyen mit csinálnak a pszichológusok.


Írod:


" Szóval elmondható hogy a pszichológia 1 átverő szakma ami kihasználja az embereket, akinek meg baja van azt letudják 1 gyógyszerrel "jóvanazúgy" "

Nem tudom képes vagy -e megérteni hogy se antidepresszánst, se semmilyen gyógyszert nem írhat fel pszichológus, de még klinikai szakpszichológus sem.

Tájékozottságod hitelességét eme rendkívül alapvető momentum aláássa...

2022. okt. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Kulcsszavak közt van az "orvoslás", kérdésben többször is megemlítésre kerül a "gyógyszerfelírás", teljes mértékben látszik, hogy Kérdező nincs tisztában a pszichológus szakmával.
2022. okt. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

A gyógyszerekkel tömésről: nyáron mélyen depressziós voltam. Pszichiáter írt fel nekem antidepresszánst, ami lassan, de kihozott belőle. Nyilván sok gyógyszernek van valamilyen mellékhatása, illetve mindenkinél minden egy kicsit máshogy működik. És nyilván, a gyógyszeripar is üzlet, egyeseknek érdeke hogy mások fogyasszanak. Ettől függetlenül ha semmilyen pozitív hatása nem lenne senki számára, akkor egy adott gyógyszer nem lenne forgalomban. Eszméletlen mennyiségű teszten kell átesnie egy gyógyszernek ahhoz, hogy forgalomba kerülhessen.

Lehet, hogy az antidepresszáns negatívan hat azokra, akik valójában nem szorulnak rá, viszont hidd el, nekem az életemet tette újra élhetővé, mert előtte gyakran már szuicid gondolataim voltak.

2022. okt. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%

"olyat is mondtak hogy bárcsak ne születtem volna meg! és? itt vagyok? itt! van bajom? nincs!"


Nem úgy tűnik, hogy nincs bajod...

2022. okt. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, hogy regen is okoztak a szuloi rossz banasmodok defektet a gyereknek...csak ranezek az idegbeteg szuleimre, akik keptelenek felnott ember modjara lekommunikalni az erzelmi problemajukat es csak askalodnak meg besertodnek, de konfliktust rendezni normalisan veszekedes hangfelemeles, hiszti nelkul higgadtan nagyon nagyon ritka esetekben lehetseges csak.
2022. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
91%

" ordibálás a gyereknek nem jó és káros" mivan? régen harcba küldték a gyerekeket... de még a 80-90 években is kezet emeltek a gyerekekre! most meg ott tartunk hogy az ordibálás káros??? velem sincs baj mégis ordibáltak velem a szüleim! sőt olyat is mondtak hogy bárcsak ne születtem volna meg! és? itt vagyok? itt! van bajom? nincs! "


Ugye tudod, hogy ezzel a kisarkitassal kb. invalidalod az osszes embert, akit erzelmi eroszak ert, es szenved a kovetkezmenxeitol?

Ezt ne ugy kepzeld el, h Zsuzsira 1x-2x ra kellett kiabalni.....hanem ugy kepzeld el, h a gyerekkel altalaban csak kiabalva volt kommunikalva ha valami olyat tett ami a szulonek nem tetszett, vagy a szulo mas miatt volt foylton feszult.

Mellesleg mit gondolsz, akit utnek a szulei az nem okoz valamit a gyerekben?

Akit a suliban bullyingolnak abban nem okoz valami torest, h abuzaljak a kortarsai? Regen ilyen nem volt? ennek akkor kovetkezmenyei nem voltak? Annyira tulzas kisarkitott peldat hozni erre, mmint a katonanak besorozast. Foleg, h az is okozott kart sokakban...lasd ptsd. Ami szintugy egy szelsoseges pelda.

Masik h amugy g*cire felb*szo, h altalanositva beszelsz mindenki neveben, ha te neked nincs semmi bajod es nem vagy benne ebben, csak masoktol hallasz sztoricsipeteket, akkor vond mar legyszi ki magadat ebbol. Nekem vannak problemaim es teljesen belatom oket, senki nem kenyszeritett arra h segitseget kerjek, es en eddig egy szemernyit nem tapasztaltam abbol, amirol te itt okoskodsz. Nekem nagyon sokat segit a pszichologusom,raadasul tb alapu, nem kuldtek el, az orvos mosolyogva irta fel amikor kertem a terapiat.


A gyogyszerezesrol meg halvany lila gozod sincs......megsugom, h vannak olyan esetek, mikor betegseg all fenn es arra ha tetszik a gondolat ha nem kotelzo a gyogyszer es sokan orulnek annak h van az a kib*szott tabletta, mert anelkul nem tudnanak funkcionalni.

Azt meg el birom kepzelni, h mindenkinek felirnak vmit a pszichiaterek....de amugy se kotelezo ezeket beszedni csak ugy megsugom. De pszichologusnal gyogyszerezesrol meg szo sem esik, es a tobbseguk se ert egyet a gyogyszerszedessel ha nem indokolt (tapasztaltam).

2022. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
11%
Én tanultam pszichológiát és utáltam. Nem ez volt a fő szakom, de egyetemen muszáj volt felvenni. Nekem a legnagyobb bajom, hogy maga mint tudomány kifejezetten undorító. Amikor a tanár mesélte, hogy vizsgálta az patkányok viselkedését miután forró vízbe dobta és társai, na az nálam kiverte a biztosítékot. De több ilyen is volt, nemcsak állat, emberkísérletek is. Plusz szerintem rengeteg betegséget mondanak mentális betegségnek, pedig a háttérben más gond van. Engem évekig kezeltek fogyás és depresszió miatt, pedig pajzsmirigy betegségem volt. Terápiát, gyógyszeres kezelést ajánlanék ha tudom, hogy az illetőnek segítene.
2022. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!