Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szakembernek lehet szólni,...

Egy szakembernek lehet szólni, hogy nem értek egyet a diagnózissal?

Figyelt kérdés
3x szóltam, mind a háromszor nem hittek nekem, aztán meg eldobták a diagnózist, hogy mégsem passzol rám.

2022. okt. 3. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Minek jársz szakemberhez, ha te sokkal okosabb vagy?
2022. okt. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy kapjak egy normális diagnózist, ami tényleg passzol rám, utána meg segítsenek nekem…


Nem gondolom magamat okosabbnak, csak érzem, hogyha komplexen nem

passzol valami rám és ahogy leírtam erre ők is rájöttek később….

2022. okt. 3. 07:21
 3/7 anonim ***** válasza:
2%
Tehát addig mész amíg neked (mint nem szakembernek) olyan diagnózisod lesz, ami a te szájízednek megfelel :DDDD
2022. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
A diagnózissal felesleges vitatkozni, mert ott te nem nyerhetsz. A tünetek tekintetében mondhatod, hogy van még neked ez is, az is, amit az általuk adott diagnózis nem magyaráz, viszont nem hozod az általuk gondolt betegség tipikus tüneteit. Másodvéleményt kérhetsz még esetleg egy számodra hitelesnek tűnő szakembertől. Neked van konkrét öteleted, hogy mi lehet a bajod?
2022. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Az orvosok sokszor tévednek, nem csak a pszichiátrián. Remélem nem kell magyaráznom az egészségügyi helyzetet, és az ebből fakadó kiégettséget, pénzhiányt, idő és lelkesedés hiányát. Ha nem bízol benne, nyergelj át máshová, kérj másodvéleményt.
2022. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Orvosok is emberek. Sajnos neked mint paciens nem sok beleszólásod van.

Mégis mivel diagnosztizáltak félre?

2022. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha alapos a gyanú, h rossz a diagnózis,akkor jogos igény átbeszélni ezt. Megkérdezni,hogy szerinte miért az a bajod, amit megállapított,miért nem gondolja azt,hogy az van, amit te gondolsz.


Nekem a régi orvosom megállapított a bipolt. Az új ezt elveti. A szabira alatt a régi orvosom helyettesítette. Ő ismét bipoláris mondott. Azt mondta,hogy ha a mostani látott volna olyan hosszú túlpörgést, mint ő, akkor ő is ezt a diagnózist adná.


Ezzel mit kezdjek? Melyiknek higyjek?


Harmadikhoz értelmetlen most elmenni. Ahhoz túlpörgéses epizód kellene. Ezt kellene másnak látni. Nem 1x. Tartósan, mert bipol akkor adható,ha ez elhúzódó.

2022. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!